Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés esetén mostanáb...

Császármetszés esetén mostanában mindenhol epidurális érzéstelenítést alkalmaznak, nem altatást? Mi az oka? Programozott császárnál és a sürgősséginél is?

Figyelt kérdés
Vagy nem is epidurális hanem spinális?
2009. okt. 21. 19:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Bár még én is csak előtte állok,de az bizti,hogy spinális van,vagyis ez a helyes megnevezés,de ugyanúgy zajlik minden mint az epinél(nekem erről van tapasztalatom),csak hamarabb fel kell kelned vele és gondolom van még más is :D


Az ok egyszerű,császárnál a babába is megy a cuccból ezért sietni kell.Nem vagyok sajna doki nem tudok mindent de valami ilyesmi:D


Amúgy ne félj az epitől,tök jó,olyan mintha elöntene a melegség csak én még a tűt sem éreztem anno:)

2009. okt. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy alapesetben spinális érzéstelenítést adnak. Ha jól tudom azért, mert egyrészt az altatás kockázatos, másrészt az alatató átmegy a babába is. Ugyanakkor van, hogy epidurált adnak. Én azt kaptam, mivel sima szülésnek indult edával. De miután nem sikerült, jött a császár, és akkor már gondolom nem volthatnak más érzéstelenítőre, így marad az eda nagyobb dózisban. Abban nem vagyok biztos, de lehet hogy sürgősségnél altatnak.
2009. okt. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Alapesetben, ha van idő akkor spinális érzéstelenítést ajánlanak, ha sürgős akkor altatás. Azért írtam az ajánlanak szót, mert nálunk Győrben megkérdezték, hogy altatást vagy gerincérzéstelenítőt kérek-e, de ők ezt ajánlják.

Amúgy sokkal jobb az altatásnál, mert így átélheted a babád első perceit, hamar felkelhetsz hozzá, elkerülhető az altatás utáni hányás (fejfájás annál inkább lehet), azonnal a babáddal lehetsz, nem telik el úgy egy nap, hogy félig alszol, ébredezel. Szóval én semmi esetben sem kérnék altatást.

2009. okt. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem sürgősségi császárom volt, és spinális érzéstelenítést kaptam. Hogy miért, azt nem tudom, de nekem ez akkor jó volt így. Emlékszem mindenre, láthattam a kisfiamat, és egyből tudtam mellre tenni.

2009. okt. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! :)
2009. okt. 22. 07:58
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem spinálist adtak. Nem programozott császárom volt. A két szobatársamat altatták a műtét előtt. Az egyiket azért, mert korán levált a lepénye és nagyon sok vért vesztett, nem volt idő szúrni. A másikat pedig többször is megszúrták, de nem zsibbadt el, rossz helyre adták neki. Mind a ketten nagyon rosszul voltak a műtét után, felkelni is alig tudtak. Az egyik még vért is kapott. :( A másiknak pedig nagyon fájt a feje. Nekem meg semmi bajom nem volt. Ahogy felkelhettem egyből szaladoztam, nem is éreztem a sebet, fel ajánlotta a nővér többször is, hogy ad fájdalom csillapítót, de azt mondtam inkább adja a másik kettőnek mert én teljesen jól vagyok.

Lehet ez csak az én tapasztalatom, de szerintem sokkal jobb érzéstelenítővel mint altatásban.

2009. okt. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Neked is nagyon köszönöm a választ, épp az ilyenek tapasztalatokra vagyok kíváncsi! :)
2009. okt. 22. 13:52
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a MÁV-ban szültem tavaly. Programozott császárom volt, és alapból spinális érzéstelenítést adtak. Annyi volt nekem a kellemetlen, hogy az anesztes mellészúrt, az nagyon rossz érzés volt. De másodszorra sikerült. S innentől semmit sem érzetem, pedig úgy rángatták ki belőlem a fiatalembert:-). Műtét után kb 6-8 órával már teljesen kiment belőlem az érzéstelenítő, fel tudtam kellni, el tudtam menni zuhanyozni. A fejfájást megúsztam. Nekem ennyi a tapasztalatom. Volt jó és rossz oldala is.
2009. okt. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
És megbeszélték Veled, hogy ne altatás legyen?
2009. okt. 22. 20:39
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondták, hogy csak akkor altatnak, ha nagyon indokolt, ha gond lenne a helyi érzéstelenítéssel. Miután mellészúrt az anesztes, a nőgyógyászom közölte, hogy még egy próbálkozása van, ha az sem sikerül, akkor altatnak csak. A baba miatt nem igazán jó az altatás,ő is sokat kap belőle, de az anya is nehezebben áll talpra, míg a helyi érzéstelenítés után jóval könnyebb és a babának sem olyan ártalmas.
2009. okt. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!