Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A has formája és nagysága...

A has formája és nagysága befolyásolhatja a császármetszés "sikerességét"?

Figyelt kérdés

Úgy értem ezt, hogy határozottan -sajnos- nagy hasam maradt az előző terhesség után, megnyúlt a bőr is, tehát lelógós, ún. "kötényhas" alakult ki .... ettől ugye rendesen tudnak újra császározni?

(attól rettegek, hogy nem tudják jól összevarrni, vagy hogy hogyan fér oda rendesen az orvos, stb. stb ... tudom, lehet, hogy hülyeség ilyenen gondolkodni, hiszen biztosan vannak ilyen "alkatú" nők, nem mindenki maradt nádszál ... főleg több gyerek után, túlsúllyal kütdők is vállalnak még babát........ ráadásul jelentős súlytöbblet is van rajtam..., szóval ezen agyalok, hogy ugye ugyanolyan jól sikerülhet a műtét mint az előző????)


2014. szept. 23. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
szerinted az az orvos aki téged császározik, naponta hány műtétet csinál hasonló nőkkel? :) szerintem meg fogja oldani, ne aggódj ezen:)
2014. szept. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Nem befolyásolja.


Több dolog:

- miért lett az előző császár? Most nem próbálhatod meg hüvelyi úton? Akkor nem romlana a hasad állapota (csak hogy egy előnyt mondjak a százból).

- a jelentős túlsúly leadása nem csak a pocakod állapotán javítana, főleg ha ennyire elengedett, a hasizmokat is edzeni kellene (loveyourbelly.hu)

- az orvosod milyen tanácsokat adott a helyzet javítására?

2014. szept. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
az első magas vérnyomás és a baba rosszabbodó szívhangja miatt lett azonnali császár (nem arra készültünk az orvossal, de így kellett döntenie-megértem). most még mindig ad esélyt a sima szülésre és én is -természetesen- azt akarnám, hiszen tudjuk hogy számomra főleg hasilag sokkal jobb lenne, nagyon szeretném is, de sajnos az előzmények tekintetében a császárnak nagyobb esélye van ... a túlsúlyomat pedig nyilvánvalóan le akarom adni (legalábbis jelentős részét), de mivel így lettem a 2. babával terhes, most nem igazán tudok mit tenni, így is 15 kilót fogytam a terhesség alatt most ... úgy gondolom, most ennyit tudtam "megtenni", hogy ne "nehezítsem" a saját helyzetemet... csak nagyon parázok mindentől, ami műtét és orvos, dehát ezt magamnak kell lerendezni tudom. kíváncsi vagyok hasonló tapasztalatokra, hasonló alkatú nők szülésére ...
2014. szept. 23. 12:33
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is így szültem a 2.-at. Csak 30kg plusszal. Nem volt gond. Megoldják.
2014. szept. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!