Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kapnak a várandós...

Miért kapnak a várandós kismamák antibiotikumos kezelést a szülés előtti időszakban?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 38 hetes vagyok. Most hallottam néhány kismamától, hogy antibiotikumos kezelést kaptak terhességük 35. hetében. Nem voltak betegek, csak preventív jelleggel kapták. Valószínűleg az orvosom elfelejtett szólni, hogy nekem is szednem kéne.Amikor rákérdeztem, csak annyi mondott, hogy ő nem szokta ezt az eljárást alkalmazni....tudja valaki, hogy miért szükséges a kezelés??? Illetve, hogy érdemes-e kérnem?

KÖSZÖNÖM a válaszokat!


2011. szept. 24. 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:
szia, lehet, hogy a streptococcus nevű baci miatt. nekem is lett a terhesség végére, csak nekem a 37. héten derült ki, ezért már nem kaptam antibiotikumot, hanem a szülés beindulásakor kaptam vénába. de a dokim azt mondta, ha a 35. hétig kiderül akkor kaptam volna még antibiotikumot , mert még "messze" volt a szülés, de 37 héten már közel, és felesleges lenne, mert szüléskor ígyis ugyis kapnék.Nem lehet, hogy ezért kapták? A barátnőim körébe, akikkle kb (1 év eltéréssel) szültünk, 5 ből négyőnknek volt streptoja. Hogy ez most azért, mert elkezdték szürni , vagy miért van nem tudom. de a baba megbetegedhet tőle a hüvelyi szülés közben. Ha nincs bajod, szerintem nem kelle antibiotikum, miért kéne.
2011. szept. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nem kaptam. Nekem volt egy vizsgálat baktériumra és negatív lett. És az én ismerőseim sem kaptak megelőzésre.
2011. szept. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kell a kismamának adni antibiotikumot, sőt. Ha a streptococcus vizsgálat pozitív, csak akkor. Vagy, ha egyéb más bakteriális fertőzése van a kismamának és a laborvizsgálat ezt alátámasztja. Megelőzésképpen nagy butaság, több kárt tesz szervezetben, ráadásul előidézheti a gombát, ami egyébként is gyakori a terhesség alatt. Inkább egy jó pontos vizsgálat kell, és akkor nincs baj! Lehet, hogy így spórolnak a labornak... vagy ki tudja. Ugyanis (labor!)vizsgálat nélkül egyébként sem szabadna gyógyszert felírni a nőgyógyásznak.
2011. szept. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Minden esetre meg fogom kérni a labort...!

Minden jót kívánok nektek!

2011. szept. 24. 17:28
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]

Szerintem itt minden kérdésedre választ kapsz.

2011. szept. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Nagyon hasznos volt a link-ed számomra! Köszönöm szépen!
2011. szept. 25. 06:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!