Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kérhetem a szülés beinditását...

Kérhetem a szülés beinditását a betöltött 40. héten?

Figyelt kérdés
Ha nincs semmi gond,csak szeretném màr ha megszületne.Nincs fogadott dokim hivatalosan hétfőre vagyok kiìrva harmadik babàval.Ha nem indulna meg kèrhetem hogy inditsàk?
2014. szept. 11. 16:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem. Ez nem kivansagmusor.
2014. szept. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

Elvileg nem. De egy próbát megér.


Én a másodiknál voltam így. Rendes dokim volt, nem maszekba jártam hozzá. Pont a betöltött 40 héten mentem nst-re, és mondtam neki hogy már nagyon nehéz és szeretném ha megindítaná. Azt mondta menjek be másnap uh-ra, mert ő lesz. Másnap reggel mentem uh-ra, utána megvizsgált, burokmasszazst csinált, és azt mondta hogy egész éjjel ő az ügyeletes a szülőszobán, már a kisebb fájásoknál menjek nyugodtan és burkot repeszt. Mire hazaértem már voltak apró fájások. Délután 2 fele bementem, este megszületett a lányom :)


Szóval nekem sikerült megindíttatni 40+1 hetesen :)

2014. szept. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem nagyon szoktak ok nélkül időnap előtt indítgatni, persze van az az orvos is.

Mert hogy sokkal jobb neked is, a babának is és a szervezetednek is, ha minden a természet útján zajlik és nem avatkoznak be mesterségesen.

A másik meg az, hogy oké, hogy utolsó menzesz szerint, vagyis papír szerint 40 hetes leszel. De ha nem tudod a pontos fogantatásod napját, akkor simán előfordul, hogy még nem vagy 40 hetes, mert mondjuk pár nappal később fogant a baba és azért nem szültél még meg, mert nincs itt az idő. Akkor meg minek időnap előtt beavatkozni? Semmi értelme.

Most már ott vagy a végén, megértem, hogy örülnél, ha végre túl lennél a dolgokon, meg kint lenne már a pici, de hidd el, hogy jobb, ha minden a maga útján megy.:)

Könnyű szülést és jó egészséget nektek!:)

2014. szept. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azaz igazsàg hogy pontosan tudom mikor fogant a pici és ahhoz képest esik hètfőre a vàrható szülès.Azért kèrdeztem mert a védönő is meg az sztk-s doki is azt mondta kèrhetem és valószinüleg meg is teszik.Csak kivàncsi voltam volt-e igy valaki!
2014. szept. 11. 17:24
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem szerdan volt a "hetfordulom" es elozo 39hetesen penteken voltam nstn,a szulesznom mar ugy koszont el,h ha addig nem lesz semmi,akkor szerdan talalkozunk,de vigyem a cuccaimat is.na nem kellett mert vasarnap reggel megszuletett a kisfiam.:-)
2014. szept. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A kiirt napon voltam nst n meg a többi vizsgálaton és mondta a Szülésznőm ill az orvos hogy bő 1 ujjnyira nyitva vagyok felpuhult méhszàjam van. Indítsuk meg. El is kezdett tagitani stb. De én mondtam higy nem majd ha megindul magátol . A vizsgálat után elment a nyàkdugóm . 5 nappal később született a lányom . Elindult magátol :) 6 óra alatt meglett. Örülök hogy nem engedtük indítani . Szoval nálunk ez volt Debrecenbe. Simán indítottak volna ha akarom.
2014. szept. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Első,hagyjuk már ezeket a kívánságműsoros dumákat.Akkor majd te te kérhesd,mert ez nem kívánságműsor,de ha ő akarja akkor kérhesse. Azért mert te nem vagy döntésképes felnőtt ember és neked másoknak kell megmondani,hogy mit tehetsz és mit nem,attól még a többi nő lehet,hogy tudja mit akar. Nőj fel!
2014. szept. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nyilvàn én is sokkal boldogabb lennék ha magàtól indulna,de ha nem akkor kérni fogom.És nem csak magam miatt hanem a màsik két gyerkőcöm miatt akiknek nem biztos hogy túl jó ha azt làtják az anyukájuk tiszta ideg és nem bir velük annyit foglalkozni mint mondjuk 2-3héttel ezelött.
2014. szept. 12. 12:53
 9/11 anonim ***** válasza:
Olvass már utána, hogy az indítás miért nem jó. A baba tudja mikor akar megszületni. Ne legyél önző!
2014. szept. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szerintem ez nem őnzösèg,előbb leirtam mi a helyzet.Persze mindenkinek meg lehet a sajàt véleménye.De én akkor is úgy gondolom ha màr betőltöttük a 40hetet akkor màr semmi gond nem lehet.Nagyobbik gyerekemet inditottàk ès az égvilàgon semmivel se viselte meg jobban mint a kisebbiket aki magàtól indult.

Ha meg bármit befolyásolna is akkor azorvosok se inditanának annyi szülést.

2014. szept. 12. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!