Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fogadott orvosnak egyesek...

Fogadott orvosnak egyesek miért nem akarnak fizetni? Ez nem bunkóság?

Figyelt kérdés

Pár kérdésben olvastam, hogy xy dokit felfogadták orvosnak, de fizetni már derogál neki a szülés leveztéséért. Vagy valaki számára ennyire nem világos, hogy akkor ott az ügyeletes orvos, annak nem kell fizetni?


Szerintetek ez nem bunkóság? ?



2014. nov. 9. 23:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem az bunkóság, hogy ma Magyarországon az anyák 100ezreket kell hogy kifizessenek azért a szülésre (ahelyett, hogy el tudnák költeni babakocsira, normális hurcira, vagy csak ruhácskára), mert félnek, hogy az a szülész orvos és szülésznő, akihez "csak úgy beesnek" nem látná el őket rendesen. Gond lenne a szüléssel.

Én olyan helyen szültem, ahol a kórházban dolgozó 18 szülész-nőgyógyászból 16-ot nyugodt szívvel fogadtam volna fel, 2-ről tudtam, hogy nem szívesen szülnék náluk. Mázlim volt, nagyon jó szülésem volt és a szülésznő a hazaindulás előtt bejött és megcsodálta a fiamat. A doktornő akinél szültem vizsgált meg elbocsátáskor és azt mondta, hogy nekik ezekért a szülésekért éri meg dolgozni, mert nagyon szép, megható volt és nem csak én köszöntem meg, hanem ő is... Nem fizettem neki semmit és úgy láttam, nem is várta el.

2014. nov. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
78%
Az én fogadott orvosom nem hogy nem jött el a szülésre, de még a telefont se vette fel, sem nekem se a kórháznak. Az asszisztense pedig azt mondta, nem árulhatja el, hogy hol van. Nekem is fizetnem kellett volna?
2014. nov. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
70%

12-es:a kérdés a szülést levezető orvosokra vonatkozott, (a tied meg nem vezette le)

"fizetni már derogál neki a szülés leveztéséért."

2014. nov. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
77%

Nekem van dokim akihez maganba jarok terhesgondozasra, de sem az elso babamnal, sem a mostani terhessegemmel nem fogadtam / fogadom fel szulesre. Szulesznom van, tamasznak o boven eleg. A doki a beavatkozasokat vegzi es az ugyeletes is ugyanugy negcsinalja, mint a fogadott. En erre nem adok annyi penzt... Nekem jo igy es tekintve hogy nem kertem fel, nem hinnem hogy fizetnem kell ha veletlenul pont o lesz ugyeletben. Az elso babamnal nem o volt.


Abban az esetben tudom elkepzelni felfogadott orvosnal a nem fizetest, ha nem jon be. Akkor mire fel fizetni? Hiszen valoban azert fizetnek az emberek, mert egy plusz szolgaltatast igenyeltek. Azzal viszont nem ertek egyet, hogy valaki nem elegedett es nem fizet. Az egyik oka, hogy nem az elegedettseg miatt fizetsz, hanem mert plusz szolgaltatast igenyeltel ami neki nem kotelessege es szabadidejeben befarad. A masik dolog, hogy te valasztottad azt az orvost es ha balf.sz vagy bunko, hat istenem... Lehetett volna valasztani mast is, a Te dontesed volt. Az el nem vegzett munkaert nem jar penz, de az elvegzettert igen, elegedettsegtol fuggetlenul. A boltban sem teheted meg hogy nem fizetsz, csak mert fortelmes az ottani szalami ize. Berendelted az ejszaka kozepen, esetleg a szabadnapjan? Hat akkor tessek fizetni.

2014. nov. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
82%
Bunkóság, de a boltos logikát folytatva, sajnos az enyém is olyan szakma, ahol nem fizetik ki a munkát, csak ha (már) tetszik, amit csináltunk.
2014. nov. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
75%

Hát nem tudom én itt ilyet eddig összesen egyet láttam, de az is hülye ÉS bunkó volt, mert valahogy nem jött ki a lépés a szülés után arra, hogy odaadja a pénzt utána meg úgy volt vele, hogy különben is minek, de azért 6 hetesre hozzá akart vissza menni úgy, hogy továbbra sem fizet. Hát ez érdekes finoman szólva.


Viszont olyat történeteket gyakrabban olvasok itt, hogy nem is az lett volna a csoda, hogy ha nem fizetik ki, hanem az, hogy ha nem verik ki egy-két fogát az orvosnak, de mindenki csak csendben fizet.


Azért nem csak azt fizeti meg az ember, hogy ott legyen, hanem azt is, hogy megfelelően legyen ott, mind emberileg, mind szakmailag. És nem arról beszélek, hogy csak beesik elkapni a gyereket, mert akkor legalább kárt nem csinál, jár neki a boríték. Arról beszélek, amikor jobb lett volna mindenkinek, ha oda se tolja a képét, mert ilyen is van sajnos.


Azt meg hagyjuk is, hogy milyen már, hogy 100-150 ezreket kell sok helyen fizetni az orvosnak, hogy emberként bánjanak veled + ne kelljen attól félned, hogy azért lesz valami baj, mert szarnak a fejedre, mivel nem fizetős vagy.

2014. nov. 13. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 violent02 ***** válasza:
A bunkóság az ha el kér ezért az orvos pénzt..Egy ügyeletes orvos azért kapja a fizetésért hogy tegye a dolgát..nem jár ezért semmi plusz juttatás ( hálapénz), ha hálás vagyok ha nem..Igazából ha egy szülészorvost kérünk fel hivatalosan ő se kérhetne el pénzt, de a legtöbb persze megteszi mert tudja hogy más is megteszi..százezreket is elkérhetnek.. na ez az igazi bunkóság.. adsz, vagy nem a te döntésed de el se fogadhatnák..
2014. nov. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!