Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a baba nyakára tekeredik a...

Ha a baba nyakára tekeredik a köldökzsinor annak van valami jele? Illetve lehet attól baja? Beindul tőle a szülés anélkül, hogy nagyobb baja lenne?

Figyelt kérdés
37 hetes vagyok.
2010. jan. 13. 15:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
Nem jelent gondot még a méhben, én úgy tudom. Szülés közben esetleg, én is alig maradtam meg anno :P
2010. jan. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
17%

Jele nincs, legalábbis rögtön.

A barátnőmnél sem volt.Csak az,hogy nem mozgott egyik-napról a másikra.De előtte 1 nappal minden ok volt nála.

Baj lehet,mint ahogy nála is lett, a baba megfojtotta magát:(

Ő 38 hetes volt.

2010. jan. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nincs baj belőle. A baba ilyenkor még nem lélegzik, tehát nem fulladhat meg. Simán megszülethet a nyaka köré tekeredett zsinórral gond nélkül.


A baj akkor van, ha a zsinór szülés előtt vagy közben előreesik, a baba elé, kilóg a szülőcsatornába/ból, és a baba - miközben kifelé törekszik - nekinyomja a szülőcsatorna csontos oldalának. Ekkor elszoríthatja benne a véráramot, ami súlyos oxigénhiányhoz, a baba károsodásához vezethet. Ez korai magzatburok-repedésnél fordulhat elő, amikor a kiáramló víz kisodorja azsinór egy részét. Ezért fontos, hogy a magzatvíz elfolyásakor azonnal indulás a kórházba!


Egyébként ne aggódj, csak úgy nem lesz baj a zsinórral a méhen belül. Nagyon ellenálló, spirális szerkezetű, nem tud megcsavarodni sem, apuka majd el fogja mondani, hogy nem is volt olyan könnyű elvágni. :-)

2010. jan. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
30%

Látom más, azt írja nem lehet baj, pedig akkor nem értem a barátnőmnél miért lett tragédia belőle.:((

És most tesómnál, is minden másnap nézik, hogy jó-e minden....

2010. jan. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én se értem, miért lett az a tragédia. De méhen belüli halálozás sajnos előfordulhat még a 40. héten is.


Csak ne riogassuk a kismamákat, mert így is épp eleget stresszelne a Down-kór, a spontőn vetélés meg a toxoplazma miatt, aztán aa végén aterhesség örömteli várakorázból merő görccsé válik...


Mit mondtak a barátnőd babájáról, pontosan hogyan történt a baj? Vagy nem tudják? Mert azt valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy a baba megfojtotta magát.

2010. jan. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem rengeteg köldökzsinórom volt, a 4D-s UH-on dobott egy hátast az asszisztens a méretétől.

A nyakán volt a fiamnak, mikor megszületett, de nem szorosan. Mint egy úr, át volt vetve, mint egy sál:)

Amikor ezért aggódtam, h túl hosszú, nekem mindig azt mondta az orvosom, a természet tudja, a hosszú köldökzsinór tényleg hamarabb gubancolódik, de elég hosszú ahhoz, h nem legyen baj. A rövid meg nem egykönnyen tekeredik, szóval nyugi, biztos, h nem lesz baj. Szülés közben állandóan nézik a szívhangokat, ha valamiért esik a babát sürgősséggel kiveszik, ma már 3 perc alatt a műtőben vagy.

Nyugi, minden okés lesz!

2010. jan. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a gyors válaszokat! Én is köldökzsinórral a nyakamon születtem, hála istennek nem lett bajom. :)
2010. jan. 13. 15:49
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor van probléma a köldökzsinórral, ha tényleg nagyon szorosan tekeredik. Mert akkor a nyakán lévő ütőeret nyomja, és ettől lesz oxigénhiányos a kis agya. Ez az esetek pár %-a.

Nálunk is rajta volt, és ugyanígy paráztam, de semmi baja nem lett. Egészségesen született nyakán a köldökzsinórral természetes úton. Bár mindent megtettem én is és a dokink is azért, hogy 10 percen belül kijöjjön, amint beállt a szülőútba! Én toltam egy fájás alatt legalább 3-szor, és nagyon gyorsan vettem az új levegőt, a szülészorvosnőm meg biztos, ami biztos 3 cm-es gátvágással bővítette a kijáratot a 4018 grammos fiam előtt!

Szóval ne aggódj, amíg odabennt van addig nincs baja, amikor meg jön ki, akkor meg sietni kell!:D

2010. jan. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Benn baja nem lehet,hisz nem vesz levegőt.Ha pedig valami mégse jó neki,túl szoros,hidd el úgy fog fordulni,hogy ne szorítsa!!!Okosak ám ők!Ismerősömnek azért nem fordult be,mert a zsinórja nem engedte.Szülésnél se lesz baj,bízz a dokidban a mai technológiában!!!
2010. jan. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Baj akkor lehet inkább ha nem simán tekeredik, hanem hurkolódik a nyaka körül, akkor el tudja szorítani. Tudom, mert a fiam pont 38. héten nagyon gyorsan megszületett szerencséjére. Szülés közben látta meg a doki, hogy 3* van a nyakára hurkolódva a köldökzsinór. Azt mondta a doki, hogy szerencséje, hogy megindult a szülés, mert valószínű, hogy másnapra meghalt volna és csoda, hogy élve megszületett természetes úton. Most 20 hónapos makk egészséges szerencsére és tényleg egy csoda.
2010. jan. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!