Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Termeszetes szules utan...

Termeszetes szules utan tenyleg ennyire sok nonel elofordul ez a problema?

Figyelt kérdés
Ilyen torteneteket hallottam a rokoni,ismerosi korben hogy a varatott nem szedte ki a doki a kovetkezo szulesnel vettek eszre, meg hogy a doki nem jol varja ossze,vizelettartasi gondok ezt tobb notol hallottam. Ez ennyire altalanos dolog vagy miert vannak ezek a rossz tapasztalatok? Orvosfuggo?
2014. szept. 25. 19:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én 2-szer szültem, az elsőnél felszívódó varratot kaptam, a másodiknál nem varrtak.

Vizelettartásim sem volt szerencsére.

Nem volt egyszer sem fogadott dokim.

A vizelettartási probléma meg alapból szerintem nem orvos függő.

2014. szept. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Felszívódó varratom volt, szülés után 5 nappal kezdett igazán fájni, feszülni, 5 hétig fájdogált. Vizeletcsepegéssel azóta is küzdök, lassan javul, de ez nem orvosfüggő, hanem a saját szövetek rugalmatlanságától függ, meg a kitolás hosszától is, nekem nagyon hosszú volt, több mint egy óra, addig jól kinyúltak az izmok. Gyakori ez, de közel nem általános, érdemes már terhesség alatt is intimtornázni, én nem tettem, mert nem volt előtte gond, meg terhesség alatt sem, csak szülés után kaptam észbe.
2014. szept. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Az a gond, hogy a dokik már automatikusan vágnak mindenkit, aztán meg sokakat rosszul, rondán varnak össze. És a nők meg elfogadják, hogy nekik utána vizelettartási gondjaik vannak, mert azt gondolják, ez ezzel jár. Pedig nem kellene!

Csak lusták a dokik és a szülésznők a gátvédelemre, egyszerűbb vágni alapból mindenkit!

Engem elszomorít, hogy sok kórházban nem lehet csak a 3. szüléstől gátvádelemmel szülni. Ezért megyek én olyan kórházba, ahol gátvédelem az alap!

2014. szept. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
én viszont olyanokat olvastam a gátvédelmes szülésről, hogy inkább akkor már gátmetszés..ha megtalálom linkelem
2014. szept. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

előző vagyok nem találom, de ez is érdekes:


"A gátmetszéssel kívánják csökkenteni illetve megelõzni a késõbbi széklet és/vagy vizeletcsorgás elõfordulását, a hüvely belsõ sérüléseit, a méh és a hüvely süllyedését, valamint a szexuális mûködési zavarokat, amelyek az elõbbi panaszokból fakadhatnak."


[link]

2014. szept. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én gátvédelemmel szültem elsőre. Akkor kellene vágni, ha valóban szükséges, ha nagy lenne a repedés nélküle. Magyarországon minden orvosi felelősséget prevencióval oldanak meg.
2014. szept. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

gátvédelemmel szültem, de volt egy kis bibi, varrtak így is.(hüvely szakadt,4 öltés, szinte semmi)

nekem szülés után 2hétig volt vizelettartási gondom, jól jött az inkontinencia betét.

de nekem semmi jele nincs már másfél év után ennek...

én nem is hallottam e téma kapcsán panaszt, nem ismerek olyat, akinek valami baja lenne, szóval ez csak véletlen, ha többen is ilyenről panaszkodtak, szerintem.

2014. szept. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem volt gátmetszésem és kívül, belül is összevarrtak. Női orvos volt, felszívódó varrat. 2 héttel szülés után már borotváltam magam ott, mert semmi nem látszódott a sebből és csak pár napig fájt, de ha jól emlékszem, inkább az aranyér fájt, amikor leültem, de az is hamar elmúlt. Nekem nem lett semmilyen vizelettartási gondom. 12 órát vajúdtam, mire felfekhettem az ágyra, mert addigra tágult ki 10 cm-re a méhszáj, a szülés hamar lement. Lehet én könnyebben gyógyuló vagyok és egyéntől függ, mert nekem pl terhességi csíkjaim sem voltak és rosszul sem voltam terhesség alatt és még a derekam sem fájt a végére, meg a lábaim sem duzzadtak. 41. héten szültem. Szerintem embere és orvosa válogatja, hogy utána kinek mi lesz! Volt 2 éve egy anyajegy eltávolításom, amit 5 öltéssel varrtak össze és azóta sem gyógyult be, nagyon ronda 5 Ft-os nagyságú hegem van és már nem is lesz szebb, ez pl-ul miért nem gyógyult be? Ki tudja, de ez nem felszívódó varrat volt, hanem olyan, mint a horgászdamil, lehet ezért ronda.
2014. szept. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ezek a gondok császárnál is vannak??
2014. szept. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

császárnál én ahogy láttam másokat olyan gondok voltak, hogy a hasa fájt(de lehet mert húzódik össze a méh, de ők valahogy nehezebben bírták)meg a feje egyiküknek, mert hirtelen kelt fel, asszem vagy egy idő amit ki kell várni, hogy nem kelhet fel, mert fejfájást kap

és úgy tudom császár után alap a katéterezés.

2014. szept. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!