Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire fáj az indított szülés?

Mennyire fáj az indított szülés?

Figyelt kérdés
Szombaton töltöttem a 41.hetet és az orvosom holnap megindítja a szülést. Azt mondták szűk 2, bő 1ujjnyira van nyitva a méhszájam és még eléggé fent van. Holnap burokrepesztéssel indítják meg, arra lennék kiváncsi, hogy valaki volt-e már hasonló helyzetben, ha igen mennyire fájt és mennyi ideig tartott a repesztéstől a szülésig tartó időszak?

2014. szept. 16. 09:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bő 2 ujjnál repesztettek burkot, másfél órára rá megvolt a lányom. Nem volt annyira nagyon fájdalmas sem.
2014. szept. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Mindháromszor burokrepesztés után szültem. Változó, mennyi ideig tartott, nem tagadom, az első és a harmadik nagyon fájt, a 2. nem volt olyan vészes. A lényeg, hogy a kitolásnál ügyes légy, én nem voltam az:(


Könnyű szülést:)

2014. szept. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
41 hetesen bő 2 ujjal inditottak. 3 orat vajjudtam annyi ido alatt ki is tagultam. ez meg elviselhero lett volna de aztan jottek a tolofajaso. a baba nem fert ki vegul nekem meg elfogyott az erom ugyh vegul csaszaroztak. az már egy más teszta mert az ugye csak a mutet utan fajdalmas. a tolofajos resz volt durva, kb 15-30 perc nekem.. de biztos rovidebb lett volna ha nem szorul be a feje :)
2014. szept. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nekem 38. héten indították, rémes volt, sokáig tartott, nagyon fájt, nem tágultam, szanaszét repedtem, féloldalasan hatott az epi és volt egy csomó szövődményünk.
2014. szept. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
AZ elsö spontán indult, 19 óra vajúdás és 30 perc toló után szültem. Második burokmasszázs majd burokrepi, 6 óra plusz 3 perc toló, szinte fájdalmatlan szülés volt. Harmadik oxitocin plusz burokrepi, 3 ra plusz fél perc toló, na erre nem mondom hogy nem fájt :)
2014. szept. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én így szültem májusban. Burokrepesztés 12:30 kor

(2 ujjnyira volt nyitva a méhszáj)

15:50re meglett a kisfiam. :) Gyors volt szerintem, ahhoz képest, hogy első baba, és jó nagy volt 3500g 60cm

2014. szept. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, az kimaradt, hogy az indítás, burokrepesztés nem fájt. Mivel fájásgyengeségem volt kaptam oxitocint...túl lehet élni. (előtte én is nagyon féltem)
2014. szept. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam. Elvileg nálam úgy lesz? Hogy oxitocint adnak és ha nem hat, burokrepesztés. Bár ma a doki megint csak annyit mondott, hogy holnap oxitocin mehet, mást nem, úgyhogy lehet még húzza... :(
2014. szept. 16. 11:21
 9/16 anonim ***** válasza:
nekem reggel 6 kor kötötték be az oxit,de még két óra múlva sem voltak fájásaim,később burokrepesztés (ettől rettegtem,de nem fájt) végül 4 kor császár,mert egy kicsit sem tágultam, a pici sem jött lejjebb,a feje is elakadt
2014. szept. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Első lányomnál 1 ujjnyinál repesztettek burkot, kaptam 3 üveg oxitocint, baromira fájt az egész szülés, mert nem tágultam. 8 óra alatt lett meg a burokrepesztéstől. Második babámnál majdnem 3 ujjnál repesztettek burkot, 2,5 óra alatt meglett a kislányom, nem kaptam oxitocint, szépen tágultam. A burokrepesztés egyáltalán nem fájt nekem. Konkrétan meg sem éreztem. Gyors és könnyű szülést kívánok!
2014. szept. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!