Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek sincs ez rendben?

Szerintetek sincs ez rendben?

Figyelt kérdés

Kedves Császárosok!

2 nap, pár óra múlva kiengedtek a kórházból császár után, holott nem volt probléma mentes a terhességem toxémia miatt kellett császározni. Nagyon rosszul néztem ki a családom rám se ismert. Nem voltak valami segítőkészek a kórházban több volt a bunkó orvos (főleg ápoló), mint a normális, segíteni hajlandó. Pedig első baba és nagy szükség lett volna segítségre, a gondjaimról nem is beszélve. Még jelenteni is akartam a kórház igazgatónak a dolgokat vagy fel akartam jelenteni a kórházat, csakhogy még nem történt korábban ilyesmi velem és nem tudtam, hogyan bonyolítsam le az egész ügyet. A lényeg végül is az, hogy semmit nem magyaráztak el nekem. Azt se mondták kell e mennem kontrollra és, ha igen mikor és hová? A varratszedés időpontját is a záróból kellett megtudnom. Nem mondták mire figyeljek oda semmit nem közöltek, mégha kérdeztem se nagyon. A kötésemet is mondtam cseréljék le mielőtt hazaengedtek, könyörögtem szartak rá, azt monták majd megcsinálják. Szerintem ez nagyon nincs rendben, szerintetek? Még most a két hét elteltével is kiszakad a gyomorszájam sokszor és a szívem is néha, amire azt mondták mikor felhoztam, hogy természetes szerintem nagyon nem. Lehet még valamit tenni így utólag?



2014. okt. 14. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet, tegyél panaszt a kórház betegjogi képviselőjénél!
2014. okt. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha ez valóban így volt, akkor mindenképpen meg kéne keresned a betegjogi képviselőt! Én nem vagyok pereskedős típus, de tényleg, viszont amit írtál, az nagyon balkáni hangulatú... :S Ez Magyarországon volt egyébként, mert én úgy tudtam, hogy császárnál eleve minimum 5 nap a kórházi tartózkodás, sima szülésnél 3 nap. Tehát a 2 nap nekem igen-igen kevés, ha ez itt volt.

Engem császároztak. Leírom, hogy nálam hogy volt, ad egy kis támpontot. Az, hogy ki hogy viselkedik, az nagyon kórházfüggő, ez önmagában csak szívás kategória, de ettől még a munkájukat, az alapvető dolgokat mindenképpen meg kéne csinálniuk! Tehát: nekem még a kórházban kiszedték a varratot (a kapcsokat) az 5 nap alatt (nem emlékszem pontosan melyik nap), ekkor kötést is cseréltek. A többi felszívódó volt. 6 hét után kell kontrollra menni (ez minden szülés esetében így van), de nem kell feltétlen oda visszamenned ahol szültél, én a sima körzeti nőgyógyászomhoz mentem, aki tulajdonképpen a terhesgondozásomat is csinálta a 9 hónap alatt. A kórházban ügyeletesnél szültem. Vérhígító injekciót kaptál míg bent voltál? Én ott bent mindennap (ez császár után alapvető), illetve itthonra is írtak fel injekciót, amivel magamat kellett szurkálnom. Bár az igaz, hogy ezt az én dokim sem írta fel, én is a zárón láttam itthon, hogy kéne és úgy ment vissza a férjem, hogy adják ide a receptet. Persze semmit nem mondtak, hogy hogyan is kell csinálni és mennyi ideig, a dokit meg nem értem el telefonon 2 napon keresztül. Így egy barátnőm mondta el hogyan kell szurkálni és a nődokim mondta, hogy meddig (2 hét volt). Ha nem érzed jól magad, mindenképpen menj el nőgyógyászhoz, akár magánhoz, akár a körzetihez, de valaki nézzen meg alaposan. Valószínűleg nincsen semmi baj, de ezek után én biztos nem oda mennék vissza a helyedben.

A babádhoz gratulálok és nagyon jó egészséget kívánok! :)

2014. okt. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A betegjogi képviselőt meg tudod keresni.

Az előző válaszolónak viszont írnám, hogy a 2 nap nem kevés. Nálunk is ez a szokás. Ha délután 4-ig megszülsz (akár sima, akár császár) két éjszakát benntöltesz és mehetsz is haza. Én 4 hete szültem este (simán), így 3 éjszakát (a szüléssel együtt) kellett benn lennem. Az aznap délelőtti császáros anyukával együtt mentünk haza. Abban egyetértek, hogy a személyzet kórházfüggő, bár gondolom az is benne volt, hogy nem volt fogadott dokid, mert akivel együtt szültem (ő szintén császáros volt) neki a dokija minden reggel lecserélte a kötést.

2014. okt. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Utolsónak írnám, hogy azért elég durva volt, amit ott műveltek. Én pedig este szültem nem délután.
2014. okt. 17. 05:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!