Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 25. hetes kismama. Vágnak...

25. hetes kismama. Vágnak vágjanak, vagy sem? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Magánorvoshoz járok. Vallom azt, hogy biztos vannak esetek, amikor szükséges az a vágás, de a teremtő minket nem gondolnám, hogy alapból úgy teremtett volna meg, hogy nem tudunk "orvosi beavatkozás nélkül-vágás-" megszülni. Szóval valahogy valahol azt gondolom, hogy meg kéne adni annak az esélyt, hogy gátvédelemmel szüljön az aki szeretne. De természetesen úgy vagyok, hogy ha tényleg a babó miatt fontos lenne a vágás, akkor persze vágjanak.


Megkérdeztem erről az orvosomat,azt mondta, hogy túl szoros a hüvelyem, biztos hogy vágni fognak.


Nem szeretném, hogy lehurrognátok, csak igazából attól lett keserű szájam íze, hogy a dokim alapból úgy áll hozzá, hogy lehetetlen...


Szerintetek mit tudnék csinálni-(gátmasszázst fogjuk csinálni, intim tornázom is) érdemes lenne más orvost keresnem?


Vagy aki hasonlóan gondolkozik mint én, az mit tenne?


- tudom a különbségeket, a szakadás-a vágás között, x mennyiségű erről szóló publikációt olvastam már- én csak konkrétan a dokim hozzáállásával kapcsolatban szeretnék értékelődni, hogy mennyire általános, hogy "meg sem próbáljuk a gátvédelmet, vágunk és kész... slusszpassz."


Köszi a válaszokat


2014. okt. 13. 12:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Én is sokáig kizártnak tartottam, hogy vágjanak (bár, nálam császár miatt vágtak!), de mivel nem vagyok orvos és 9 hónap alatt gyorstalpaló kurzust se volt kedvem elvégezni a nőgyógyászat - szülészet témakörben, így a saját orvosaimra hallgattam mind a két esetben és ha ők azt mondták mind a két szülésnél, hogy most bizony sürgősségi császár lesz, akkor az lett.

Nem bírtam elképzelni, hogy így jöjjön világra bármelyik gyermekem is. A természetes szülést tartottam és tartom mai napig első számú szülési forma. Erre is készültünk a férjemmel mind a kétszer.


Az első gyerekünknél kértem, hogy várjon még az orvosom. Nem volt baja a lányunknak, de csak nem akart kijönni. Végül komplikációk léptek fel (3 egyszerre is) és azonnal megcsászározott. Ha nem tette volna meg, akkor mind a ketten ott maradunk.

A második lányom pedig hiába indult el, az előző császár miatt az orvosom nem vállalta a természetes szülést, mert nem voltam kitágulva semennyire sem és már tolófájásaim voltak.

2014. okt. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
köszi a választ, lehet kicsit félreértettél, én nem császármetszésről beszéltem-kérdeztem, hanem a gátmetszésről/védelemről.
2014. okt. 13. 12:11
 3/22 anonim ***** válasza:
Azt gondolom nagyon fontos, hogy ilyen dolgot meg tudj beszélni az orvosoddal...mindenképpen érdemes úgy nekifutni, hogy ne legyen rá szükség és csak legvégső esetben alkalmazza...én 100%ig megbiztam az orvosomban, bár a vége vágás lett...de ha jól összeraknak utána, akkor annak sincs következménye...csak előnye
2014. okt. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy a gátmetszéssel kapcsolatban kérdeztél. Végig olvastam a kérdésed.


De akkor is az a válaszom, hogy miután 9 hónap alatt te se jártad ki gondolom az orvosit, így ideje lenne megbíznod az orvosodban és az ő kezei közé helyezned magad.

A legjobbat fogja tenni, ami nektek/számotokra a legelőnyösebb.


Kérheted, hogy ne vágjon, ha nem szeretnéd, de ha szét szakadsz, akkor az nem az ő hibája lesz, hanem csakis a tiéd. Bár nem hinném, hogy ezt hagyná. Hamarabb vágna..

2014. okt. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam, hogy totálisan kizárom azt hogy vágjanak, mert ha kell igenis vágjanak... csak Magyarországon úgy veszem észre - mivel sok ismerősöm él-szült külföldön, s meséltek azért ezt azt- hogy itt bevett rutinszerű az hogy vágnak, ha kell ha nem...


Én azt gondoltam, hogy ha magánorvoshoz járok, ha őt fogadom fel a szülésre, kicsit rugalmasabb lesz... és ezért kérdeztem, hogy mennyire merevek a dokik itt úgy általánosságban?

2014. okt. 13. 13:27
 6/22 anonim ***** válasza:
3as vagyok...szerintem is nagyobb a hajlam a vágásra, mint megpróbálni a természetes módot...ezért fontos a jó kapcsolat a dokival
2014. okt. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Persze orvosa is válogatja, de a dokid ismer téged "ott" és ő megmondta az okát is miért vágna. Ez olyan, hogy sokan nem akarnak császárt, de mégis kell, mert a baba nem férne át a hüvelyükön az aránytalanság miatt és az hogy próbálkozzon rizikós. Én is jobban örültem volna, ha nem vágnak, de mindkétszer csinált a doki gátmetszést. Ami már nem is látszik (pedig 4 hete szültem). Én szépen tágultam, de mivel fiús alkat vagyok ott ha ellazítom magam sem férne ki a baba szakadás, repedés nélkül. Én is intimtornáztam (ráadásul szülés előtt nekünk külön tanfolyam volt speciálisan kismamásan), de vágni kellett, másik intomtornás társamnak pedig császározni, pont a baba-mama aránytalanság miatt. Az intim torna persze segített (1 óra alatt szültem) és hamar rendbe jöttem szülés után, de nem mindenható a gátmasszázzsal és egyéb homeopátiával együtt sem. Ja mert persze én méhnyakizomtágítót is szedtem, amit a szülésznő adott. Úgyhogy nálad csak az a kérdés, hogy mennyire bízol az orvosod itéletében.
2014. okt. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
37%

Ezt a "teremtő úgy teremtett" dolgot szeretném kicsit helyretenni, minden kioktatási szándék nélkül.

Szóval igen, lehet, hogy ő úgy teremtett, hogy a gyerek kiférjen, csak épp az agytérfogatunk az évmilliók során jelentősen megnőtt, illetve a jóléti társadalom és a korlátlan szénhidrátfogyasztás az újszülöttek méretét is igencsak megnövelte az utóbbi néhány évtizedben/évszázadban. Ezekhez a megnövekedett méretekhez tudtommal a hüvelyszövet nem alkalmazkodott.

Én azt gondolom, az a nőgyógyász, amelyik elzárkózik a "gátvédelemtől", nem azért teszi, mert egy barom, hanem mert az a tapasztalata, hogy biztonságosabb a gátmetszés.

Én az orvosommal erről nem is beszéltem, a szülésznőnél kérdeztem rá, aki elmondta, hogy ott helyben, a hüvelyszövet állapota alapján fogja eldönteni, hogy lehet e vágás nélkül, de készüljek föl rá, hogy akkor a kitolás két-három nyomással tovább fog tartani, mert vissza kell tartania a gyereket, hogy ne repedjek. (Ő az egyik egyébként nem kicsi szülészet legjobb szülésznője.) Én innentől úgy gondolom, lehet, hogy a gyereknek is, nekem is jobb, ha inkább vágnak.

2014. okt. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Julie S ***** válasza:
En nem szultem volna olyan dokival, akivel a sarkalatos pontokban nem vagyunk egy velemenyen. Elso szulesem volt, de egyertelmu volt a gatvedelem. A szulesznovel is megbeszeltem es tartottak is hozza magukat, nem is volt gond.
2014. okt. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
A gátmetszést nem úgy kell elképzelni, hogy végigvágnak, hanem éppen amennyit csak szükséges, ami lehet egy pár mm is. A másik...manapság oxitocint alapból adnak, tehát nem természetes már a szülés, ahogyan azt a Teremtő megalkotta... Ha erre vágysz, már legálisan szülhetsz otthon, pl. az Életfa Bábapraxis segítségével. Egy barátnőm így szült az otthonában. www.babapraxis.hu
2014. okt. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!