Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek már van egy gyereke és...

Akinek már van egy gyereke és most várja a másodikat, hogyan oldja meg a nagyobbik elhelyezését? Fôként egyedülálló (egyedül maradt) anyáktól kérdezném.

Figyelt kérdés
Én 9+6 hetes terhes vagyok, de nem akarok semmit az utolsó percre hagyni, így jobbnak látom már most ezen gondolkodni... Nagyszülôk, apuka nem jöhet szóba... Aki hasonló helyzetben van/volt, hogyan oldotta meg? Az én gyermekem 5 éves, addigra majdnem 6 éves lesz. :)
2014. szept. 22. 18:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

HAt nem tudom, hogy ilyen esetben jo otlet e tudatosan vallalni a ketgyerekes egyedulallo anyasagot, de te tudod.


Lehet bebiszittert hivni. A legjobb lenne, ha idoben elkezdenel keresni -ha ovis a nagyfiu/nagylany akkor ovistars anyukaja, ovoneni is szoba johet.

2014. szept. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mentem volna az orvoshoz, hogy 'bocsi, a párom talált új nôt, a babát mégsem kérjük?' hiszen nem játék, egy életrôl van szó! Köszi a tippet!
2014. szept. 22. 19:15
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem, nyilvan nem, de nem ismerlek, nem tudhatom hogy te hogy gondolkodsz.


Amugy az onkormanyzatnak is van "bebiszitter" szolgalata, nem tudom most milyen neven fut: ott szakkepzett csecsemogondozo-kisgyermeknevelo megy ki gyereket felugyelni, akar beteg gyereket gondozni. Bolcsodei gondozonok vannak ide beosztva. A vedonod lehet hogy tud valakit. Vagy esetleg egy kismamat, aki kesobbre/korabbra varja a babajat es hasonlo helyzetben van, mint te. Az is szoba johetne.

2014. szept. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az első gyerekkel apuka a 7. hónap köszönte szépen, de mégsem akarta a gyereket, maradtam egyedül. 3 év múlva újabb apuka ő már az 5. hónapban is bizonygatta, hogy háát persze, hogy akarom, de amúgy 3 hónapja felhívni se tudott a nagy dolgozásban. Inkább nem kommentelném. A nagy most szokik az oviba, így ő 8 és 4 között tuti helyen van. Ilyenkor próbálom besúvasztani az orvost, a munkát és a háztartást, de baromira nem jön össze. Valami mindig lemarad. Most épp a kicsi szobáját csinálom, amikor a nagy épp oviba van, aztán vele pakolok. du meg csak vele foglalkozom. Munkahely szeretné nagyon ha kilépnék önként, mert annyi munkaidőm nincs ami elég a gyed-hez, úgyhogy anyagilag is szívó ág, de meg lehet oldani. Nem egyszerű, de mindent meg tudunk oldani, és soha nem volt még olyan, hogy a gyereknek ne lett volna meg ami kell.
2014. szept. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A szülés idejére gondoltam... az a 3 (optimális esetben) kórházi nap... :( aztán már kipróbáltam 1 hónapig milyen két gyerekkel. A nagyom igazán jó segítôkéz! Büszke is vagyok rá és ötletem sincs, honnan lett ilyen kis okos. :)
2014. szept. 22. 20:53
 6/11 anonim ***** válasza:

a nagy hétköznap oviban van, aztán 6-7 évesen iskolában, utána meg napköziben.

szülés idejére meg valóban kell neki találni helyet. ha valóban senki, de senki nincs, aki vigyázna a gyerekre, akkor bizony erre a csavaros kérdésre csakis a védőnőd adhat választ. neki tudnia KELL hogy milyen megoldások vannak. lehet, hogy gyerekotthon az egyetlen, de a kórházba nem viheted be a nagyobbat, a gyereknek felügyelet kell.

szóval a védőnődnek már most szóljál, hogy segítsen megoldani.


szerintem van pár anya, aki hasonló cipőben volt mint te, erre már ki van találva megoldás.


nem vagyok egyedülálló anya, de családom több tagja is dolgozik/dolgozott gyermekvédelmi (gyerekotthon) területen

2014. szept. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A nagyszülökre miért nem lehet bízni? Rossz a viszony?
2014. szept. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mert több, mint 300 km választ el minket éd amúgy sem azok az emberek, akikre nyugodsz szívvel hagynám akár csak a kutyámat is. :) és köszönöm a válaszokat, tanácsokat.
2014. szept. 23. 07:42
 9/11 anonim ***** válasza:
A szüleidre sem metnéd rábízni? Mert velük kellene beszélni. Mi is így csináltuk a párommal a szüleim jöttek fel. Lányom addig bölcsiben volt.
2014. szept. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a párom külföldön dolgozik, és sajnos nem biztos, hogy ki tud arra venni szabit. Szüleim 100km-re, marad az ő anyukája, aki viszont dolgozik. Napközben nekem is oviban van, de utána, ha nincs más, a barátnőmnél lesz a nagy (4éves).
2014. szept. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!