Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem gondoljatok hogy a gyerek...

Nem gondoljatok hogy a gyerek egeszsege szempontjabol jobb csaszarmetszessel szulni?

Figyelt kérdés
Azert gondolom igy mert olvastam hogy vannak nemi betegsegek amiktol a gyerek megvakulhat vagy tudogyulladast kaphat, es hpv-en sem javasoljak a huvelyi szulest. Tudom hogy aki terhes jar nogyogyaszatra de mi van ha pl. chlamydias vagy tripperes lappangva es nem derul ki a nogyogyaszaton es szules kozben megfertozodik. Mert ugy tudom hogy csak szifiliszre meg hepatitis b neznek. A masik amiert meg jobb lehet hogy hallottam olyan tortenetet hogy a gyerek pl. agyverzest kapott a nehez szules soran.
2014. szept. 10. 16:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%
Nem csak arra szűrnek... Szülj 2-3 gyereket császárral és lesd meg az eredményt...Olyan történetet nem hallottál, hogy anyuka meghalt a hasi műtét alatt? Pedig van ilyen is. A szülés egy természetes és normális folyamat, ha nem muszáj, nem kéne megbolygatni...
2014. szept. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
80%
NEM...
2014. szept. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Nem tudtam hogy ezekre a betegsegekre is szurnek. Olyat nem hallottam hogy csaszar alatt meghalt az anya mindenki akit ismerek azt mondja hogy jobb mint a szules van egy pici heg ami latszodik es annyi. De olyat a csaladombol is ismerek aki termeszetesen szult es majdnem meghalt annyi vert vesztett. De elsosorban a baba szempontjabol erdekel.
2014. szept. 10. 16:18
 4/23 anonim ***** válasza:
75%
Minden, a gyerekre veszélyes nemi betegségre szurnek. Sima szulesbe az anya igen ritkán hal bele, a császárnak rengeteg kockazata van. A gyereknek a hüvelyi szules jobb, a csaszarnal "sokkot kap", mert nincs ideje aklimatizalodni, mint a hüvelyi szülésnél.
2014. szept. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
69%
Pici heg??? Az nem pici heg.
2014. szept. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Akinek lattam pici volt es semmenyire nem tunt gaznak pl. bikiniben. Meg mondta is hogy a doki milyen jol megcsinalta pedig ket gyereket szult igy.
2014. szept. 10. 16:25
 7/23 anonim ***** válasza:

Két s.császárom volt és ha lenne harmadik, akkor is a természetesre vágynék. Pedig ha lenne is, akkor sem lehet természetes szülésem.

Az elsőnél 3 vágást csináltak, elég gyorsnak kellett lenniük. Ebből kettő szinte nem is látszik, olyan szépen eltűnt.

A második szülésemnél berajzolta a doki, hogy hol van a két vágás és a normál vágásnál (bikini vonalba) vették ki a lányunkat. Így itt csak egy vágásom volt.

Ehhez hozzátársult mind a két szülésnél, hogy 2 hétig nyomtam a kórházi ágyat, mert alig mozoghattam.

2014. szept. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
55%

Ezekre a fertőző betegségekre szűrik az anyát, és vagy császárt írnak ki, vagy kap rögtön gyógyszereket a baba.

Szülés közben nagyon sok baba kap enyhe agyvérzést, lehet, hogy szinte mindenki. Ezt akkor hallottam, amikor koraszülött volt a babám, és sok korababa agyvérzéses, úgy, hogy nem károsítja semmiben. Akkor mondta a főorvos, hogy valószínűleg sok időben született baba is kap agyvérzést, csak ezt nem is vizsgálják.

A babát valóban nagy stressz éri hüvelyi szülés közben, ami önmagában nézve nem jó, később viszont ettől sokkal erősebben. Például sok ikerpár van úgy, hogy amelyik előbb született, neki a nehezebb a születés, a másodiknak "kész" a hely. Az első gyakran sokkal aktívabb, jobban fejlődik, könnyebben megküzd a kinti élet akadályaival, mint a második.


Több a természetes szülés előnye, mint a hátránya. :)

2014. szept. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
72%
utolsó vagyok. A szülőcsatornán átpréselődés alatt kipréselődik a tüdőben maradt magzatvíz, így sokkal könnyebben kezdenek el lélegezni, mint a császárosok.
2014. szept. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Nálam vicces volt, mert szülés előtti nap MRSA-t tenyésztettek hüvelyből. Járványügynek lejelentették, aztán az egész szülészetet fertőtlenítették miattam.

Másnap szültem, akkor még gyorsan levettek még egy kenetet.

Abbó már az MRSA negatív lett, míg a Straphylococcus pozitív.

De a baba kapott preventív antibiotikumot, mert fertőzöttség esetén tüdőgyulladást okozna. Aztán mire megjöttek a laboreredményei, kiderült, hogy nem kapta el, így az antibiotikumról is levették 3 nap után.

2014. szept. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!