Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem gondoljatok hogy a gyerek...

Nem gondoljatok hogy a gyerek egeszsege szempontjabol jobb csaszarmetszessel szulni?

Figyelt kérdés
Azert gondolom igy mert olvastam hogy vannak nemi betegsegek amiktol a gyerek megvakulhat vagy tudogyulladast kaphat, es hpv-en sem javasoljak a huvelyi szulest. Tudom hogy aki terhes jar nogyogyaszatra de mi van ha pl. chlamydias vagy tripperes lappangva es nem derul ki a nogyogyaszaton es szules kozben megfertozodik. Mert ugy tudom hogy csak szifiliszre meg hepatitis b neznek. A masik amiert meg jobb lehet hogy hallottam olyan tortenetet hogy a gyerek pl. agyverzest kapott a nehez szules soran.
2014. szept. 10. 16:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
67%

Ha valaki több gyereket tervez, akkor elég veszélyes a császár. Az a heg bármikor szétrepedhet, abba pedig anya-baba belehalhat jó eséllyel. Mondjuk ez nekem elég indok a hüvelyi szülésre. Arról nem beszélek, hogy nem jól végzett császárnál-meg amúgy is, egy csomó összenövés lehet belül, ami azért okozhat gondokat. Nem vagyok orvos, de a legtöbb nemi betegségnek azért van tünete, ami abban a 9 hónapban azért csak kiderül már...Terhes anyák pedig nemi betegséget elég ritkán kapnak el. Nem szexelnek akárkivel, és remélhetőleg a kispapa sem. A többiről meg kérdezz meg orvost, gondolom nem hobbiból nem császároz agyba-főbe az összes, pedig gyorsabban meglenne, mint egy hüvelyi szülést végigkísérni...


Ahol a baba agyvérzést kapott szülés közben, sajnos valószínűleg nem figyeltek eléggé az orvosok. Vagy szimpla véletlen, császárba is halt már bele anyuka.

2014. szept. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
30%
Nem mivel a császármetszés miatt adaptációs zavarai lehetnek, nagyobb esély van hiperaktivításra, olvasási, írási vagy számolási zavarra.
2014. szept. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
56%

Nálam pár hétig úgy tűnt, korábban meg kell szülnöm a babámat.Akkor azon gondolkodtam, hogy vajon a késöbbi pszichés fejlődésében, viselkedésében a csàszár jobb-e neki, vagy egy indított szülés?

Mert az egyiknél csak úgy 'hipp-hopp'kinn van, nem kell megdolgoznia a születéséért, a másiknál pedig megsürgetjük, ráeröltetjük, hogy most kell megszületned.

A spontán hüvelyi szülés helyett sosem választanék császárt, mert fontosabbnak tartom, hogy végig kelljen mennünk mindkettőnknek a szülés/születés minden fázisán.A lehetséges fertőzéseket meg csak kiszűrik vagy kezelik.

2014. szept. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
60%
Nekem anno az orvosom (aki elég régivágású) azt mondta, a császárnak hatszoros kockázata van a hüvelyi szüléshez képest mind a babára, mind az anyára nézve. Sajnos akkor nem kérdeztem meg, miért.
2014. szept. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
10. Meg szerencse hogy a babanak nem lett baja. En is az ilyen fertozeses dolgoktol felek mert mi van ha valamit elneznek az orvosok es a kicsinek baja lesz. Sajnos most volt a rokonsagban egy tragedia a baba meghalt szuletes utan par honappal mindenre vizsgaltak bakterium,genetikai szempontbol is de nem jottek ra mi a baj. Lehet hogy ezert felek ennyire ettol.
2014. szept. 10. 21:01
 16/23 anonim ***** válasza:
72%

NEM! Az elsőt természetesen szültem 4 óra alatt. Második babám 20 hónappal később született, faros volt. Itt is hüvelyi szülésre készültünk, de a dokim azt mondta, hogy majd a szülőágyon kiderül kell-e műtét. De azt mondta, hogy a baba érdekében, akkor is kell vajúdnom. (Elmagyarázta miért, de most nem tudnám már leírni, főleg hormonokra emlékszem. :)) Végül sajnos császár lett, mert nem tudott a baba beilleszkedni.


Mostanában nagy divat a császár sajnos. Ha lesz harmadik baba, szeretném én megszülni... Egyébként pedig gondolj bele, hogy az emberi test milyen csodálatos, nem véletlenül alakult így a szülés. A császár pedig műtéti beavatkozás életmentés céljából...

2014. szept. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
59%

huhh, na, ha a fertőzésektől félsz, akkor terhesség alatt ki fogsz akadni! :)

Nem is az orvosi vizsgálatok miatt, hanem minden más miatt. Buszok, kilincsek, pénzérmék, kutya, macska, egér, bogarak, nyers hús, nyers tojás, éttermi ételek, bacik mindenhol... :)

Én nem vagyok parázós egyébként, de terhesen, és utána újszülött baba mellett ez nem könnyű kérdés!

2014. szept. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha a csaszar jo es termeszetes dolog lenne minden emlos tepozaras hassal szuletne.

Viccet fereteve emlosok vagyunk huvely a szulesre van teremtve.

A szules hatasa babara mamara jo es kell.

Csaszar egy eletmento mutet jo hogy van vesz esten.

Ugy magyarazom huvely a kijarat es hasfal a veszkijarat.

2014. szept. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Szia, az én szülésem természetesnek indult, aztán sajnos sürgősségi császár lett a vége. Pedig mindent megtett az orvosom, hogy ne kelljen műteni, nagyon természetes szülés párti, és én is, de a medencém, és a baba feje méret összeférhetetlen volt, pedig már "csak" a tolófájások voltak hátra, vákuummal is megpróbálták kivenni, de nem sikerült, aminek az lett az eredménye, hogy eltűnt a szívhang, azonnal vittek a műtőbe, engem altattak, majd a babámat az intenzívre. De még így is azt mondom, hogy bármikor inkább egy természetes szülés, mint egy császár. Tényleg, ha a baba és az anya élete múlik rajta, akkor egyértelmű, nem is kérdés, de én reménykedem benne, hogy a következő szülésem természetes lesz. A császár egy nagy hasi műtét.
2014. szept. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Lehet hogy most lepontoztok, de nekem császár lett a vége a szülésemnek amitől rettegtem.Nekem is természetes szülésnek indult,vajúdtam is 7 órát, de a baba belekakilt a magzatvízbe ami besárgult emiatt.A babát meg is fertőzte a magzatvíz, 2X szúrták szegényemet emiatt.Túlhordtam a babát 6 nappal mire megszületett.Az 5.napi túlhordásnál feltettek egy méhtágító ballont,ez indította be a szülést.Viszont az alapvető probléma nálam az volt hogy a baba feje nem illeszkedett be a szülőcsatornába.7 órát vajúdtam és nem tágultam 5 ujjnyinál tovább.Bekötötték az oxyt is,kaptam epidurált,az elején szépen ment minden,majd leállt a szépen beinduló természetes szülés folyamata.Közben a méhlepényem oxigénhiányos lett és 7 óra vajúdás után döntöttek úgy hogy császározni kell.Mondhattam volna dacból és hiúságból hogy nem írom alá a papírt és akkor is természetesen akarok szülni,viszont kockázatos lett volna és soha nem bocsájtottam volna meg magamnak ha valami baja esik a babámnak a makacsságom miatt.Kb.10 cm-es vágásom van bikinivonal alatt ami 4-5 nap után nem is fájt.Gyönyörű hajszálvékony vágásom van ami nagyon gyorsan gyógyul.Engem is páran megszóltak hogy császáros anya vagyok, de kapják be!Augusztus 27-én szültem, a hasam teljesen lapos,visszanyertem az alakomat is.Terhesség alatt 13 kilót szedtem fel,ennek már nyoma sincs,pedig 22 napja volt a szülésem.Szeretnék az életemben 1x természetes úton szülni,mert vágyom rá, de ne érzem magam kevesebbnek azért mert császároztak.A vágásom is szép,terhességi csíkok sem maradtak pedig nem volt fogadott orvosom és szülésznőm és nem fizettem senkinek sem 1 fityinget sem és mégis szép munkát végeztek és a babám is gyönyörű :)
2014. szept. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!