Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki szült mostanában programozo...

Ki szült mostanában programozott császárral Tatabányán?

Figyelt kérdés

Leirnátok részletesen mi hogyan zajlott a műtét és a kórházban töltött napokra gondolok.

Pl. mikor tették fel a katétert műtét előtt vagy már zsibbadt állapotban.

Lehet e bimbóvédőt cumit vagy cumisüveget használni?

24 órás a rooming in vagy éjjelre elviszik a babákat?

Látogatás hogyan zajlik, van kijelölt időpont?

Ha pl fürödni megyek beadható a baba megőrzésre a nővérekhez?


2014. aug. 20. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:

2 hét múlva lesz itt program császárom.

Először borotválnak, aztán adják a beöntést és utána rakják fel a katétert még az epidurál előtt. Kellemetlen de nem fájdalmas.

Lehet vinni bimbóvédőt és cumisüveget is (de legjobb ha mellszívót hozol amire rá tudod tenni a cumit).

Ha császáros leszel akkor a műtét után az őrzőbe visznek és 12 órán keresztül nem kelhetsz fel, 1-2 napig biztosan nem kerülhetsz rooming ines szobába, de jobb ha utána sem akarsz, mert úgy viselkednek a nővérek azokkal akik oda kérik magukat, mintha ez kenne a "bünti", kvázi nem segítenek semmiben, pedig hidd el a császár után igen is segítségre fogsz szorulni. Sima szobában 3 óránként hozzák ki a csecsemőket szoptatásra (éjszaka nem), a roming ines szobában éjszakára sem viszik el őket.

Látogatási idő 16:30-19:00, nem igazán szeretik ha ettől eltérően jönnek össze vissza a látogatók.

Ha valaki rooming ines szobában van és mondjuk elmegy zuhanyozni addig a szobatárs(ak) figyelnek vigyáznak a babájára, ezért nem szokták leadni a babákat a csecsemősnek.

2014. aug. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én nem tudom még mikor csinálják a program császárom ma vagyok 37 hetes. Van itthon egy 5 éves fiam és egy 14 hónapos lányom igy ez már a 3. császár lesz de az első kettőt Esztergomban csinálták csak nyugdijba ment a dokim, igy kerültem most Tatabányára. Fogadott orvosom nincs. Téged mikor császároztak legutóbb tatabányán?

Van egy barátnőm akit másféléve császároztak és ő azt mondja hogy már zsibbadtan kapta meg a katétert. Hát akkor majd kiderül hogy mikor adják. Várok még további válaszokat hátha van valaki aki 1-2 hónapon bellül műtöttek és frissek a tapasztalatai.

2014. aug. 21. 07:54
 3/8 anonim ***** válasza:
8 éve műtöttek, de ezeket az adatokat 1 hónapja mondták a szülőszoba látogatáson.
2014. aug. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát akkor marad az izgalom és a felelem. Az egész herce hurcaban nekem mindkétszer a kateter felhelyezes sokkal jobban fájt mint a műtét után a hasam meg a seb.
2014. aug. 22. 07:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Tény, hogy tényleg iszonyú kellemetlen, de próbáld majd megbeszélni a nővérrel, hogy csak az epi után rakják fel. Még az is lehet, hogy szerencséd lesz, kedvesek lesznek veled és belemennek.
2014. aug. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Márciusban volt programozott császárom Tb-án. Én 2 nappal előtte befeküdtem. Előző este borotváltak, és kaptam a beöntést. Aznap kora reggel kellett újra lemennem, és ekkor tették fel a katétert. Érzéstelenítőt csak a műtőben kaptam, közvetlenül a műtét előtt. A katétert mindenki megkapja már kora reggel, mert az még az éjjeles szülésznők feladata. Úgyhogy sztem az esélytelen,h az epi után tegyék neked fel. Annyira azért nem vészes. Ha szerencséd van, nem te leszel aznap a 3-4., akit császároznak. Bár előbbre veszik azokat, akiknek van fogadott orvosuk (nálunk így volt). A roomin in-t én is nagyon szerettem volna, de sajna tényleg nem ajánlatos kérni. Ugyanis a műtéti a heg miatt pont az ágyban felülés, felállás a legnehezebb, nem tudtunk volna a babákhoz "ugrálni". De majd meglátod.

Egyébként nagyon pozitív tapasztalataim vannak, nagyszerű élmény volt. Velem mindenki nagyon kedves volt. Van 1-2 unott nővérke, de velük nem kell foglalkozni.

Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok!

2014. aug. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát tényleg nem lenne jó aznap utolsóként sorra kerülni órákig katéterrel :( mert én sajna utána is nagyon szenvedtem tőle olyan pisilési inget okozott hogy majdnem sírtam.Megváltás volt mikor jöttek értem és megkaptam a zsibbasztót.

Akkor maradunk a rendes szobában legalább éjjel lehet aludni.

És mi a helyzet a bimbóvédővel cumival cumisüveggel?

A műtét után már apa nem is jöhet oda hozzám?

A rokonok mikor nézhetik meg hol és hogyan először a babát?

2014. aug. 23. 15:10
 8/8 anonim ***** válasza:

Mikor kitoltak a műtőből a folyosóra, akkor találkoztam a férjemmel és a szüleimmel. De ekkor még látogatási tilalom volt, úgyhogy ez is nagy mázli volt. Amúgy apuka a műtő előtt lehet, úgyhogy biztos vele lehetsz a műtét előtt és után is egy kicsit. Bimbóvédőt tuti lehet használni, a többit nem tudom. Viszont minden hónapban egy alkalommal (keddi napon) van szülőszoba-látogatás. Ha még lesz rá lehetőséged, érdemes elmenni. A kórházi védőnő kísér körbe, ő minden ilyet elmond, bármit meg lehet tőle kérdezni. Nagyon hasznos. Bejelentkezni nem kell, csak a kórházat vagy a védőnődet kérdezd meg,h mikor lesz a következő.

A katéter nekem is hasonló élmény volt, mint egy erős húgyúti fertőzés. Még a kiszedése után is éreztem. Azt mondta az egyik nővér ismerősöm,h ez azért van, mert túl vastag csövet használtak. Sztem kérdezd meg a szülésznőt,h tudna-e esetleg vékonyabb fajtát használni, mert korábban okozott nálad panaszokat a katéter. Max. azt mondja,h nem.

2014. aug. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!