Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érdekelne, hogy milyen tapaszt...

Nagynik1 kérdése:

Érdekelne, hogy milyen tapasztalatotok van a nyíregyházi Jósa András kórház szülészeti osztályával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Mit kell bevinni a babànak? Mennyit kell adni a dokinak? Milyen a nővérek hozzà àllàsa? Stb..

#szülés #nyiregyhàza #Jósa Andràs kórhàz
2014. szept. 12. 08:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Bevallom, nem emlékszem, hogy miket vittem be a kicsiknek. A pénzt meg dokija válogatja. Eddig háromszor szültem, nem volt fogadott orvosom. Most kénytelen vagyok gondolkodni rajta, de még nem állt össze a kép. A szülésznők mindegyike zseniális volt. Nekem a csecsemős növérekre sem volt panaszom, de vip szobában voltam és ott nem is igen "zaklatják" az embert.

Azt meg tudom mondani, ki az, aki ügyesen varr gátat. :)

2014. szept. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
A babának semmit nem kell bevinni, csak majd a hazajövős ruhát. A dokit, ha magánba jártál hozzá kérdezd meg, hogy mennyit kér! A nővérek nagyon aranyosak, a szülésznők tényleg szuperek. Én áprilisban szültem, maximálisan meg voltam elégedve mindennel. Szép, tiszta kulturált a környezet, tiszta a wc is és a kórterem is.
2014. szept. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Én februárban fogok ott szülni ,de pár ismerőstől hallottam hogy nem árt pár pelust bevinni ,illetve popsitörlőt ,krémet és majd ruhát.A nővérekről volt akiről rossz vélemény volt,de kinek hogy....Az hogy mennyit adsz a dokinak azt úgyis meglátod hogy hogy foglalkozik veled és aképpen dönts szerintem,bár nekem fogadott dokim van...
2014. szept. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Tényleg nem árt a pelus, van egy fejadag, de nem lehet tudni... :)
2014. szept. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Én december 20-ra vagyok ki írva. Dr Papp Kàrolyhoz jàrok magàn rendelésre akivel nagyon meg vagyok elégedve. Szülésznőt nem fogadok, úgy gondoltam majd aki éppen ügyeletben lesz megkérjük. A vip szobàval kapcsolatban tud valaki àrat?

Azt hallottam még hogy szülés utàn a gyereket nem szivesen mutogatjàk a rokonoknak. Ez valóban így van?

2014. szept. 13. 07:36
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A VIP szoba 10 ezer egy éjszakára. Ha ott vagy, bemehetnek a rokonok és mivel veled van a baba akkor látják amikor bemennek hozzád.
2014. szept. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Sajnos az utóbbi egy hétbrn sikerült megtapasztalnom , hogy milyen a nőgyógyàszati osztàlyon feküdni. 28.hetes vagyok és arra keltem egy reggel hogy vérzem. Gondolhatjàtok nagyon megijedtem mert a védőnőm azt mondta mikor hivtam hogy lehet beindult a szülés. A dokimat is felhivtam ő halàli nyugalommal annyit mondott hogy vàr minket. Be èrve a kórhàzba a sürgősségire irànyitottak minket. Mikor ott vizsgàltak màr elàllt a vérzésem. Onnan egyből a szülőszobàba vittek, ott infúziót kaptam és tüdö érlelő injekciót a picinek. Mint kiderült elmozdult a lepény és egy magas foku gyulladàs volt a szervezetemben amit nem észleltem. 7.nap anzibiotikum kúra utàn haza engedtek. Az osztàlyról a tapasztalatom pozitív minden nővér és szülésznő nagyon aranyos. Reléljük soha nem fordul többet velünk ilyen mert senkinek nem kívànom az érzést.

2014. szept. 28. 07:32
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia,a 3.-as válaszoló vagyok,Örülök hogy már minden rendben van veletek és nem lett semmi baj.Az jó hogy pozitív élménnyel jöttél el onnan és reméljük ha mindannyian oda kerülünk mi is ezt fogjuk tapasztalni. Minden jót a továbbiakban is és boldog baba várást :)
2014. szept. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért nem annyira nehéz a főorvos betegeként jó tapasztalatokra szert tenni. ;-)
2014. szept. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%

Én is főorvos betege voltam, mégis volt egy pár iszonyat tuskó nővérke a szülészeten, akitől szó szerint sírva fakadt az ember. Nem csak mert én voltam érzékeny, az egyik szobatársamat meg is ríkatták a "kedves" stílusukkal. Folyamatosan azzal ijesztgettek, hogy ha ez meg az van, akkor hujjujj, ebből nem lesz hazamenetel, de volt olyan csecsemős is, aki kérésem ellenére (teljesen normálisan kérdeztem) sem volt hajlandó elárulni nekem a babám súlyát, helyette flegmán odalökte, hogy mit akarok én az 5. napon császárosként, még tejem sem igen van, nemhogy hazamenjünk, inkább fel se iratkozzunk másnapra - amit az orvosomra hallgatva én bizony mégis megtettem, és láss csodát, másnap hazaengedtek mindkettőnket. Szóval a károgókra nem szabad hallgatni, mert aki dönteni fog a fontos kérdésekben az kizárólag az orvos, az ápolók sokszor csak ijesztgetnek, meg hatalmaskodnak. (Tisztelet a kivételnek!) A szülésznő viszont nagyon-nagyon emberséges volt, segítőkész, és empatikus! Bár az ápolókba is szorult volna csak tizede annyi együttérzés!

Amit a szülésfelkészítőn előre mondtak, (ahol szintén normálisak voltak) hogy vigyek/vigyünk mindenképp, az a POPSITÖRLŐ kendő és a babapopsiKRÉM. De én ezen felül vittem be magammal pluszba pelust, pár kisruhát, textilpelust, stb. És jól tettem, mert van, hogy ruhahiány van, így hűvösebben is rövid ujjút adnak a babára. Ja meg ami még fontos: KÖRÖMKESZTYŰ!!! Ha nincs saját, benn akkor is húznak a baba kezére valamit (van, hogy zoknit), viszont arra is számítani kell, hogy hiába van ráírva a név, bizony a kis kesztyű fogyóeszköz odabenn. De ezt előre mondták is. Fürdetni a csecsemősök fürdettek, így ilyesmire nem volt szükség. Hazahozós ruha kell mindenképp, azt hazahozatalkor a csecsemős adja rá a babára, meg elmondja a tudnivalókat (pl.: a BCG oltás helyének ápolása, köldökcsonk ápolás, stb.) meg persze lehet kérdezni is.

A papírozáshoz kellenek a szokásos kártyák: személyi, lakcím, stb. és kell még az apasági nyilatkozat, vagy házasság esetén - ha a házasság régebben lett kötve, akkor egy fénymásolt példánya a házassági anyakönyvi kivonatnak. Ezek 2017 eleji tapasztalataim. Remélem segítettem annak, aki idetéved, akit foglalkoztat még a kérdés.

2017. szept. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!