Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apás szülés esetén kinél...

Apás szülés esetén kinél miben tudott segíteni a férje/párja?

Figyelt kérdés
Apás szülést tervezünk és kíváncsi vagyok, hogy kinél mit tudott segíteni a férje/párja. Amikor már a kitolásnál tartottatok akkor melletetek ült és a kezeteket fogta vagy mögétek ült az ágyra stb.?

2014. nov. 7. 20:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

tudtam, hogy nem vagyok egyedül.

hogy kiáll kellettem, ha én nem tudok magamért.

hozott zoknit

adott inni

az elején sem voltam egyedül, volt kivel megbeszélni a dolgokat

segíteni mást nem tudott, mikor nagyon fájt már, vette a lapot, hogy jobb ha nem kérdez és nem szól, mert úgysem tudtam volna válaszolni.

Fotózott

A legfontosabb az volt, hogy nem voltam egyedül, mert szerencsére a doki meg a sz.nő nem jött sűrűn (nem kellett). Szóval biztonságban éreztem magam.

2014. nov. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A jelenléte sokat segített, mert biztonságban éreztem magam. A gyakorlati oldaláról pedig az segített, hogy amikor a kitolás volt és kicsit felültem a nyomáshoz, akkor megemelte a hátamat, hogy azt ne kelljen tartanom, hanem csak a nyomásra koncentráljak.
2014. nov. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

3 apás szülésen vagyunk már túl :)

Konkrétan segíteni...nem csimpaszkodtam a nyakába,mert jobb volt nekem az ablakpárkány. Nem kértem, hogy masszírozzon mert nem esett jól :(

Viszont lelkileg rengeteget számított, hogy ott van, hogy beszélgettünk és ezzel terelte a gondolataimat!

Hozott inni, segített felállni, amikor zuhanyozni mentem

Kitolásnál a kezemet fogta és tudósított :)


Volt, hogy amikor csak a pici feje volt csak kint akkor megsimizte <3


Persze Ő vágta el a köldökzsinórokat, kísérte fürdetni a piciket, Ő írta meg a karszalagokat is és persze dajkálta őket amíg engem rendbe tettek :)


A szülés utáni meghitt 2 óra hármasban pedig pótolhatatlan :)

2014. nov. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!