Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császárnál előfordul e, hogy...

Bibykee kérdése:

Császárnál előfordul e, hogy nem hat az érzéstelenítő? Vagy ha igen akkor utána milyen fájdalmakkal jár amikor elmúlik az érzéstelenítés? Mennyi idő még teljesen rendbe jön az ember utána?

Figyelt kérdés
2014. okt. 14. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
nem kezdik el ugy a mutetet h ne ellenoriznek a zsibbadast (hideget tettek nálunk a hasamra és kerdezgettek h érzem e). kb. 8 oraig fekudni kell, fekve nincsenek fajdalmak, de amikor eloszor ki kelsz az ágybol az kellemetlen. egyreszt kapsz egy drain csövet a sebre ami eléggé bök, másreszt ott a kateter. utobbit altalaban az ebresztes utani mosdasnal kiveszik. az nem kellemes. a drain csovet nekem csak masnap huztak ki, de onnantol sokkal jobban ereztem magam. amikor felulsz az agybol az kellemetlen, mivel karbol kell felhuznod magad egy gurtnivsl. setalni en csak görnyedve tudtam, fájt a gerincem az erzestelenitotol. probalj már az elejétől sokat sétalni, az nagyon sokat szamit a gyogyulasnal. nekem 2 hétbe tellett mig magamtol ki tudtam kelni az agybol, kb a 3. hét végére a vérzesen es a faradtsagon kivül nem volt. de azt mondtak engem elegge megviselt masok mar az 5. napon viszonylag jo allapotba voltak:)
2014. okt. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez mindnekinèl màs, mondjuk a tapasztalatom az hogy minnèl hamarabb kezded el erőltetni a mozgàst annàl jobb. Nekem sajnos sűrgősegi csàszàrom lett 30hèten. 12kor műtöttek èjfèlkor kerültem a szobàba, reggel 7kor jött a fèrjem felsegített ès elsètàltunk a fiamhoz a korhàz màsik szàrnyàba...dèlutàn màr magamtól keltem ès mentem...fàjt de nem vèszesen....

5 nap utàn kiengedtek onnantól napi szinten 3x gyalog jàrtam be hozzà ez egy 15 perces út.

Mondjuk èn jól tűröm az ilyen fàjdalmaka, törhetek, vàghatnak nem hat meg vissszont a görcsöket nem bírom akkor vedelem a fàjdalom csillapitót.

2014. okt. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem a 3.-nál nem hatott. Egyáltalán. Mintha élve boncoltak volna.
2014. okt. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem rosszul lett beadva, ezért nem hatott teljes mértékben. Fájt nagyon mikor elkezdtek vágni, így altatás lett a vége. Az utána lévő két nap azt hittem meghalok. Borzalmasan fájt a sebem. A varratszedés megváltás volt. Egy hétre a császár után már mentem nagy bevásárlásra, és alig éreztem fájdalmat. Összeségében túl lehet élni, és a fájdalom elhalványodik. Bármikor újra csinálnám:)
2014. okt. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok


Még annyi, hogy egy nagyon szuper nővérkét fogtam ki, mikor először fel kellett állni. Mondta, hogy ne hagyjam el magam és akkor hamar helyre jövök. Mondta, hogy próbáljak minél többet mozogni és zuhanyozzak le egy nap többször. Azt csináltam, amit mondott (bár gondolom bebeszéltem magamnak, hogy a zuhanyzás majd helyre hoz) és napról napra jobban voltam.

2014. okt. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3 császárom volt,ebből 2-nél volt,hogy nem úgy adták be az érzéstelenítőt,ahogy kellett volna. A vágást még nem éreztem,de rá 10 percre már mindent.Visítottam kínomba,és gyorsan bealtattak. Aztán 5 évet vártunk a 3. babára,mert olyan szinten féltem,hogy megint ez lesz,hogy nem mertem hamarabb beadni a derekam a férjemnek. Mit ad isten,ugyan az volt,csak egy kicsit még tovább bírta a cucc,de már nem altattak be,mert olyan kevés idő volt a végéig. Félig belepusztultam,de már csak a szépre emlékszem leginkább. :) A felépüléseim jól mentek,azt mondták,minél többedik császár annál durvább a fájdalom,és tovább tart mire regenerálódok,nos meg cáfoltam. Sokkal hamarabb rendbe jöttem a 3-nál pl. mint az elsőnél.
2014. okt. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2014. okt. 28. 19:30
 8/8 anonim ***** válasza:

Engem sem sikerült rendesen elérzésteleníteni. a vágás nem fájt, de a vége nagyon!! akkor kaptam bódító gázt... úgy volt, hogy varrnak,de e miatt nem akartak elaltatni, így kapcsoztak.

Nekem nem volt csövem a hasamban..

A műtét utáni 14 óra nekem nagyon szar volt... de ahogy mozogtam egyre jobb.

A legdurvább az volt, mikor este megkaptam a méh összehúzó szurit , a ricinus olajat, hogy legyen szélketem, és a gyereket a kezembe... a férjem meg épp jött. ültem az ágy szélén..mozdulatlanul, gyerekkel a kezembe, görcsölő hassal, és úgy éreztem ha megmozdulok be..sz.ok.. akkor nagyon rossz volt, de ma már inkább vicces. Aztán elkepesztettem a telefonomig, felhívtam a folyosón várakozó férjem, hogy szóljon a nővérnek, mert a csengő túl messze ...

2015. máj. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!