Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen volt az első pár hét a...

Milyen volt az első pár hét a második baba születése után úgy, hogy a nagytesó is pici volt? Úgy kb. másfél éves.

Figyelt kérdés
Ennyi idős a kisfiam, és nemsokára megszületik a kisöccse. Nagyon-nagyon félek, hogyan tudom majd ellátni mindkettőt. A nap nagy részében egyedül leszek. Írnátok tapasztalatokat?
2010. jan. 17. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Gatya felköt, nagy levegő! Nálunk 17 hónap van a két pici között, nem egyszerű, az biztos. Én is reggeltől estig egyedül vagyok velük, a kicsi még nincs két hónapos, tehát elég friss a dolog. Amikor alszanak napközben, akkor Te is menj feltétlenül pihenni, hétvégén egy picit nagyszülőkre vagy férjedre rábízni legalább a nagyobbikat, mert különben nem igazán lehet bírni. Nagyon aranyosak együtt, állítólag jó lesz nekik, hogy együtt nőnek fel, de még csak azt látom, hogy semmivel nem érem utól magam és állandóan fáradt vagyok. Ami fontos (már amennyire ez kivitelezhető), hogy a nagyobbik is elég figyelmet és tördést kapjon, amit egyébként is kiharcol magának, de ha megkapja automatikusan, akkor nem kell durvulnia, hogy észrevedd. Sok sikert!
2010. jan. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

18 hónap van a gyerekek között, a kicsi most 3 hónapos.

Óriási mázlim van, mert a pici is és a nagy is irtó jó fej: semmi ordítás, semmi komolyabb hiszti.

Ez volt a jó része :)

Én nagyon fáradt típus vagyok, nem elég nekem a pár óra alvás, így én is a gyerekekkel kelek-fekszek. A főzésre abszolút nincs időm, inkább a naggyal játszom. A picit együtt látjuk el (öltöztetés, büfiztetés), de arra nagyon ügyelj, hogy ugyanannyi időt tölts babusgatással a naggyal, mint eddig, legyen csak kettesben töltött idő is, amikor nem pattogsz fel a kicsihez - mi ezt este tudjuk megtenni, amikor apa is otthon van, ő ugrik a kicsihez, ha ő is babusgatást igényel.

Nem megoldhatatlan feladat, de bele kell jönni :)

2010. jan. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mintha csak én írtam volna a kérdést! Napokon belül várom a másodikat és remélem meg fogunk tudni oldani mindent.

Az tuti, hogy főzni nem fogok, majd rendelgetünk egy darabig, és a háztartás is csak minimálszinten lesz vezetve. Elsők a gyerekek! Szerintem még az is fontos, hogy apuka is kivegye a részét, különben nem fogjuk bírni. Bármilyen későn is ér haza, nálunk este apa a fő-ügyeletes és persze hétvégén is velünk van.

2010. jan. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!