Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apás szülés esetén kinél...

Apás szülés esetén kinél miben tudott segíteni a férje/párja?

Figyelt kérdés
Apás szülést tervezünk és kíváncsi vagyok, hogy kinél mit tudott segíteni a férje/párja. Amikor már a kitolásnál tartottatok akkor melletetek ült és a kezeteket fogta vagy mögétek ült az ágyra stb.?

2014. nov. 7. 20:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Számomra már csak a jelenléte is megnyugtató volt.

Féltem,őszintén megmondom,hogy minden rendben menjen.

Ő pedig biztatott,lelket öntött belém,dicsért,hogy ügyes vagyok,jól csinálom és nemsokára megszületik a mi pici kincsünk. :)

A kitolásnál mellettem állt,az ágy mellett.Aztán mikor kibújt a lányunk,akkor csinált pár képet róla,illetve ő vágta el a köldökzsinórt is.

Nekünk pozitív élményként maradt meg az apás szülés.

2014. nov. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Azzal hogy ott volt es az o kezet szorithattam. Vizes torolkozovel torolgette a homlokom.. keres nelkul teljesen 'kiszolgalt'. segitett zuhanyozni mikor mar nem volt erom, es batoritott mikor haza akartam menni, h nem birom:-D. Nagyon jo volt h ott volt. O tehetetlennek erezte magat, de en nagyon egyedul lettem volna nelkule!

Kitolasnal mellettem ult, semmit nem latitt, es ahpgy kint volt a baba ment vele a meresre, a furdetesre, mindenhova!

2014. nov. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
2es vagyok. Az lematadt, hogy neki is nagyon erzelemdus es pozitiv emlek, csak javasolni tudom!!
2014. nov. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ha megszületik a baba egyből "munkára fogják" az apukát? :o)
2014. nov. 7. 20:25
 5/13 M_Jani válasza:
100%

Apuka vagyok. :)


Bent voltam a szülésnél, pedig nem jártam olyan apás szülés előkészítőre.


Befogtak dolgozni... Törölgettem a nejem homlokát vizes rongyal, meg tartottam az egyik lábát, mert mindíg lecsúszott a bába derekáról. Illetve összevarrás elött nekem kellett kinyitnom a sebvarró cérna tasakját.


A legjobb rész az volt, h a csemetém mosdatása után én kaptam először a kezembe a kisfiamat.

Egy életre szóló élmény volt.

2014. nov. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én szintén csak azt mondhatom, hogy abszolút pozitív élmény volt mindkettőnk számára hogy bent volt Apa is. Megnyugtató a jelenléte, az, hogy nem csak idegenek vannak ott. A vajúdásnál ő segített hogy helyesen vegyem a levegőt, segített koncentrálni. Törölgette a homlokom, igyekezett mindenben segíteni. Egyszer kiment egy fél órára, addig anyukám jött be. De alig vártam hogy a párom jöjjön vissza! :) Anyu szegény inkább sajnált, aggódott, míg a párom látszólag higgadt volt végig és ez erőt adott. "Lent" nem látott semmit, a kitolásnál a fejemnél volt. Miután megszületett a kicsi, ment vele, miután rendberakták, egyből Apának adták oda :) Neki is egy életre szóló élmény volt!
2014. nov. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem a fájásoknál volt a legnagyobb segítség. Azt hittem belepusztulok, annyira fájt a derekam. Szó szerint életmentő volt, hogy masszírozta a férjem.

A kitolásnál sajnos nem volt közvetlen mellettem, mert leesett a fiam szívhangja,és az orvosom behívta az ügyeletest is,szóval hirtelen olyan sokan lettek a szülőszobán, meg körülöttem, hogy talán nem is fért volna oda, meg arrébb is küldték.

De ahogy kibújt a fiam, már újra mellettem volt, ő vágta el a köldökzsinórt, és a kezében volt a pici, úgy ült mellettem, amíg engem varrtak.

2014. nov. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem nagyon megnyugtatott és lehet abszurdan fog hangzani, de folyamatosan röhögtem a vajúdás alatt, mert olyan poénokat lenyomott. Azzal kezdtük az egészet, hogy belengett a szülőszobába a szép kék steril rucijában, majd lehuppant a székre mellém és csak egy nagy reccsenést hallottam :D, mert végig hasadt a fenekén a nadrág. Akárhányszor eszembe jutott két fájás közt a dolog, mindig elröhögtem magam. Most se tudom megállni, hogy ne nevessek. Nagyon jó volt, hogy mellettem volt, bár mi a kitolásig nem jutottunk el, mert rossz lett a baba szívhangja és toltak azonnal a műtőbe, ahova nem jöhetett be, mert altatásban császároztak.
2014. nov. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem életmentő volt, hogy mellettem állt végig. 32 órát vajúdtam, azt hittem, hogy ott halok meg még a szülés befejezése előtt. Egy darabig fogtam a kezét, első nap még beszélgettünk, másnap már csak hallgattam, de végig próbált lelket önteni belém, ami nagyon kellett akkor. Próbálta masszírozni a derekamat, ahogy javasolta a szülésznő, de elhajtottam szegényt a fenébe fájás közben. Ihattam óránként pár kortyot, az utolsó órákban abban is segítenie kellett. Sajnos hánytam is kétszer, akkor valahonnan kerített nekem egy tálat. A végefelé nagyon sokat segített a fájásoknál, hogy beszélt hozzám és hogy egy pillanatra se hagyott magamra. Egyébként nem tudom, mi lett volna, addigra minden erőm elfogyott.

A kitolásnál mellettem állt, máshol a terem berendezése miatt hely se lett volna. A lábamat nem kellett tartani, és volt az ágyon két kapaszkodó, azokat szorítottam kitolás közben (a férjem és a keze mindenképpen így jártak jobban). A babánkat rögtön el kellett vinni, ezért ő nem segíthetett semmiben, maradt mellettem és fogta a kezemet, amíg a doki elrendezett.

2014. nov. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Paromnak mar van ket gyerkoce,bent volt a szuletesuknel.februarban szuletett a kisfiunk,azt mondta most erezte azt hogy tenyleg tudott segiteni,nem csak nezo volt.:)

Nekem fogta a fejem,a labam kitolaskor,itatott,vegig velem volt 12,5 ora alatt pedig nagy cigis meg kaves.

Masszirozott,meg mindent megtett amit kertem.mikor ramtettek a babat elsirta magat.olyan jo volt latni.egyutt csinaltuk meg.:)

2014. nov. 8. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!