Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek hogy jobb szulni...

Szerintetek hogy jobb szulni termeszetes uton vagy csaszarral?

Figyelt kérdés
Elsosorban a repedesek,gatseb ilyen okok miatt kerdezem. Jobb a csaszar? Most csak az egeszegugyi okok erdekelnek nem az hogy termeszetes uton milyen szuper szulni mert attol igazi anya es hasonlok. Akinek mindketto volt melyiket gondolja a jobbnak a regeneralodas szempontjabol?
2014. szept. 27. 10:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
A nővéremnek volt mind kettő.Ő a természetes szülést részesíti előnyben.
2014. szept. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a helyzettől függ. Ha valaki végbélig reped a természetes szülésnél, annál jobb a császár, de egy gyors, komplikációmentes természetes szülés jobb, mint a császár.

Lehet, hogy kellemetlen a gátmetszés, de egy hasi heg sem lehet sokkal jobb.

2014. szept. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

én olyanoktól borzadom, hogy császárnál felvágják a méhet, aminek elvileg nincs következménye, de akkor is...

meg a katéter, így is tűfóbiás vagyok, bele is halnék..

meg volt bnőm akinek örökre lógós maradt a hasbőre mert valami izmot is megsértettek


a gátseb fájt 2-3 napig és meg sem látszik

2014. szept. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
*ja és császárnál ahogy kiemelik a babát, ő hirtelen kapja a légnyomáskülönbséget ami szelemmi lassúságot okozhat, pl nehezebben tanul
2014. szept. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Mind a kettő volt. Sokkal jobb volt a természetes szülés. Persze lehet, hogy ennyire nem zárkóznék el a császártól, ha nem rontják el a szurit a hátamba és nem görcsöl egy hétig a fejem folyamatosan.
2014. szept. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Mindkettőnek van elönye, és hátránya.

Természetes szülésnél fennáll a veszélye a repedésnek, és annak, hogy rosszul forr össze a seb, a későbbi vizeletvisszatartási gondoknak, az erőlködés miatti különböző vérzésnek, stb.

Van, aki hónapokig szenved, nem tud leülni, a hüvelye nagyon kitágul...

Van, aki pedig szerencsés, és gyors, könnyű szülés után semmi panasza nincs.

A császár pedig egy nagy hasi műtét, ahol izmokat vágnak át, megbolygatják a belső szerveket, meg persze a méh falát is felvágják, ahol szintén lehet komplikáció, rosszul összeforrt szövetek, fertőzések, hónapokig fájhat, nem emelhetsz, stb.

Egyik sem jobb, vagy rosszabb, szimplán más. Máshogy is élik meg az anyák is. Nyilván, akinek nem ment gond nélkül, az rosszabbnak tartja, mint aki könnyen felépült.

Pl Rubint Réka szülései után sok ismerősöm érezte magát kevesebbnek, rosszabb anyának, mert az újságok 3 hónappal (császáros) szülés után arról írtak, hogy már órákat tart, visszanyerte az alakját, stb. Pedig ki tudja, hogy mennyi volt igaz az újságokból, mégis sokan hozzá mérték magukat.

2014. szept. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
63%
Engem tavaly augusztusban császározni kellett, fél év múlvára várom a második gyerekünket, és szeretnék természetesen szülni. Én nagyon jól viseltem az egész hercehurcát, alig fájt, jó volt a csapat is, testileg-lelkileg jó volt, még a Kórházban beindult a tejem is. Most kicsit tartok a hüvelyi szüléstől, főleg a fájdalomtól, de azért vágyom hogy átéljem. De lehet hogy egy erősebb görcsnél könyörögni fogok a szikéért. :-)
2014. szept. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak természetes szülésem volt kettő.

Az elsőnél vágtak, 3 öltés volt utána, szóval nem volt nagy gátseb. Utána nem is éreztem, h fájna.De viszont a 14 órás vajúdás, ebből 8 oxival, eléggé kikészített, alig éltem az első napon.

A másodiknál nem vágtak, nem repedtem, simán mászkáltam már szülés után rögtön. Az egész szülés 5 óra volt, nem volt durva.

Ismerősöm császárral szült, kb 2 hétig szenvedett , alig bírt mozogni.

A másik ismerősöm is császáros volt, ő aznap este már simán mászkált, semmi baja nem volt.

Ezt így nem lehet megmondani, h melyik jobb.

Van akinek a sima a szívás, van akinek a császár.

2014. szept. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Julie S ***** válasza:
62%

Ha hagynak rendesen, nyugalomban vajudni es nem siettetnek, akkor a termeszetes szulessel kevesebb serulest szedsz ossze. Sajnos sokszor nem ez a helyzet es ok nelkul gatat is metszenek. Persze azert az sem art, ha az egeszseged es a szoveteid jo allapotban vannak es birjak a strapat. Ez mondjuk a csaszaros seb gyogyulasanal is bejatszik.


En meg csak termeszetesen szultem gatvedelemmel. Barmikor vallalkoznek ra ujra. Nem volt instant szules, de kulonosebben sem hosszu, sem nehez nem volt. Azert egy csaszar utan vigyazni kell amig gyogyul a seb meg a szovetek, es mar sosem lesz ugyanolyan a hasfal (kivul-belul), mint vagas nelkul. Es ezt most nem a kinezet, meg a hiusag miatt mondom. Es lehet elni ilyen hasfallal is persze, de ha nem muszaj, szerintem jobb, ha nem vagjak fel az embert. Ha viszont valoban muszaj, az mas.

2014. szept. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"A császározott babáknál gyakrabban fordulnak elő légzési problémák. Ennek az az oka, hogy míg hüvelyi szülésnél a nyomás elősegíti a baba tüdejét, hogy megszabaduljon a folyadéktól és így könnyebben lélegezzen, addig a császározásnál ez kimarad. Rosszul érinthetik az újszülöttet a műtét alatt használt gyógyszerek is, melytől kába lehet vagy akár hányást is okozhat nála. Nagyon ritkán pedig előfordul az is, hogy a vágás közben megkarcolja vagy megvágja az orvos."

"A császárral született babák hajlamosabbak a légzési zavarokra a szülés körüli időszakban, s gyakrabban lesznek asztmások gyermek-, és felnőttkorban."

"A műtétből való lábadozás a szoptatás megindulását is nehezíti. A császárral született babáknak kisebb az esélye a szoptatásra, s az ezzel járó előnyökre."

2014. szept. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!