Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Előfordulhat olyan, hogy nem...

Előfordulhat olyan, hogy nem folyik el a magzatvíz a szülés előtt és ha igen, akkor hogyan veszem észre?

Figyelt kérdés
2007. okt. 21. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem szentirás hogy a magzatviznek el kell folyni.Ha nem folyik el,akkor görcseid lesznek amik szabályos időközönként jelentkeznek.Ne izgulj érezni fogod ha eljön az idő!Könnyű szűlést kivánok!

(A magzatviz langyos,és olyan mintha bepisiltél volna de nem tudod visszatartani.)

2007. okt. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan így van. Ha nem folyik el a magzatvíz, akkor úgy indul be a szülés, hogy szabályos 10 malyd 5 és ezután 3 perces fájásaid lesznek. Kezdődhet szabályos 10 perces keményedésekkel is amihez még nem társul görcs. Nekem pl. egy fél napon keresztül csak 10 perces összehúzódásaim voltak amik este 21:30-re lettek 4-5 percesek és csak ezután kezdetme görcsöket érezni mellé. Szabályos 5 percesekkel már irány a kórház. Könnyű szülést kívánok. Sok sikert.
2007. okt. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
4 gyerekem van.Mind a 4-nél mgzatburkot repesztettek,ugy folyt el a magzatvíz.Viszont a másodiknál előtte egy nappal éreztem,hogy szivárog valami,azt hittem folyás,bár azért vizesebb és bővebb volt.Mikor bementem másnap vizsgáltara(ez kiírás előtt 3 nappal volt)akkor mondták,hogy már majdnem elszivárgott a magzatvizem.A többi burokrepesztéssel folyt el ennél az esetnél is.Rá két órára kislányom született.
2007. nov. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Már háromszor szültem és mindhárom teljesen máshogy kezdődött. Az elsőnél elfolyt a magzatvíz reggel 7 órakor és 10óráig semmi fájásom sem volt, majd hirtelen rámtörtek a fájások nem rendszeresen, csak az utolsó fél órában rendszeresedtek. mégis még aznap délelőtt 11:55 kor kezemben volt a kislányom.

Második kislányomnál este fél nyolc körül kezdett fájdogálni a hátam és gyakran éreztem, hogy wc re kell mennem, de semmim nem fájt. Szerencsére anyukámnak feltünt a gyakori mosdóba járásom és azonnal "be zavart" a kórházba. Beérkezésünk után 20 percel már a családnak mutatták a nagylányomat a szülőszoba ajtajában, viszont a burkot a doktornő repesztette meg néhány percel a megszületése előtt.

A kisfiam születése is egészen más folyamat volt. Már hajnalban éreztem a görcsöket, akkor is rendezetlenül. 7 óra körül bementünk a kórházba megvizsgáltak közölték, hogy megindult.De nagyon nehezen ment mert utólag derült ki hogy a zsinór a nyakára volt hurkolva és ezért nem engedte becsusszanni a szülő csatornába. De a magzatvízem most sem spontán folyt el, hanem úgy kellett burkot repeszteni.

S most kíváncsian várom a negyedik szülésem miként zajlik majd le. A lényeg, hogy a végén egészséges kisbabánk legyen ismét:)

2007. nov. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%
6000. kérdés :D
2014. jún. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!