Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 20 hónapos korkülönbséggel...

Anya.mano333 kérdése:

20 hónapos korkülönbséggel szült valaki 2 gyerkőcöt egymás után?

Figyelt kérdés
Így viszonylag gyorsan követve egymást, könnyebb volt a szülés? Vagy gyorsabb?
2014. nov. 2. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:

18 hónap van a kettő között, a második sokkal gyorsabb volt. Az elsővel 5 órát üvöltöttem, a másodikkal egyet. Viszont a második szülés után a szoptatáskor a méhösszehúzódások kellemetlenek voltak pár napig.

A második terhességet amúgy is könnyebben viseltem, az eleje a hányós rész nem kellemetlen volt, de a második és a harmadik trimeszter könnyebbnek tűnt. Nem tudom, hogy azért mert az is volt, vagy nem értem rá a másik gyerkőc mellett nyavalyogni és a testem minden rezdülésére figyelni. De összességében a terhesség-szülés és az azt követő időszak a második gyereknél könnyebb volt.

2014. nov. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ennyi van a gyerekeim között (), a második elég gyorsan meglett, a harmadik (19 hó) szülés kicsit nehezebb volt mint a második, bár ott a baba is nagyobb volt. De úgy általánosságban szerintem könnyebb a többedik szülés, meg gyorsabb is, de nyilván vannak kivételek. Az utófájások viszont egyre durvábbak a többedik gyereknél.
2014. nov. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első nehéz szülés volt. 13 órát vajúdtam, oxit kaptam, nagyon szenvedtem. Pedig nem volt nagy a lányom, 3kg és 50cm.

A második szinte kipottyant 2 nyomás után és épp csak beértünk a kórházba kitolásra. Nem volt 3 óra az egész. Pedig sokkal nagyobb volt a fiam, majd 4kg és 55cm, na meg a feje...húúú :)

Az viszont meglepetés volt, hogy borzasztóan fájtak a szoptatás alatti méhösszehúzódások. Sőt, akkor is voltak amikor épp nem is szopizott a kicsi. Egyszer még gyógyszert is kértem rá, mert képtelen voltam elaludni. Mondom ezt úgy, hogy nem eda-val szültem. A mellettem fekvő anyuka a 3. gyerekét szülte, azt mondta, mindig egyre nagyobb a fájdalom ilyenkor.

2014. nov. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mindenki ezt írta idáig. Lehet nem is a vajúdás lesz a legnagyobb problémám?

Majd kiderül. Azért bíztatóak a válaszaitok. Köszönöm 

2014. nov. 3. 14:09
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, BIZTOSAN nem a vajúdás lesz a legnagyobb problémád. ;-)

Csak utána jön az igazán mókás rész.


Mondjuk én már nagyon örülök hogy így alakult (ketteske véletlenül sikeredett be), amióta ő is ovis az után egyre könnyebb, most már nagyobbak és a gyerekek lefoglalják egymást, sok előnyét felsorolhatnám. De tény,hogy volt 1-2 kifejezetten nehéz évünk amikor az számított sikeres napnak ha estére teljes volt a létszám. Egy időszakban valaki mindig bőgött nálunk, ha nem valamelyik gyerek akkor én. De ez csak átmeneti volt szerencsére.

2014. nov. 4. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!