Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Budapesten melyik kórházban...

Budapesten melyik kórházban szültetek? Mi a tapasztalatok, véleményetek? Ki volt az orvosotok?

Figyelt kérdés
2014. aug. 6. 16:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%

Uzsokiban ügyeletesnél.

Nekem csak jó tapasztalataim vannak, mindenki kedves és normális volt velem.

2014. aug. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szent Imre.

Tök problémamentes terhesség és vajúdás után lett egy horrorszülésem csokornyi komplikációval. Az orvossal maximálisan elégedett vagyok, nagyon profin kezelte ahelyzetet. Nekem volt két xar hetem utána, amíg az alvázam és a szervezetem utolérte magát, de a baba makkegészséges, illetve most már én is teljesen felépültem, maradandó károsodás nélkül.


Dr. Demeter Attila volt az orvosom. Őt azért is kedvelem, mert egyrészt felkészült szakember, másrészt látványosan nem pénzközpontú. Sőt, egy alkalommal másodvéleményt kértem egy másik orvostól és az égvilágon semmi baja nem volt ezzel a ténnyel, nem csinált hiúsági kérdést belőle, sőt megfontolta a másik orvos véleményét is.


Maga a kórház: nagyon nyomatják a természetességet, ami számomra kissé már-már vajákosságba hajlik. Tehát aki a nyugati orvostudományban "hisz", az néha betikkelhet pár javaslattól ott, de egy határozott "kösz, engem nem érdekel" elegendő, hogy ne erőltessék tovább a homeopátiát meg az egyebeket.


Amíg nem voltunk életet veszélyeztető szituációban, addig maximális szabadságot adtak. A szülőszobában a vajúdás (két perces fájások, min. két ujjnyira tágult méhszáj) idejére kettesben hagytak a férjemmel, bármit csinálhattam, néha benéztek. Amikor éreztem, hogy gyorsul a folyamat, a férjem kikurjantott a folyosóra, addigra ott is termett az orvos és a szülésznő is.


Tóth Irén szülésznőt is szeretném kiemelni, véletlenül kerültem hozzá (lett volna másik szülésznő, aki last minute lépett le, mondván reggel korán kell kelnie és már éjfél volt). Közvetlen, egyenes, profi szakember, aki a gyermekágyas részen is napi rendszerességgel benézett, bármit kérdezhettem.


Ha nem ugrik be az a néhány komplikáció, akkor szabadon, bármilyen testhelyzetben szülhettem volna és két órát magunkra hagytak volna hármasban. Hogy nem így történt, arról nem tehet senki, szakszerű beavatkozás nélkül szerintem egyikünk se jött ki volna élve onnan. (Pl pont ilyen eshetőség miatt utasítottam el mereven az otthonszülést - utólag hál' istennek).

2014. aug. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, hogy negatívumot is mondjak: a csecsemős nővérek. A gyerekágyas anyákkal foglalkozó nővérek kedvesek voltak, rájuk nem lehet panaszom, de a csecsemősöknél volt egy pont, ahol kishíján rájuk borítottam az asztalt.


Tejem az említett komplikációk miatt nem volt, mozgásképes eléggé korlátozottan voltam, így a nap túlnyomó részében a csecsemősöknél volt a baba.


Este fél órára áthoztam magamhoz, próbálkoztam a szoptatással, de nem sok sikerrel. Visszavittük (férjem is bejött) és kértem, hogy adjanak neki tápszert, mert a mellemből lófütty se jött. Ez este 6-7 körül volt. A csecsemős kérdezi, hogy napközben mennyit evett? Nézek bután, hogy vazze, nálatok volt, honnan tudjam. Ja, akkor lehet, hogy egész nap nem evett semmit,azért üvölt?

Mindezt két napos újszülöttnél.


Nem vagyok agresszív típus, de ott majdnem leütöttem a nővért.

2014. aug. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

MArgit kh, Burik doktor és Tódor Éva szülésznőnél.

Maximálisan meg voltam elégedve.

2014. aug. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Honvédkórház

Dr. Szabó György Róbert.

Maximálisan elégedett voltam, mind a két fiamnál ő császározott.

A felszerelés profi, a szülőszobák egyágyasak, nagyon kellemes hangulatúak, színesek, mégis minden egy karnyújtásnyira, a műtő szemben. A szülésznő, főleg a második szülésnél egy álom volt. Legszívesebben a gyerekkel együtt hazahoztam volna!

A műtős team is profi és kedves volt.

Az első gyereknél azt mondtam, nem létezik, hogy ilyen taplók legyenek a csecsemős nővérek... A másodiknál nagyon kevesen voltunk az osztályon, így rengeteget tudtak velünk foglalkozni, mindig jöttek, segítették a szoptatást, a kimerültebb mamákból elhozták a babát, volt, hogy tusolás után arra mentem be, hogy karban dajkálják a kisfiamat, mert sírdogált kicsit.

2014. aug. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Budapest Sote II. Dr. Újvári Elemér (az ifjabbik, mivel az édesapja is szülész, ezt ezért jegyzem meg)

Teljesen meg voltam vele elégedve.A szülésznőmmel is aki Soláry Tünde volt. Nekik köszönhetem, hogy minden rendben és gyorsan zajlott.

az elején volt komplikáció, indított szülésem volt, mert öregedett a méhlepény, no meg lesett a babám szívhangja szülés közben, de azonnal beavatkoztak, és így gyorsan természetes úton 3,5 óra alatt megszültem a burokrepesztéstől számítva.

Nagyon hálás vagyok nekik.

A következőt is náluk szeretném szülni majd.

2014. aug. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
2x a Szt. István kórházban,Dr. Szőczei Beáta doktornő,Hajdú Barbara szülésznő segítségével.Könnyű,gyors szüléseim voltak.Maximálisan elégedett voltam.
2014. aug. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Sote II dr. Varga Márta, fogadott orvos. Maximálisan meg voltam elégedve mindennel, a következőt is ott szeretném a doktornővel.
2014. aug. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi vàlaszokat, igazàból nekem még nem igazàn van orvosom, itt voltam nàlunk az sztk-ban de nem igazàn vagyok megelégedve vele. Eredetileg a dél-pesti kórhàzhoz tartozom , de nem szívesen szülnék ott.
2014. aug. 6. 19:20
 10/15 anonim ***** válasza:

János kórház. Én maximálisan elégedett voltam mindennel. Szépek a szülőszobák, jók a szülésznők - volt orvosom, ő szólt az egyik ügyeletes szülésznőnek, hogy én akkor most jöttem szülni, vegyen fel. Onnantól ketten figyeltek rám és végig, amíg bent voltam, még a babát is látogatták külön is.

3 ágyas, OEPes szobát kaptam, szobához tartozó zuhanyzóval. A babához mehettem és kihozhattam bármikor, a vizitek/fürdetés után, éjszakára is akár. Ha nem hoztam el, vagy később mentem érte, akkor is rendben találtam kivétel nélkül. Nyugodtan aludt, tiszta ruhában. Elmondták mit kell vele csinálnom itthon az etetésen túl, de azt is elmondták, hogyan kell etetnem. Nem ment a szoptatás, segítettek, hogy hogyan lesz jobb. Elintézte a kórház a baba iratait is. Hozták harmadnapra készen, illetve jött postán két héten belül. (A többit neten intéztem el. Nem kellett mennem sehova.)

Másodjára is ott szülnék.

2014. aug. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!