Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van szülés előtti depresszió?

Van szülés előtti depresszió?

Figyelt kérdés
Hallottam már terhesség alatti és szülés utáni depresszióról, de még erről nem és nagyon úgy érzem magam. Vagy talán csak a kórház teszi? Egyfolytában sírnék pedig csak második napja vagyok bent. Mondjuk előtte való nap mielőtt bekerültem szintén így éreztem magam, de már nem tudok semmit. Teljesen kétségbeestem és félek is a szüléstől ez lesz az első. Eddig igazából fel se fogtam, hogy szülni fogok csak most, hogy itt vagyok. Hiányzik a párom és maga az egész otthoni környezet... a panik, mintha kezdene úrrá lenni rajtam tegnap (első éjszaka) alig tudtam aludni is valamennyit... :'( Segítsetek kérlek! Tegnapra voltam kiírva és zárva van a méhszáj. Azt se bánnám már, ha elkezdenénk nyílni, hogy hamarabb túllegyek rajta. Semmivel nem lehet erre rásegíteni? Mármint, hogy elkezdjek tágulni? Már szülhetnék azt mondták az orvosok. Ultrahangos számítás szerint 38 hetes vagyok oktober 10. a szülés várható időpontja. Holnap ha ez bebizonyosodik ultrahang alapján és nincs semmi baj hazaengedhetnek? Már tényleg nem tudom mot csináljak. Ha nem akkor hogy segíthetnék rá a tágulásra? Vagy hülye vagyok egyszerűen és kész? :/ :(
2014. szept. 28. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez nem depresszió, egyszerűen csak megijedtél. Nyugi, gyerek bent még nem maradt.
2014. szept. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Azok alapján,amit leírtál, nem csodálom, hogy rosszul érzed magad, én is kétségbe lennék esve, ha bent kéne lennem a kórházba, és fogalmam nem lenne, hogy minek és meddig. Én kétszer szültem, mindkét szülés előtt szörnyen éreztem magam, mert csiga lassan vánszorgott az idő, izgultam, hogy mikor indul már be végre... Szerintem nem tudod siettetni a dolgot. Próbálj meg lazítani, és tudom, hogy hülyén hangzik, de pihenni amíg lehet. Hamarosan nem sok módod lesz rá :) Ha tudsz, hallgass zenét, olvasgass, napközben is próbálj szundikálni, és gondolj arra, hogy milyen jó lesz, hamarosan találkozhatsz a babáddal. A szülés miatt ne aggódj, teljesen kibírható, nekem mindkettő szép emlék maradt, akármennyire is fáj! Gondolj végig arra, hogy ennek a fájdalomnak értelme van, nem úgy mint egy fogfájásnak, a baba az értelme! :) Kitartás! Szurkolok, hogy holnap hazamehess!
2014. szept. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A szülés utáni depresszió már a szülés előtt megkezdődhet. Ez a neve, de a szülés előtti időszakban már jelen lehet. Sajnos a többi kérdésedre nem tudok válaszolni, mert nem szültem, a szülés utáni depresszióról meg a suliban tanultunk.
2014. szept. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez nem depresszió, hanem szorongás, amit megélsz. És emellett nem bízol magadban és a testedben. Így nehéz egy ilyen nagy változást megélni, mint egy új élet világrahozatala. A terhesség ideje 40 hét és nem 38. A természet így rendezte, ez a legjobb időpont. Bár természetesen lehetnek eltérések, de akkor is ez a normál. Tehát TÜRELEM!

A türelemre a szülés után is szükséged lesz a kisbabához, tehát érdemes ezt most elkezdeni tudatosítani. A szülést siettetni nem érdemes, többet árthat, mint használ. Bízz magadban egy picit jobban. Ha bármi rossz is adódna, akkor még mindig ott az orvostudomány. A kórházban én anno sokat beszélgettem, olvastam, és készültem lelkiekben. Te is próbál ezt az időt hasznosan tölteni. Meditálni, figyelni a testedet, engedni és engedni. Nem küzdeni és görcsölni. A nők úgy vannak teremtve, hogy képesek megszülni. Te is képes vagy. Mindenfajta szülés szülés, a császár is. A végeredmény egy új élet. A ti véretek. Ez egy igazi csoda!:) Adjon ez erőt.

2014. szept. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!