Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Zalaegerszegen szült közületek...

Zalaegerszegen szült közületek valaki?

Figyelt kérdés
2014. nov. 6. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy éve szültem itt. Mire vagy kíváncsi?
2014. nov. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Minden érdekelne. Szülés menete?Fájdalom csillapítás?Utána meddig kell bent leni, tehát minden.
2014. nov. 6. 20:33
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én februárban szültem. Nekem indították, tehát már bennt voltam a kórházban. Ha bemész fájásokkal megvizsgál az ügyeletes doki és eldönti mehetsz e szülőszobára már. Ők értesítik a fogadott dokidat ha van. A szülésznő előkészít, ha kell borotvál és van beöntés. Szülőszobán én nstre voltam kötve szóval feküdtem és labdán üldögéltem. Fájdalomcsillapítás nem nagyon van csak valami injekció, semmit nem ér, gátmetszés majdnem minden dokinál van. Természetes szülésnél 4. nap, császárnál 5. nap engednek haza, a szülés napja a 0. nap.
2014. nov. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Edát akkor kérhetsz, ha Vass Csabánál szülsz, ő nőgyógyász és aneszteziológus egyben. A dokim mondott valami szert, amit injekció formájában adnak, és kiüti az embert, de nálam szóba sem került a használata, mert viszonylag gyors szülésem volt, és jól bírtam. EGy anyuka kapott ilyet, amikor én bent voltam, azt mondta, hogy teljesen kiütötte. Én a gátvarráshoz kaptam érzéstelenítőt, nem is éreztem belőle semmit. Beöntés kötelező, ha valaki nem borotválkozik meg, akkor szülésznő megborotválja, ezekhez külön előkészítő helyiség van. Vajúdni lehet állva, labdán ülve (ha olyan a szülésznő), de kitolni csak fekve engednek, lábakat kengyelbe kell tenni, és le is szíjazzák. Gátmetszés rutin, kevés doki pártolja a gátvédelmet, oxitocint viszont adnak, valaki kevesebbet, valaki többet. Pár szülésznő pártolja a homeopátiát. Természetes szülés után 3 napot, császár után 4 napot kell bent lenni, de a szülés napja ebbe nem számít bele. Én szerdán szültem hüvelyi úton, vasárnap jöhettem haza. Szülés után három napig napi kétszer adnak oxitocin injekciót a méhösszehúzódás miatt. Én csak fogadott orvosnál voltam hajlandó szülni, mert van pár orvos, akiknek akkor sem engedném, hogy még egyszer hozzám érjenek, ha az életem múlna rajta. A szülés után a gyerkőcöt megfürdetik, megvizsgálják, utána veled lehet a szülőszobán. Apukát a szüléshez csak kispapa szettben engednek be, nekik is van külön öltöző. A babák egész nap veled vannak, nem is nagyon szeretik a nővérek, ha beadod őket, mert elég kevesen vannak, nincs idejük mindenre. A babának csak popsitörlőt és egy hazahozós ruhát kell bevinni. Fürdetést a nővérek csinálják. Gyerekorvosok között vannak nagyon rendesek, de a főorvosnővel nem kell törődni, az élő fába is belekötne, a tudása meg...
2014. nov. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha pl. este 11:55-kor szülök az akkor a 0. nap és 00:10-kor meg már az 1 nap?Melyik orvoshoz érdemes menni?
2014. nov. 6. 21:09
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha pl. kedd este 23:55-kor szülsz, akkor szombat délelőtt mehetsz haza. De el kell, hogy keserítselek, a gyerekek "csak azért is" inkább éjfél után bújnak ki, az én babám is megvárta még az éjfélt, és a dokim elmondása szerint, gyakoribb a kicsivel éjfél után születő gyerek mint az éjfél előtt. :-) Doki fronton neked kell kitapasztalnod, hogy ki "jó" neked, ebben nagyon megoszlanak a vélemények. Az én dokim a Goldfinger volt, abszolút meg voltam elégedve vele, azóta is hozzá járok, követekezőt is nála szeretném szülni, de olvastam már róla is rosszakat. Akiknél én nem szülnék, az dr. Györe Imre, dr. Vajda László, dr. László Attila, dr. Horváth Tihamér velük saját rossz tapasztalatom van, habár valaki pont őket dícséri. Kádasival Lászlóval, Regényi Péterrel, Vörös Zétával volt dolgom, nincs velük rossz tapasztalatom, de különösebben jó sem. Aki még szimpatikus volt egy vizsgálat alkalmával, az dr. Németh Gábor. (Igen, sajnos minden dokihoz volt szerencsém az évek során.)
2014. nov. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Goldfinger miatt majdnem meghalt a babám, a szülésznőnek köszönhetem, hogy él! Haza akart küldeni, hogy én ma biztos, hogy nem szülök, nagyon erős fájásaim voltak 5 percesek, NST-re tett a szülésznő, majd azonnali császármetszés lett a vége, a kisfiamnak teljesen a nyakára volt tekeredve a köldökzsínor fájások alatt egyáltalán nem volt szívhang!


Dr. Vörös Zéta aranyos, de nincs túl sok tapasztalata, ultrahangozni sem tud.


Vajda doktor szeret műteni!


Győre Imre a világért sem!


László Attila tapasztalatlan!


Dr. Horváth Tihamér kiváló orvos, de mogorva kinézete van és szereti a pénzt! A saját betegeit a tenyerén hordozza, de a többieket kétség kívül hamar lerázza.


Regényi doktor jó fej, de nem szülnék nála.


Német Gábor nekem ellenszenves.


Kádasi túl halkan beszél, és nem tud ultrahangozni, megmondom őszintén egy szavát sem hallom meg.



Ha nagyon választani kellene köztük, akkor Tihamér vagy Zéta, de tapasztalatok alapján inkább a Tihamér

2014. nov. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én kaptam olyan injekciót, hát baromira nem ütött ki kb halottnak a csók volt. Gátmetszést és varrást nem is éreztem, már aznap simán ültem. Mivel nekem indították ezerrel kaptam az oxitocint, a baba hamar meglett de minden átmenet nélkül letek egybefüggő fájásaim. A csecsemősökkel nekem elég rosszak a tapasztalataim, igazából ha valami gondod va elégge a nyakukra kell járnod egy kis segítségért. Nekem e Németh Gábor volt a dokim, nagyon meg voltam vele elégedve. Többen is vizsgáltak, hát volt akinek legszívesebben lerugtam volna a fejét úgy fájt. Szülésznőt is fogadtam, nagyon megérte sokat segített, már előzőleg az összes nst-t ő csinálta, munkaidején kívül is.
2014. nov. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!