Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülési fájdalmat hogyan,...

A szülési fájdalmat hogyan, milyennek kell elképzelni?

Figyelt kérdés
Elsősorban az erősségére gondolok, mert ma egy kicsit megijedtem. Próbálom magam szoktatni a gondolathoz, hogy szülni fogok, és próbálok nem félni tőle. A menzeszem mindig nagyon fájdalmas volt, túléltem két vesegörcsöt és egy érzéstelenítés nélküli ujjfelvágást egy hang nélkül. Viszont ma reggel egyszerre görcsölt be mindkét vádlim (annak ellenére, hogy szedem a magnéziumot), és konkrétan üvöltöttem a fájdalomtól. Ha a férjem nincs ott, hogy megmasszírozza a lábam, szerintem talán el is ájulok. Szüléskor mire számítsak?

2014. okt. 13. 01:56
 1/8 anonim ***** válasza:
ki kell ábrándítsalak,egy lábgörcs közel sincs a szülési fájdalmakhoz. mintha egy bolhát akarnál egy elefánthoz hasonlítani. én próbáltam a legrosszabbra készülni,konkrétan arra,h. a halált kívánom majd inkább (nem vicc!). és bejött. mármint oilyan értelemben,h. a legrosszabbra készülni, majd néhány fokkal jobb dolgot megélni sokkal jobb,mint valami jóra készülni és mérföldekkel rosszabbat kapni. az biztos,h. sosem éreztem még olyan nagy fájdalmat. de mint kiderült, mindenkinek más a fájdalom. én a varrásnál azt hittem meghalok. ezerszer szülnék inkább,mint utána varrjanak. ennek ellenére sokaktól hallottam,h. azt meg sem érezték. a szomszéd az epegörcsét rosszabbnak érezte,mint a szülést. barátnőmnek a kitolás volt veszett fájdalom,én akkor konkrétan már nem éreztem fájdalmat. szóval ez nagyon változó. készülj az elképzelhető legrosszabbra,h. aztán pozitívan csalódhass! egy anyukával egy napon szültem,konkrétan neki nem voltak vajúdási fájdalmai,már csak azt érezte,h. kakilni kell,tehát jött a gyerek. ki tudja,hátha neked is ilyen szerencséd lesz :P :)
2014. okt. 13. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én is ezt a taktikát választottam, hogy nagyon-nagyon brutál fájdalomra készültem...és kellemesen csalódtam! :)

Nekem volt epegörcsöm, részemről tényleg sokkal sz--rabb volt, mint szülni!

A varrás is rosszabb volt! És, most meg fognak kövezni, de a szoptatás is egy merő pokol volt számomra! inkább szültem volna...

Nem tudom leírni, mihez hasonlítanám, nekem a derekam fájt nagyon, görcsöt, összehúzódást egyáltalán nem éreztem.

2014. okt. 13. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 H_Vivien ***** válasza:
Őszinte leszek. Felesleges ilyet kérdezni, mert nincs két egyforma szülés. Tapasztalatokat meg lehet osztani, de attól csak még jobban megrémülsz. Természetes, hogy félsz, de az a pici akkor is ki fog bújni :) Ha túl vagy pár vesegörcsön, akkor kár izgulni. Bár két különböző fájdalomról van szó, mert a vesegörcs és a menstruációs görcs folyamatos fájdalom, a szülés pedig nem. Én túl vagyok két veseműtéten, ebből egyszer leállt, elvesztettem az eszméletem a fájdalomtól. Szóval... A szülési fájfalom a közelébe sem ér. Teljes mértékben olyan, mint a memstruációs görcs, csak sokkal élesebben, erőteljesebben görcsöl, de nem tart 10-15 mp-nél tovább. Én 5 órát vajjúdtam 1 perces fájásokkal, miután megcsászároztak. Egy szót sem szóltam, megmarkoltam a lepedőt, figyeltem a légzésre és, volt, hogy saját magamon röhögtem :) Mindenkinek más a fájdalom tűrő képessége. A Tiéd ezek szerint magas, úgyhogy ne aggódj, nem lesz halálközeli állapotod :) De ne gondolkozz még ezen. Ráérsz akkor foglalkozni ezzel, ha eljön az idő. A lábgörcsöt ne hasonlítsd ehhez, terhesség alatt az iszonyú fájdalom. Amúgy pedig kérhetsz fájfalomcsillapítót, ha már nem bírod. Én nem kértem, eszembe sem jutott akkor ez a lehetőség :) Nyugi, figyelj a légzésre és semmi gond nem lesz :)
2014. okt. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon fájdalmas volt a menstruációm, és hasonlított rá a szülési fájdalom. Sőt utóbbi még el is múlt a fájásszünetben. Amikor összeérnek a fájások, a kemény. Akkor úgy éreztem szétrepedek. Mint az igazán fájdalmas mensi görcs, szünet nélkül. A kitolás tényleg a kakilási ingerhez hasonlít, de van közte szünet. Nekem ott már jól esett nyomni. A gátmetszéshez kaptam érzéstelenítőt, nem éreztem. Nekem szép emlék maradt a szülés, kívánom, hogy neked is az legyen!
2014. okt. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsóval, szerintem is szép emlék. Minden attól függ mennyire tudod kontrollálni magad. Én könnyebben elviseltem halkan, csendben, figyeltem a levegővételre, mintsem ordítsak, szerintem úgy még saját magad is hergeled, és elviselhetetlenebb. 7 órát vajúdtam 2 percesekkel, javarészt kádban, ami sokat segített. A kitolástól féltem még terhesség alatt, de mint már előttem mondták, abban legalább voltak szünetek, meg nekem az már egy megkönnyebbülés volt, ott már látszik az út vége. :) A gátmetszés és a varrás nem fáj, ha kapsz érzéstelenítőt és időben hat. :)
2014. okt. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem hasonlított menstruációs görcsökhöz. 32 órát vajúdtam, szóval rendesen megszívtam, de nem ez volt a borzasztó benne, hanem hogy gyakorlatilag a semmiért, mert nem tágultam. Én a derekamban éreztem végig a fájdalmat, onnan áramlott ki előrefelé, a hasam irányába és azt hittem, szétszakadok. Feküdni, állni nem is bírtam, a labdán ültem végig, amikor nem volt éppen vizsgálat, fájások között igyekeztem pihenni, erőt gyűjteni, fájások alatt pedig levegőt venni, mert az nagyon nehezen ment akkor.
2014. okt. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Barátnőm két napja szült.

Azt mondta, soha, de soha nem tudott elképzelni ekkora fájdalmat, semmihez nem hasonlítható, iszonytató.

Hozzáteszem, szuperjól tágult, 4 óra alatt szülte meg természetes úton a 4330 grammos babát.

Állítólag a menstruációs fájdalmat és egyéb fájdalmakat felejtsd el, azok a szülési fájdalomhoz képest semmik.

2014. okt. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a 28 héten éjszaka egyszerre görcsölt be a 2 vádlim, az egyik kézfejem behajlott és begörcsölt, és a szívtájékom is. Férjem éppen elutazott, egyedül voltam, halálfélelmem volt, meg sem tudtam mozdulni a vádligörcs miatt, irtózatos 2 perc volt, amikor kicsit enyhült, gyorsan kimozgattam mindenem és rohantam magnéziumért. Ezután írta fel a doki a magnezium citricit. Egyébként a vesegörcs fájdalmát szokták egyenértékűnek tekinteni a vajúdási fájdalommal.
2014. okt. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!