Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van arra jelenleg vmi protokol...

Piroska és a farkas kérdése:

Van arra jelenleg vmi protokoll, h mekkora babát engednek természetes szüléssel születni?

Figyelt kérdés
Én átlagos testalkatú vagyok,első babánk 4 kilo fölött született, és nekem olyan gát és hüvely sérülésem lett, h hetekig alig birtam lábra állni vagy egyáltalán felülni az ágyban, pedig nem vagyok egy magamat elhagyos. Most nem vagyok kismama, de már előre félek, mert általánosságban a 2. baba egészséges terhesség, és időre szülés esetén nem szokott kisebb leni, mint az első, sőt.... MIndemellett alapvetően nem vágyom a császárra,csak félek. Esetleg - semiképpen sem a leendő magzatom letét/fejlődédét kockáztatva - ha tartanék vmi szénidrátdiétát a terhesség alatt, olyat amit a terhességi cukrosoknak írnak elő, akkor lehetséges, h kisebbre nő a baba majd?
2014. okt. 28. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs rá protokoll, mert a téraránytalanság mindig relatív, a súlybecslés meg mindig pontatlan. A szénhidrátdiéta jó ötlet, úgy nem hízik annyit a baba.
2014. okt. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Orvosfüggő. Nemrég született az Imrében Bp-en egy baba 5kg körül természetes úton, császár után. Ilyen is van. Csak ehhez idő és megfelelő orvos-szülésznő csapat kell.
2014. okt. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Igen tudom, h az uh tévedhet a méretet illetően, de nekem megmodták, h számítsak rá, h 4 kilo körül lesz, tul is hordtam 4 nappal, tehát lehetett tudni, h nem lesz kicsi. Amig bent voltunk ő volt a legnagyobb az osztályon, és még a babákat kuksolo idegeneknek is az volt az első kérdése, h ugye császáros volt... lehet, h akkor kiprobálom majd a szénhidrátdiétát, végülis az nekem is csak előnyömre válhat...
2014. okt. 28. 15:17
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos ncs rá protokoll. Nekem a második 4 kg-mal született, szana-széjjel repedtem, lett egy méhszájsebem, a babám is küszködött, a feje tele volt bevérzésekkel, és légzési elégtelenség lépett fel nála a nehéz szülés miatt. Azt mondták, semmi nem indokolja a császárt, mert nem az elsőt szülöm. A többi kismama mondta, hogy egy-két orvos nagyon császárellenes abban a kórházban, lehet hogy más orvos megcsászározott volna.

Nem riogatni akarlak, az én babámnak nem lett végül maradandó baja, de egy másik szülésnél eltörték a baba vállát mikor kihúzták, 4.30-cal született.

Én sem vágyom császárra, de ezek után ha még egyszer szülnöm kéne, keresnék egy olyan orvost, aki az előzmények tekintetében hajlandó lenne a császárra, ha nagy súlyúnak néz ki a baba.

Hozzáteszem, én édességet nem is ettem terhesen, mert nem kívántam. A babák súlya a genetika alapján alakult, a férjem családjában mindenki magas, nagydarab, anyósom is 4 kg-os gyerekeket szült, jómagam pedig 161 cm és 50 kg vagyok, ez van.

Én a te helyedben ha majd a következőt szeretnéd vállalni, keresnék egy olyan orvost, aki mindezeket figyelembe véve toleránsabb a császárral szemben.

Ja és még azt bírtam, amikor a szülőszobán küszködtem, és és kérdeztem, nem kellene-e megcsászározni inkább, az orvos csak nevetett, hogy figyeljem meg, az első után a második már csak úgy kipottyan, ja, nemhogy nem pottyant szegénykém, hanem még meg is akadt félúton...

Tényleg nem akarlak ijesztgetni, de velünk ez így történt, remélem azért nem baj, hogy leírtam? Attól még lehet, hogy a második neked sima gyors és könnyű lesz!

2014. okt. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én a diéta-kérdéshez szólnék hozzá:

Előző terhességnél (is) 160g CH diétán voltam az első pillanattól fogva, annyi kilóval mentem szülni, amennyivel teherbe estem.

Mindezek után 3,6 kg-os, 55 centis fiam lett, akinek akkora volt a feje, hogy az újszülött sapka szabályos mentet vágott a fejére, mire hazaértünk (természetesen utána nem adtam rá többet).

Úgyhogy sajnos a diétára nem tudsz alapozni.

Szerintem ilyen előzmények után a nőgyógyászoddal kell egyeztetni.

2014. okt. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, természetesen nem baj, ha negatív tapasztalatokat írtok, sajnálom, akinél ugy alakult, de tényleg szerencse, h nem lett maradando baj. Utoldo, én azt hiszem, kiegyeztem volna abban a 3,60-ban, számít az a fél kilo :)Bár nem tul bíztato akkor ez a diéta sem... Egyébként az én szülésem nagyon viharos volt, kaptam oxit, de szerintem indokolatlanul, és minden nagyon gyors volt. 1 orát töltöttem a szülészeten, és ebben a " vajudás " is benne volt...illetve az előtte lévő másfél ora elég volt arra, h fájásra ébredve 3 perces fájásokkal, és 4 ujjnyira kitágulva érjünk a korházba. Na mindegy mostmár, néha azért azt gondolom, ha nem nyomatják az oxitocint, talán picit lassabb lett volna a vége, és talán nem szakadtam volna szét ennyire.
2014. okt. 28. 17:56
 7/8 anonim ***** válasza:
En 180, majd 200 grammos ch dietan voltam, es 3750 grammal szuletett a lanyom. 86 kg voltam teherbeeseskor, es 83 szules reggelen. Szoval a lanyomra nem hatott a dieta csak ram. :-) a vercukor ertekeim jok voltak, tehat nem attol nott meg ekkorara.
2014. okt. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mivel én eleve súlyfelesleggel elstem teherbe, nagyon vigyáztam az evéssel, másfél kilót híztam összesen. Ennek ellenére 4430g-al és 56cm-el született a babám, természetes úton, 4óra alatt. Viszonylag könnyen megúsztam, bár a gátseb szétnyílt a varratszedés után pár nappal (nem volt kis vágás) Őszintén szólva én is félek, hogy a következő baba túlszárnyalná ezt a súlyt is... A diéta talán egy kicsit segíthet, de nem hiszem, hogy minden esetben működik. Én sem vagyok alapból kicsi, a párom is nagy súllyal született, és az ő testvére is... sajnos dolgozik a genetika :)
2014. okt. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!