Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen a Bajcsyban szülni?

Milyen a Bajcsyban szülni?

Figyelt kérdés
Minden érdekelne... Hogy, hol zajlott a vajúdás, szülésnél mik voltak a tapasztalatok? Szülés után hogy zajlottak a napok? Pl: hol pelenkáztatok, mennyire voltak segítőkészek a kórházban? Segítettek- e a szoptatással, köldökápolással kapcsolatban? Miket biztosít a kórház? Pl: pelenka? szüléshez hálóing? stb. Tudom, hogy sok és mindenféle kérdés, de már a terhesség végén vagyok, néha görcsölök is, vannak jóslófájások és nagyon izgulok, hogy mi hogy lesz a kórházban. Egyébként Kubicsek Tamásnál fogok szülni, róla is lehet véleményt írni, hogy milyen a szülésnél stb.

2014. aug. 6. 14:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

2012-ben szültem ott még egyszer, akkor is ügyeletes orvosnál, és ha fél órával később érkezem, akkor már Dr Kubicsek Tamás vezette volna le a szülést, így viszont még az előző ügyeletes orvos túlórázott velem. Az orvosról vegyes érzéseim voltak, de végül is a fontos, hogy egy percig sem volt veszélyben a kisfiam, mert nagyon figyelt ránk. A stílusa pedig lehet, hogy betudható annak, hogy már indult volna haza, erre beesett még egy szülő nő. :-)

A kórházi ellátással akkor is elégedett voltam.


Igaz, én mindkétszer alapítványi szobát kértem (2 ágyasat), második szülésnél nem volt szobatársam.

2014. aug. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én az első babámat nála szültem, nem ő volt a dokim, csak ő szabira ment, és neki adott át előtte. Akkor nagyon elégedett voltam vele, egyből jött, ahogy hívtuk, végig velem volt, nagyon sokat segített fizikailag is, lelkileg is, utána is, pedig nagyon nehéz szülés volt. Ami nem tetszett, hogy nagyon erőltette, siettette a dolgot. Mondta is hogy színházjegye van, nyomta belém az oxit, amikor még alig voltak fájásaim. Akkor úgy voltam vele, hogy ő a doki, ő tudja, lényeg, hogy minden rendben legyen, legyünk túl rajta. Utána elég egyértelműen kérte a pénzt.. A másodikat már a saját dokimnál sikerült, és nem összehasonlítható, annyival jobb volt. Ő várt, a természetre bízta, és nagyon hamar, és könnyen meg lett a fiam. Lehet, hogy nincs összefüggés, nem tudom. Ő utána is többször megnézett, és nem sürgette a pénzt sem, sőt. A Kubicsek amikor most mentünk szintén ott volt, és megismert, mondta, hogy sok sikert, ez mondjuk szimpatikus volt benne. Szóval nem leszel nála rossz kezekben:)!

A kórházról kb. mindent leírtak, szerintem jó, a csecsemősök, gyerekorvosok nagyon sokat segítettek, szoptatásban is, másban is, még egy kicsit lelkizni is van idejük, ha úgy alakul:)! A nővérek nem voltak szimpatikusak, de szerencsére nem sok dolgom volt velük. Azt talán még nem írták, hogy a szüléshez magadnak kell hálóinget vinni.

És kaját is vigyél, mert reggel kb. 5kor ébresztenek, de 9kor hozzák a reggelit, addig én éhen is haltam volna!

2014. aug. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Lehet benne valami, amit az utolsó anyuka írt, nekem is indította az első szülést, bár valószínűleg indokolt volt, mert elkezdtem vérezgetni 1 héttel a kiírt időpont előtt. De a második babánál is nála voltam NST-n a 38. héten, és azt mondta, hogy ha a kórházban lenne a vizsgálat, akkor már nem mennék haza, hanem bent tartana szülni. 2 ujjnyira ki voltam tágulva, mondta, hogy nagyon komolyan vegyen ezt, mert ebből aznap(!) baba lesz, és már következő NST időpontot nem is adott. Kerek 1 hét múlva szültem meg a kisfiamat, de közben izgultam, hogy ez normális-e, minden rendben van-e, hiszen azt mondta az orvos, hogy jön a baba.

Én 30e Ft-ot adtam neki az első szülés után (nem fogadott, hanem ügyeletes orvos volt), pontosan 2 év múlva szültem a második gyerekemet, de rám nem emlékezett (persze nem is elvárható), arra sem, hogy felfogadtam-e őt az első szülésnél, vagy nem, és kitért az anyagiakra, hogy milyen anyukák is vannak (nem adnak, nem annyit adnak, de ott azokról beszélt, akik felfogadták őt). Szóval valamennyire anyagias.

De az biztos, hogy lelkiismeretes (vagy csak nem akarja, hogy elővegyék, mert hibázott), mert nekem mindkét terhességnél rögtön intézkedett, amikor volt egy kis eltérés, telefonált, nyomon követte az eseményeket. Pedig SZTK-s terhesgondozásra jártam, kezelhetett volna úgyis, hogy mindegy neki.


(előző előtti voltam)

2014. aug. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha hétvégén szülsz, az kifejezetten nyugis, akkor nincs 5 és fél 6 között ébresztő, hanem lazább a dolog! :-)
2014. aug. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!