Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Németországban hogy működik a...

Németországban hogy működik a terhesgondozás, szülés? Mi a folyamata? Szülés után hány évig van otthon az anya a babával? Ha a kismama nem tud németül, segitenek valami módon a szülésnél tolmáccsal vagy valahogy?

Figyelt kérdés

2014. szept. 17. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:

A terhesgondozàs ugyan olyan mint otthon, viszont itt nincs fogadott orvos. Szülès utàn 1 èvig folyòsìtjàk az Elterngeldet(gyes,gyed), utàna vissza kell menni dolgozni.

Tolmàcsot sehol sem biztosìtanak.

2014. szept. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

valasztasz dokit aki a tb kartyaddal tb alapon csinal kötelező vizsgálatokat ingyen, illetve kérhetsz 12. heti genetikát(240 euro) meg 16. het afp-t(60 euro) külön.

valassz magyar nődokit , szülés közben nincs tolmács hacsak nem viszel egyet...:)

itt csak ügyeletes dokinál szülhetsz nincs dokifogadás, sem hálapénz!1 év az elterngeld(gyes asszem 300 euro/ho), plusz 184 euro kindergeld.Asszem az elterngeldet kérheted 2 évig is havi 150 eurojaval is.

34 hkm(Stuttgart mellől)

2014. szept. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én Németo.ban elek, most vagyok 6 hetes terhes. Én ezt a Muterschutzgeldet számoltam ki kalkulátorral, ami szerint 3,5 honapig ksphatom. Az Elterngeld ez után következne? Vagy a 2 ugyanaz, csak már nem adják egy évig?
2014. okt. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az Elterngeld-et is kapod. A baba születése után minél hamarabb intézd, mert hónapokig ülnek rajta régiótól függetlenül.
2014. okt. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bocs, lemaradt. A 2 nem ugyanaz, mert a Mutterschg-et a Krankenkasse fizeti, az Elterng-et pedig az Elterngeldkasse.
2014. okt. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
És amig az ember a Mutterstg-et kapja addig is kapja az Elterngeldet? Vagy az Elterngeld csak a Mutterstzg. lejárta után jár? Továbbá mivel a párommal nem vagyunk házasok így egyedülálló szülőnek számitok? Apasági nyilatkozatot kell tenni?
2014. okt. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Vookie válasza:

Igen, a párodnak apasági nyilatkozatot kell tennie, már csak azért is, hogy közös legyen a felügyeleti jog (??így hívják magyarul? =Sorgerecht).

A Mutterschaftsgeld a szülés előtt 6héttel kezdődik (ezt persze csak Úgy kb. Lehet kiszámítani) és a szülés után nyolc hétig tart. Ebben a nyolc hétben kell kérvényezni az Elterngeldet, aminél előre meg kell adni, pl. hogy 1 vagy 2 évre, hogy a partner is vállal-e 2 hónapot (akkor ezzel a két hónappal meghosszabbodik). Az Elterngeld az utóbbi évi fizetés átlagának 65 százaléka, min. 300, max. 1800 euró. Dióhéjban ennyi, de az Elterngeld dolog elég bonyolult lett.

2014. okt. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az Elternged a Mutterschutz alatt is jár. :)
2014. okt. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Vookie válasza:
Kedves 8-as! Ahogy apukám mondaná: jár, de nem jut :). Igaz, jár, de levonják belőle a Mutterschaftsgeldet, úgyhogy nem marad -mert a MG majdnem mindig több az EG-nél.
2014. okt. 15. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Most valami olyasmit olvastam, h már a terhesség alatt Steuerklasse-t kell váltani, h aztán ugye a magasabb netto fizu utan magasabb legyen az Elterngeld is. Erröl mit tudtok? Én ha jol tudom 1-es vagyok, férj és gyerek nélkül, egyedülálloként
2014. okt. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!