Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 kisgyerekkel nagyon nehéz?...

3 kisgyerekkel nagyon nehéz? Aki egymás után vállalt babákat kis korkülönbséggel, hogyan oldotta meg?

Figyelt kérdés
Van egy 1,5 évesem, nem lesz még 2, amikor jön a kistesó és a férjem harmadikat is szeretne hasonlóan kis korkülönbséggel. Én eléggé félek, hogy hogyan lehet ezt okosan megoldani. Most elég jó napirendünk van. Anyósom az egyetlen segítségünk, de még ő is dolgozik, de a férjem is sokat segít.
2010. aug. 17. 20:49
1 2
 1/13 anonim válasza:

szerintem még várjatok vele egy kicsit.

Persze ha te is akarod meg ha az anyagi körülményetek megengedi akkor vállalhattok még egy gyereket de most még elég lesz az újonnan érkezővel foglalkozni szerintem de ezt csak ti tudhassátok..

2010. aug. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

szerintem még várjatok vele egy kicsit.

Persze ha te is akarod meg ha az anyagi körülményetek megengedi akkor vállalhattok még egy gyereket de most még elég lesz az újonnan érkezővel foglalkozni szerintem de ezt csak ti tudhassátok.

2010. aug. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mi most megálltunk kettőnél, 17 hónap van köztük. A párom 9 előtt nem ér haza, nagyik dolgoznak, tehát segítségem hétvégén van csak. Nagyon fáradt vagyok. A második után lehet, hogy a férjed is másként fogja gondolni. Mi is 4-et terveztünk, lehet, hogy csak ez a kettő lesz.
2010. aug. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
szerintem is jobb várni még a 3.-al, az anyukának sem árt egy kis testi-lelki regenerálódás
2010. aug. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A noverem szult 3gyereket 1-1 ev korkulonbseggel es segitseg nelkul felnevelte.Nehez volt, azt mondta, megegyszer nem csinalna vegig.
2010. aug. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 14 hónap a kórkülönbség a gyerekek között. Szerintem jelentősen nem nehezebb mint ha csak egy gyereked lenne, vagy nagyobb lenne a kórkülönbség. Újra terhes vagyok (nem volt tervezve) a kicsi és a jövevény között 18 hónap lesz, a nagy még csak 32 hónapos lesz akkor. Na hogy az milyen lesz? Mindegy, túl fogom élni, életem legjobb döntése a két gyerekem élete, eddig...
2010. aug. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

én 4 voltam, húgom 16 hónappal fiatalabb, ekkor született a másik húgom...anyum azt mondta nagyon örül, hogy így alakult, ha kéne megint így csinálná...ráadásul 2 évre rá az öcsém is megszületett.

Ő is azt mondta, hogy nehéz volt az elején, neki sem volt segítsége, apa sokat dolgozott, de mégis bevállalná még egyszer.Ja és mikor 14 lettem megszületett a másik öcsém:)

nagyon jó a nagy család, és jó ha kicsi a korkülönbség, de persze nektek kell tudni:)

2010. aug. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nálunk 22 hónap van a 2 gyerek között. Már 34 éves vagyok, ezért nem nagyon akartam várni többet. Erre a férjem most bejelentette, hogy akar harmadikat. Én mondtam neki, hogy teljesen kizárt. Esetleg 5 év múlva, de akkor meg már tényleg túl öreg leszek hozzá. Most totál kivagyok a 2 gyerektől is. A nagyobbik egy angyal, de azért persze vele is sokat kell foglalkozni. A kicsi viszont nagyon problémás, nappal szinte alig alszik, az első 2 hónapban a szoptatás is nagyon keserves volt. Éjjel is sokat fent vagyok. Ráadásul az az érzésem, hogy egyik gyerekre sincs igazán annyi időm, amennyi kéne. Anyósom beteg, nem segíthet, anyu elég messze lakik, a férjem este 10-re ér haza. Szóval én egyedül 3 gyereket? Kizárt. Több korkülönbséggel persze lehetne. Ha te fiatalabb vagy, szerintem várj több időt a gyerekek közt.
2010. aug. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

annyira nem nehéz ám :)

Nálunk jelenleg ez az állás:

4,5 éves lány

3 lesz, lány

11 hós lesz, fiú


majdnem hogy csak magamra számíthatok.

én inkább azt emelném ki, hogy a terhesség a nehezebb. Már a másodiknál sem olyan álomszerű volt, mert nem értem rá magammal foglalkozni az első gyerek miatt. Pláne a 3.-nál, mikor 2 pici után futsz, pakolsz, takarítasz, stb. És még jársz orvoshoz, mondjuk én 7 hós terhesen diplomáztam, nekem még ez is nehezítés volt.

Be kell osztani az időt. Igazából semmivel nem lennék elmaradva, úgy értem, nem hátráltatnak a gyerekek, ha nem lennék fáradt.

Ha szeretnétek, vágjatok bele bátran, neked még akad is segítséged.

A 3. gyerekem hozzászokott a többiek napirendjéhet, ha meg épp nem akar ebéd után aludni, akkor is csak vele vagyok, nem a 2 lánnyal, vagy mindhármukkal. Vagyis 1 gyerek kevesebb, mint 2 v. 3. Mindegy, értitek.

Olyan édesek, mikor játszanak együtt, olyan jó nézni. Persze sok veszekedés is van a 2 lány közt. Nem tudom, máshogy alakult volna-e, ha különböző neműek lennének.

2010. aug. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
előző vagyok - napirendjéhez
2010. aug. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!