Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti mit tennétek? Mármint...

Ti mit tennétek? Mármint mennyit adnátok, melyik összeget, vagy szóba hoznátok legközelebb? Olyan kínos.

Figyelt kérdés
Fogadott Doktornőm 2 hónapja 85 ezret mondott a szülésért, ma azt mondta hogy 100 ezerért vállalja, ha nem csak terhesgondozásra, hanem a szülésre is szeretném ha ő lenne ott. Látszott hogy nem emlékezett a 85 ezerre, én megdöbbenésemben nem tudtam reagálni csak bólogattam.
2014. okt. 29. 19:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Elnezest, doktorno, amikor eloszor beszeltunk rola, hogy szeretnem, ha on vezetne le a szulesemet, akkor 85e-t mondott, most legutobb 100et. Mennyi lenne akkor pontosan?
2014. okt. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én a 100 ezret adnám. Mivel a 85 re sem emlékezett így a szülésnél is a 100 ezerre fog emlékezni és meg fog lepődni hogy 100-at mondott de te csak 85 öt adtál.

Bár én kicsit sokallom a 100 ezret.

2014. okt. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
100at adnék. Általában ez a minimum összeg amit illik adni.
2014. okt. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kínos, de böki a csőrömet. 7-9 között kér alkalmanként a a terhesgondozásért, nagyon megviseli a családi kasszát, de muszáj volt fogadnom orvost mert 9 hós volt a lányom amikor teherbe estem, és nem tudok órákat ülni a tb rendelésen mert nincs segítségem, nincs kire hagyni a lányomat. Szóval nem mindegy, hogy mennyi, még az a 15 ezer ft is nagyon számít. Szívem szerint én is rákérdeznék, de attól tartok, hogy az "megmérgezi" az eddigi együttműködésünket, és minden találkozásunk kellemetlen lenne. És így szülni nála...Viszont ha a 100 ezret fizetjük ki, én életem végéig ezen rágódnék. :-)
2014. okt. 29. 20:35
 5/10 anonim ***** válasza:
Adj neki 85öt, ha rákérdez mond meg h ennyit beszéltetrk meg.
2014. okt. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát..

nekem 12 a terhesgondozásom.. mivel a dokim elutazik a 39.hetem elején,ezért nem fogadtam fel mást helyette,ha nem lesz ott akkor ügyelet.. sokat járok a kórházba ahol szülni fogok szinte minden orvost ismerek már az sztk rendelésről régről..

2014. okt. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A Dokinőm fiatal még, szerintem 35 max., val.szeg ezért kér még kevesebbet, a kollégái is 10-12 -ért dolgoznak magánrendelésen. Nem akarok ügyeletesnél szülni mert császáros voltam a lányomnál, most hüvelyire készülünk, és meglátjuk mi lesz belőle. A terhességi cukor miatt indítani kell 1 héttel korábban, de nem lehet csak úgy durr bele a méh hege miatt. Szóval nyugodtabb vagyok ha annál szülök aki végigvezette a terhességemet, csak hát azok a piszkos anyagiak...
2014. okt. 30. 09:36
 8/10 A kérdező kommentje:
A lányomnál is 1 héttel korábban 39+1-en reggel indítottak, burokrepesztés majd oxitocin, de nem tágultam semmit, alig voltak fájásaim, akármennyit is nyomtak belém. Így délután toltak a műtőbe.
2014. okt. 30. 09:38
 9/10 anonim ***** válasza:

Próbálom összegezni, amit eddig írtál. Azt mondod először 85-öt mondott, akkor hogy hogy megkérdezted mégegyszer, vagy ha ő hozta szóba újra, miért nem ott egyből kérdezted meg. Jó nem merted, bólogattál..van ilyen.

De ha azt mondod, hogy ha 100-at adnál, örökké bánnád, de megkérdezni nincs merszed... Akkor mégis milyen választ vársz?:) Én más verziót nem tudok most hirtelen. Szóval szerintem legközelebb egyszerűen és őszintén mondd el neki, beszéld meg vele, hogy először 85 ezret mondott, és te ennél többet nem tudsz adni és azt is meséld el neki, hogy annyira megilletődtél a 100 ezernél, hogy nem is mertél hirtelen szólni, de ez számodra jelentős különbség. Ha két hónapja 85ezer forintot mondott, akkor emlékezni fog, és mondani fogja, hogy rendben. Biztos vagyok benne. Ha pedig nem, hát én nem állnék vele szóba, ha tényleg először 85-öt mondott, tartsa is ahhoz magát.

Szóval csak bátorság!

2014. okt. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyébként sem értem ezeket a szabott tarifákat, meg hogy ennyiért jön be a szülésért...hmm.. ez hálapénz!!! Egy része valóban az, hogy munkaidőn kívül, túlórázik miattad ez legyen pár tízezer...na de nem százezer!! Szóval egy része hálapénz és kész... azt pedig mi adjuk és nem ők szabják meg. De ez már egy másik kérdés, csak kijött belőlem. Bocsi.:)
2014. okt. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!