Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyit szokás adni fogadott...

Mennyit szokás adni fogadott orvosnak? Főleg Zalaegerszeg érdekel. Nem akarok és nem is tudnánk túl sokat adni. Mennyi a minimum?

Figyelt kérdés
2010. jan. 27. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Általában a magánrendelés árának 10x-sét szokás adni, vagy rá lehet kérdezni a dokinál, hogy mennyiért vállalna el.


Én rákérdeztem, de nekem nem mondott összeget. Csak annyit mondott, hogy elég régóta és rendszeresen járok hozzá a magánrendelésére, ami fizetős, a szülés így hálapénz lesz, és annyit adjak, amennyit gondolok. A rendelésen egy vizsgálat 5000 Ft, így arra gondoltam, hogy 40.000-et ő kap, egy tizest meg a szülésznő.

2010. jan. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia !EÜ-den dolgozom,úgyhogy nem magánrendelésre jártam hozzá,munkaidejében vizsgált,eddig nem fizettem neki.

Szülésznőd fogadott volt?Vele is tanácstalan vagyok...

2010. jan. 27. 13:56
 3/9 anonim ***** válasza:
Még nem szültem. :-) És én is tanácstalan vagyok a szülésznőt illetően. Tudom, hogy ő lesz többet velem, nem az orvos, de nem ismerek egyet sem, és azt se tudom, hogy ismerhetném meg, mi alapján bízzak vagy ne bízzak benne.
2010. jan. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem csak az orvos volt fogadott, a szülésznőm az ügyeletes volt. Győrben szültem, és azt mondták, ott a szülésznők általában mind normálisak, felesleges fogadni. Velem az orvosom ugyanannyit volt, mint a szülésznő, és ugyanúgy kivette a részét a dologból. A szülésznőnek 10e Ft-ot, a dokinak 50e Ft-ot adtunk, de meg is érdemelte. Minden nap bejött hozzám, amíg bent voltunk, pedig egy hétig tartott.
2010. jan. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én Zegerszegen szültem. Fogadott orvosom volt, de a rendeléseken nem kellett fizetnem. Talán 1x 2000Ft-ot. A szülésért 35ezret adtam. A szülésznő nem fogadott el pénzt-a legtöbben nem kérik-, így ajándékcsomagot kapott.

2010. jan. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Decemberben szültem Zalaegerszegen, a dokim fogadott volt, ötvenezret adtam neki, mert szerintem megérdemelte. Szülésznőt nem fogadtam (bár gondolkodtam rajta), de nem ismertem egyet sem, így az ügyeletes volt, de nagyon aranyos volt. A szülésznőnek én egy bonbont vittem. Ki a dokid? Monogramm is elég :) A kórházban megbeszéltük a lányokkal a tarifákat, volt rá időm, három hétig voltam bent. Mindenkinek más volt a dokija, így meg tudom mondani, hogy ki mennyit adott.
2010. jan. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Írj privit, abban leírom, hogy melyik doki mennyit kapott a csajoktól.
2010. jan. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szia én is az eü-ben dolgozom, a dokimhoz munkaidöben szoktam átszaladni, még nem adtam neki pénzt de velem is nagyon rendes. én 50-t gondoltam meg 10-t a szülésznönek, de azt még nem tudom ki lesz.
2010. jan. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Szia!


A zalaegerszegi szülésznők nagyon aranyosak,szerintem azt felesleges fogadnod,és neki is pénzt adni.A dokinál sem kell szerintem túlzásba esni,20.000-30.000ft körül "illik"!Bár van ismerősöm,aki 10.000 ft-t adott(kádasi),és nem volt sértődés,amikor megy hozzá,mindig nagyon kedves vele,érdeklődik a baba iránt...!

Szerintem 50.000 ft-t felesleges adni,meg a szülésznőnek sem kell!Azt a pénzt inkább költsd a kis babádra!!!

Nem értem sokan miért írják,hogy azért adtak többet,mert megérdemelte!Mi az,hogy megérdemelte?Az a dolga,hogy segítsen!!!

2010. ápr. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!