Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az igazi fájások mennyire...

Az igazi fájások mennyire rendszeresek és milyen gyorsan sűrűsödnek?

Figyelt kérdés
Ha a fájások között 3-8 perc különbség van, akkor az nem igazi fájás? Ha órákon át nem sűrűsödnek, akkor az jóslófájás?
2014. aug. 13. 08:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem a jóslók is rendszeresek voltak. Onnan tudod eldönteni, hogy a jóslók szűnnek, enyhülnek meleg fürdőre. Nálam még egyértelmű jel volt, hogy a valódi fájások közben nem tudtam beszélni.
2014. aug. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem az erős, valódi fájás is össze vissza jött.
2014. aug. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nekem még a szülőszobán sem volt rendszeres x perces fájásom.

de ha az igazi fájások lesznek, hidd el, nem fogod kérdezni, hogy azok-e :) egyrészt tudod, másrészt örülsz, hogy túléled :D

2014. aug. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az igazi fájások hossza 40-60 másodperc, a jóslóké max. 20-30.

A jósló is lehet rendszeres.

Nekem egyik babával másfél órán át 5 percenként jöttek a jóslók, aztán leálltak.

Ha beindul, észreveszed az tuti.


Nekem személy szerint a rendes fájások sokkal erősebbek voltak a jóslóknál, szóval én mindegyik szülésemnél ebből tudtam, hogy most ez már az lesz.

2014. aug. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is mindig ettől rettegtem, hogy nem fogom tudni eldönteni, hogy most valódi, vagy jósló fájásról van szó.

Nekem a jóslók viszonylag fájdalmasak voltak, olyan közepesen erős menstruációs görcshöz hasonlítanám. Azt hittem a valódi fájások is hasonlóak lesznek, csak erősebbek, de nem, nálam ez valahogy nem így történt.

Egyik hajnalban arra ébredtem, hogy szúró, feszítő fájdalmat érzek a hasamban (bevallom először azt hittem, hogy nagyvécéznem kell, vagy egy kis szél szórakozik velem, mert olyan érzés volt. Egyáltalán nem hasonlított a menstruációs görcsökhöz. Szabályosan 12 percenként éreztem ezt a fájásnak nem nevezhető valamit, ami egy idő után egyre sűrűsödött, majd 7 percesnél elindultunk a kórházba. Még akkor sem fájt, vígan beszélgettem az összehúzódások közepette is. 5 percesnél még mindig változatlan intenzitású volt, de akkor már 3 ujjnyira nyitva voltam. Burkot repesztett a dokim, bekötötték az oxitocint, na onnantól durvult el a helyzet. Azt hittem nem élem túl, olyan erős fájásaim lettek tőle.

Második babámnál is ugyanez volt a helyzet, csak nála már egyből felismertem ezt a szúró érzést, hogy ez az, lehet mérni a "fájások" (amik nem voltak fájdalmasak) közti időt. Ez esetben 10 percessel indult a buli, 5 percesnél értünk a kórházba, 3 percesnél kaptam oxitocint, illetve burokrepesztés történt. Idáig megint csak nem fájt szinte semennyire, de azért szép lassan tágultam. Ha jól emlékszem bő 3 ujjnyinál lett bekötve az oxi. Innentől megint nagyon erősek lettek a fájások, de sokkal jobban viseltem őket, mint az elsőnél.


Lényeg a lényeg, hogy nem mindenkinél indul a szülés brutál, összetéveszthetetlen fájásokkal.

2014. aug. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezen én is filóztam, aztán egy nap éjjel pontban kettőkor elfolyt a magzatvizem, pontosan öt perccel később jött az első fájás, és úgy fél óráig még 5 percesek voltak, tényleg kb. 1-1 perc időtartamban. Mire egy órával később kórházba értünk, már kétpercesek voltak, aztán minden nagyon gyorsan történt utána, szóval a többire nem igazán emlékszem.
2014. aug. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért kötik be az oxitocint mindenképpen, pláne ha már 3 percesek vannak, valaki adjon egy ésszerű magyarázatot, mire jó ez?
2014. aug. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es! A véleményem szerint azért adnak oxytocint, hogy gyorsabban meglegyen a baba. Kell az ágy, kell a hely, sietne az orvos, el akarják kerulni a komplikációkat, amit egy hosszabb vajúdás okozhat. És ez a gyakorlat manapság.

Én mindkétszer egy idős dokinál szültem aki nem adott semmit, hagyta, hogy természetesen haladjon a szülés. A szobatársai, és ismerőseim szinte mindegyike! kapott oxyt. Kizártnak tartom, hogy mindegyikre szükség volt.

2014. aug. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerencsére én is természetesen szülhettem a gyerekeimet, kivételes helyen kivételes orvossal, de nem ez a kórházi gyakorlat ma Magyarországon. Sajnos. :(((

A gyorsító eljárások mindennapi szülészeti rutinnak számítanak, pedig világosan tudja mindenki, aki egy kicsit is gondolkozik, hogy ez nem segít, hanem árt. Vagyis sokkal több a kockázat így.

Csak éppen nem anyaközpontú a szülés, hanem orvosközpontú. Az számít, hogy az orvosnak mi a kényelmes. :(

Remélem, hogy a jövőben ez változni fog, az anya-bababarát szülés mozgalom már elindult, csak teret kell nyernie.

[link]

2014. aug. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!