Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » VBAC, vagyis hüvelyi szülés...

VBAC, vagyis hüvelyi szülés császármetszés után: tudnátok TAPASZTALAT alapján KÓRHÁZAt ajánlani Budapesten?

Figyelt kérdés
Az első babát a MÁv-ban szültem császárral, alapvetően elégedett vagyok a kórházzal, de a mostani terheségemnél kategórikusan kijelentették, hogy programcsászár lesz az első műtét miatt. Ezt egy problémamentes terhességnél nem érzem indokoltnak, megpróbálnám a hüvelyi szülést, ehhez kellen kórházváltás, tudtok segíteni?

2014. júl. 21. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia,


Lehet itt jobban tudnak segíteni (VBAC támogató csoport Magyarország):

[link]


Sok infó, sok tag akiknek már sikerült

2014. júl. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, amúgy én is így szültem, első császár, másodjára hüvelyi, pedig nagy babám volt (4.430 gramm)
2014. júl. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Róbert Klinika-dr.Nyéky Boldizsár illetve dr.Herczegh Szabolcs

Előbbi a sógornőm nőgyógyásza,egy császár után,kétszer szült nála simán.

Herczegh doktor pedig az én orvosom,kb.10 éve,és már gyakorlati tapasztalatom nincsen(mert simán szültem) elméletben támogatja

2014. júl. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A facebookcsoportot köszönöm, kértem a tagfelvételt :-)

Sajnos magánkórházat nem engedhetek meg magunknak, de a választ köszönöm.

2014. júl. 21. 16:45
 5/8 anonim ***** válasza:
Dr. Boros Judit Szent István Kórház, barátnőmnek vele sikerült, az első császár faros baba miatt volt.
2014. júl. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
dr.Bábinszki Ágota és dr.Ujvári Attilát is érdemes lenne ez ügyben megkeresni Boros doktornő mellett ők egészen biztosan támogatják a VBAC-t
2014. júl. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
En ket eve a kisfiamat csaszarral szultem a sote 2-n fajasgyengeseg miatt, moat a masodiknal azonnal ugy inditott (ugyanaz) a dokim h eloszor termeszetes uton probalkozunk, naluk a klinikan mar sokaknak sikerult. Szoval szerintem a sote 2-n nem doki fuggo hanem ez a klinika altalanos felfogas.
2014. júl. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A Szent István Kórházban szültem császár után. Amiket elmesélések alapján tudok, itt adják meg a legtöbb lehetőséget, illetve itt a legkevesebb a baba és mama állapotától független korlát.

Az orvosom Ujvári Attila volt, szülésznőm Bakóné Gottfried Anikó, és volt szuper dúlám is, Mélykúti Andrea. Mindannyian nagy tapasztalattal rendelkező, sok VBAC-t kísért szakemberek.

És, mivel bababarát kórház, ha mégis úgy alakul, hogy császármetszésre kerül sor, akkor is igyekeznek, hogy a lehető legtöbb dolgot megkapja a baba abból, ami a legjobb neki, így a legritkább esetekben van programcsászár vajúdás nélkül, az apuka azonnal a csupasz mellkasára kapja a babát, az anya ellátása után ugyanúgy együtt lehet a család és minél hamarabb az anyánál helyezik el a babát. Császárosként szerencsére nem próbáltam a kórházat, de a sima szülés után nagyon békések voltak a kórházi napok. Békén hagytak, de ha bármi kellett, akkor segítettek.


És a vajúdás/szülés alatt is csinálhattam bármit, sétálós, rádiós CTG volt, ha nem lett volna foglalt, akkor akár kádba is mehettem volna, van víz alatti CTG, annyi a hátrány, hogy császáros előzménnyel nem szülhetünk az alternatív (kádas) szobában.

A beavatkozásokkal és az idővel nagyon barátságos a rendszer, tényleg mindenre hagynak időt és kapsz döntési lehetőséget is, ha szeretnél. (Dönthettem, hogy első este maradok az osztályon, hazamehetek, vagy megpróbálnak valamit tenni, utána kérek-e fájdalomcsillapítót, kérek-e NoSpát, bevihettünk mindent, aminek szükségét éreztük, kimehettem a folyosóra, mikor anyukám a kisfiammal bejött a labdámmal. Választhattam pozíciót, míg be nem kellett avatkozni, de az nem rajtuk múlt. Ott lehetett férj és dúla is, lehetett enni, inni, szóval olyan barátságos volt minden, különösen a tatabányai kiképzőtáborhoz képest (Szent Borbála Kórház).

2014. aug. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!