Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan rajtam kívül...

ReniAdam kérdése:

Van itt olyan rajtam kívül akit folyton azzal zaklatnak/tak hogy megvan e már a baba?

Figyelt kérdés
A párom rokonai naponta hivogatnak minket hogy mikor lesz már meg a baba. Engem már nagyon stresszel a dolog. Úgyis szólunk ha meglesz. Miért nem tudják abbahagyni? Az én rokonaim nem akarnak ezzel stresszelni. Volt már valaki ilyen helyzetben? Mit lehet ilyenkor csinalni hogy ne bántson meg az ember senkit?
2014. aug. 16. 17:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ó, szerintem ezen mindenki keresztül megy! :) Én ráadásul terminus túllépésben voltam, így a 37. héttől a 41. hét végéig naponta többen is "zaklattak" ezzel. Én meg halálosan ideges voltam miatta, főleg, ha rokon csinálta, hiszen teljesen egyértelmű volt, hogy úgyis szólunk, ha megszületik a gyerek! Mondanám, hogy sz.rd le, de tudom, hogy jelen lelki állapotban ez úgysem menne. :) Tarts ki és könnyű szülést kívánok! :)
2014. aug. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
persze, minden nap ez ment. Volt időm 'kiélvezni', 42. héten született a gyerek. Kitartás, ne húzd fel magad rajta. Mondjátok meg, hogy ne izguljanak, majd jelentkeztek, ha kint van.
2014. aug. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha meg lesz, majd azt hallgathatod, hogy "Mikor jön a kistesó?". Hidd el az tovàbb fog tartani. :)
2014. aug. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem is ez volt a "kedvenc" mondatom: "Jéééééé, ti még egyben vagytok, te szegény!!!".

Most újra babát várok, egész nyáron azzal mennek az agyamra, hogy "hogy bírod ezt a meleget?". Kb. minden ember megkérdezi, amitől már égnek áll a hajam. Nem is értem, hogy miért kell ezt az idióta klisét minden egyes embernek megkérdeznie, mintha a kismamáktól ezt kötelező lenne megkérdezni.

Ami még jobb volt, hogy megkérdezték mennyi van még hátra, mikor mondtam, hogy még 3 hónap, olyan fejet vágott a nőci, mintha ez egy világfájdalom lenne, és mondta, hogy "óóóóh, szegényke, az még jó sok".

Pedig igazából semmi bajom nincs, jól vagyok, nyáron meleg van, és ennyi.

Szóval mindig van valami szöveg amivel a kismamák agyára lehet menni :).

2014. aug. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Tőlem is folyamatosan azt kérdezik, hogy hogy bírom ezt a nagy meleget, meg, hogy mennyi van még hátra. A rokonoktól kezdve, a szomszédon át az ismeretlenekig mindenki. Az utcán, boltban is megszólítanak. És akkor mosolyogjál aranyosan és mindenkinek ugyanazt a sablon szöveget lehet darálni, hogy jól vagyok, bírom a meleget és még van 1 hónapom hátra. Olyankor persze sajnálkoznak. De látom, hogy nem vagyok egyedül vele :) Minden jót nektek és könnyű szülést!
2014. aug. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Jaaaj ne is mond.pedig en 39.hetre szultem de volt egy bnom aki minden nap irt ketszer is h naaa???m van mar????de kb a 37.hettol...mar a t.okom kivolt....meg jojjon mar...en meg csak azt hajtogattam h majd jon ha akar,van meg ideje.magamban meg duhongtem es meg tudtam volna fojtani mindenkit aki meg merte kerdezni.:-)
2014. aug. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
a masodik lanyom szuletese elott jott az anyum segiteni, vigyazni az elsore. 10 nappal jott hamarabb mint a terminuso. Minden nap 100-szor megkerdezte, hogy erzek e mar valamit, mert neki vissza kell mennie dolgozni, max. 14 nap szabadsaga van. El se tudod kepzelni milyen nehezen viseltem, ott volt szemelyesen, es probaltam nem megserteni, de szivem szerint azonnal hazakuldtem volna. Es sikerult 3 nappal tulhordanom.
2014. aug. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
En is kb a 37.hét óta hallgatom ezt. 6 napom van hátra. Engem is úton-útfélen letámadnak hogy hogy bírom a meleget meg hogy jaaj szegénykém. Nem halálos veteg vagyok hanem terhes és mégis úgy csinálnak mintha az lennék. Pedig a 99%-uk anyuka sőt van köztük olyan akinek 3 hónapos babája van. Nekik jól kéne tudniuk hogy ez mennyire frusztráló. Én pont e miatt állnék úgy például a barátnőm terhességéhez (most tervezik az első babát) hogy amit tudok hogy zavaró volt az én terhességem alatt azt nála nem "játszom el". Ezért nem értem az újdonsült meg a 3-4 gyerekes anyukákat akik többször átélték ezt meg akiknek még friss az élmény hogy miért pont Ők zaklatnak ezekkel.
2014. aug. 16. 22:46
 9/12 anonim ***** válasza:

Azért "zaklatnak" pont ezzel, mert nem vagyunk egyformák. Nem mindenkit zavarnak ezek a kérdések... Engem pl nem zavartak. De én soha nem szerettem ilyesmiről faggatni kismamákat, mert itt sokszor olvastam, hogy ez mennyire idegesítő. Mindig próbáltam másféle kérdéseket feltenni, bár volt már olyan érzésem, hogy jobb semmit sem kérdezni, nehogy zaklatásnak vegye. Bezzeg ha semmit se kérdezek, azt meg a többség bunkóságnak veszi, hogy mi az, hogy nem érdekel mi van vele???


Szóval nyugi, mindig lesznek zavaró kérdések, de próbáld meg elhinni, hogy ezeket nem direkt idegesítés miatt teszik fel az emberek.

2014. aug. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az egyáltalán nem zavar ha megkérdezik hogy vagyok mi újság... Az már viszont igen hogy naponta kérdezgetik hogy mikor lesz már meg a baba, holott pont ez a vicces hogy anno ez Őket is zavarta mert nem is egy közülük panaszkodott e-miatt.
2014. aug. 17. 11:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!