Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki természetes körülmények...

Aki természetes körülmények között szült - hol sikerült? Úgy értem, nem a szokásos "nyomjon-oxytocin-gátmetszéses" módon, hanem az volt a fontos, ami neki jó volt.

Figyelt kérdés

Engem borzaszt, ha csak hanyatt fekve lehet szülni. Sajnos idő előtt kellett világra hoznom a 16 hetes magzatomat, és a szomszéd szobában szült egy nő. A szülésznő azzal volt elfoglalva, hogy tegye középre a fenekét.

Nem vagyok otthon szülni akaró, de szeretném, ha hagynának járkálni, guggolni, négykézlábra állni, kiabálni - úgy szülni, ahogy nekem jó.

Ez csak magánklinikán lehetséges? Mert azt nem tudom megfizetni, hogy minden tüsszentésért 10 ezer Ft-ot elkérjenek. Melyik kórház a legrugalmasabb:

Ahol nem sürgetik a szülést, nem császároznak azonnal...értitek.

És együtt lehetsz a gyerekeddel, nem kell hálásnak lenned, ha beengedik a férjedet, vagy megnézheted, ahogy fürdetik a gyerekedet.


2014. nov. 14. 18:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

bababarát minősitessel rendelkezo korhazat keress. ott egesz nap veled a gyerek, nezheted a fzrdetest csak akkor viszik el ha kered l. szules utan van 2 oratok apaval meg a babaval. ilyen a tetenyi uti pl vagy a vaci korhaz. de nem egy seta galopp en hulla faradtan jottem ki, csaszaroztak es nagyon jo volt hogy ott van mellettem de nagyon strapas.

ami a szulest illeti ha extra igenyeid vannak fogadj dokit. en fogadtam es ugy vajjudhattam ahogy akartam, a legjobb szobaban. de ettol még csaszar letz a vege amivel en nem vitatkpztam, ò a szakember, nyilvan jobban tudja hogy mi a biztonsagosabb.

2014. nov. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
istván kórház, budapest
2014. nov. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Én a SzentImrében szültem (Bp 11 ker) az eslső oxi-gátmetszés-epidurál-os szülés volt, a második viszont teljesen természetes... :) Semmi az előbb felsoroltakból! ;) A dokim ugyanaz volt, viszont más volt a szülésznőm, bár az elsőt indítani kellett, a második meg jött magától. :)
2014. nov. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Igazából az a vicces, hogy az igényeim szerintem nem extrák, hanem minden szülő nőnek ez járna.

Szent Imrés: te mikor szültél ott, és ki volt az orvosod?

2014. nov. 14. 21:12
 5/18 anonim ***** válasza:
nézd a vajjudasba biztos.hogy nem.fognak.beleszolni, nekem nagyon sokat segitett a szuleszno pedig.nem.fogadott volt. kad.vizet is engedtek meg minden. de az biztos hogy a veget az agyon szeretten volna, mindenkinek jobb az ugy, ha.negykezlab vagy vagy begugolsz a sarokba hogy fernek hozzád? egyébként szülőszék van a legtobb helyen de én mindig is ugy voltam velr hogy az orvosomra biztam magam, o a szakember, biztosan tudja ha gatmetszesre van szukseg az miert van meg mit miert ugy csinal ahogy. en sosem ertem miert kell megkerdojelezni az orvost/vedonot stb amikor ezek tanult tapasztalt emberek. ha nem biznek bennuk mas orvost keresnek. de ez az en velemenyem.
2014. nov. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Én a Dél pesti kórházban szültem. Ott van kád, francia ágy, labda, meg minden. Bár én csak sétálgattam meg támasztottam a falat, mert úgy volt jó. Nem zavartak, csak a férjem volt bent velem meg néha a nőgyógyászom tartotta bennem a lelek (és vizsgált).De 8 óra kőkemény szenvedés után amikor már egybefüggő fájásaim voltak, nem tágultam semmit megpróbáltak burkot repeszteni, de nem sikerült (a végén kiderült, hogy alig volt már magzatvíz) EDA- t kértem (amit 5x.re sikerült megszúrni), maga volt a megváltás és 2 óra múlva megszületett a kislányom. Szóval ezzel csak azt akartam írni, hogy mindenki szép és könnyű szülést szeretne, de az élet közbeszólhat és inkább én ne érezzem magam jól, mint hogy a babámnak bármi baja legyen. Ja nálam is felmerült a császár lehetősége, nagyon féltem tőle, de megbíztam az orvosomban.Bocsánat ha egy kicsit hosszú lett. 9 hónap elteltével újra belevágnék.
2014. nov. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok csak még annyit hogy gátmetszésem is volt mert kellett semmi bajom nem is érzem sőt meg a hasamat is nyomták bárezt a férjem mesélte én nem emlékszem rá. A kislányom egészséges és csak ez számít.
2014. nov. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Azért tanulságosak a válaszok.

Nem azt írtam, hogy könnyű, szép szülést szeretnék. Valamint azt is tudom, hogy az orvosok sok mindenhez értenek. Én az esélyt szeretném, hogy minél kevesebb mesterséges beavatkozás legyen - nyilván nem vagyok a magam vagy a gyerek ellensége, sőt.

De az orvosok sem mindenhatók, és a kismama igényei is fontosak.

2014. nov. 14. 22:13
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem mindenhatók, sőt. De úgy kell orvost választani hogy megbízz benne 100%-ig. Szerintem addig lesznek igényeid amíg el nem kezd fájni nagyon, de nagyon. Onnantól kezdve én magasról tettem arra hogy van e kád, szól e a zene vagy hogyan szólnak hozzám. Vajúdni otthon is lehet, amíg nem rendeződnek a fájások. Én örülök neki hogy fejlődött az orvostudomány és nem kell otthon az ágyon megszülnöm. 100 évvel ezelőtt összetették volna a kezüket ha így tudnának szülni ahogy mi és ennyire kevés lett volna a csecsemő halandóság, ha a nő nem reped "nyakig", csak megússza egy kis gátmetszéssel. Egy kicsit zavaró hogy a nagy jó dolgunkba nekünk semmi sem jó. Onnantól kezdve hogy gyereked van az ő egészsége és biztonsága érdekében félre kell tenni az igényeinket. Régen a kórházba az apukák sem lehettek bent most ez is megoldható.6 napig kellett bent lenni, most haza engednek 3 nap után. Ne legyünk már telhetetlenek.
2014. nov. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Szerintem nem értetted meg a kérdésemet, de nem baj. Ha neked úgy jó minden, ahogy van, akkor nagyon örülök neki. Én kevésbé orvosközpontú vagyok, és nekem is vannak elképzeléseim. Azt sem teljesen értem, mit értesz "telhetetlenség" alatt, az általam felvetettek egyikét sem tartom annak, különben nem lenne rájuk mód a világ számos pontján már. De ismétlem: ha neked minden úgy történt, ahogy neked pont jó, akkor nagy szerencséd van.

Én a nagy fájdalom közben sem szeretném, ha fogyatékosként, kiskorúként vagy idegesítő elemként kezelnének.

2014. nov. 15. 00:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!