Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Neked melyik fájt jobban?...

Neked melyik fájt jobban? Sokáig kínzó fogfájás/fájdalmas fogászati kezelés avagy a szülés?

Figyelt kérdés

Kérlek, ne válaszoljatok olyanokat, hogy nem összehasonlítható a kettő, ha így érzed, próbáld eldönteni, melyiket tartod ijesztőbb eshetőségnek! :) Köszi!

(Aki hülye kérdésnek tartaná, annak kis magyarázat: volt egy tanárnőm, aki az iskolafogászaton a hisztis lányoknak mindig azt mondta: "Hogyan fogsz kibírni egy szülést, ha ezt sem bírod ki?" Ennek a tanárnőmnek volt egy szekérderék gyereke - és abban az időben még nem volt EDA - ugyanakkor állati rossz, kezeletlen fogai voltak. Ez a kérdés azóta foglalkoztat...)



2014. nov. 14. 22:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%

Szia!Volt 5 hetig tarto fogaszati kezelesem hosszan tarto gyulladassal,gyokerkezelessel.Akkor mentem vele fogorvoshoz, amikor mar elviselhetetlen volt a fajdalom, nyilvan nem kellett volna ennyit varni :-)

A szules viszont sokkal rosszabb volt.

2014. nov. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Uh, köszi, bár ez nem túl biztató...
2014. nov. 14. 23:25
 3/21 anonim ***** válasza:
74%
Nekem kihúztak egy gyökértömött fogat. Nagyon nehéz húzás volt. Utàna úgy fàjt hogy mindenféle fàjdalom csillapítót beszedtem de esténként remegtem a fàjdalomtól. Egy pici csont letört, bent maradt és begyulladt. A szülés sokkal jobban fàjt. De legalább nem tartott napokig. ;)
2014. nov. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszi, ez sem az, amit szerettem volna olvasni... :) Azért ment a zöld pacsi neked is! :) (Mondjuk ez a "de legalább nem tart napokig" talán egy kicsit biztatóbb...:)
2014. nov. 15. 00:45
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát, szerintem a szülés sokkal jobb! Lesz egy gyermeked és ez egy olyan csoda, ami feledteti a fájdalmakat. Én inkább szülnék, mint, hogy fogorvoshoz kelljen menni! Igaz, nekem csak császárom volt ( eddig 3), meg utána a fájdalmas, műtét utáni felépülés, de ezt vállalnám szívesen újra!
2014. nov. 15. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Jaj, köszi-köszi-köszi-köszi! Végre valami biztató! :) Egyébként számomra a császár semmivel nem kevésbé félelmetes, mint a normál szülés, pláne, hogy ma már ahhoz is lehet érzéstelenítést kérni, ha nagyon nem megy.

Na mostmár nyugodt szívvel megyek aludni! :)

2014. nov. 15. 01:42
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Volt, hogy a szàjsebészeten húzták ki a bölcsességfogamat, ami utàna 1 hètig fájt, a szám alig tudtam kinyitni, csak babànt ettem kiskanállal lekapargatva. Volt 3 szülésem.Elsöre mindennel együtt 3 óra alatt lett meg a baba, másodikra másfèl óra, 3.-ra ikrek, magzatvíz elfolyástól számított 45 perc után meglettek, èpp hogy beèrtünk. Szóval inkább szülés. ( de most már csak a fogorvos van tervben)
2014. nov. 15. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a szülés ezerszer jobban fáj, de ott van ètelme a fàjdalomnak, ès látod a végèt, ès mindennél jobban vàrod:-) :-)
2014. nov. 15. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

A szülés fájdalmas, de az egyetlen értelmes fájdalom!

Nekem is volt hónapokig tartó fogfájásom, minden étkezés gyötrödés volt, végül gyökérkezelés lett.

A szülés nehéz és fájdalmas. Viszont tudod hogy egy gyerek lesz a jutalom a végén, és azonnal elmúlik minden fájdalom ahogy világra hozod a babát!

6 hete szültem, nehéz volt de csodálatos érzés, már nagyon várom a következöt! 2 hete kijött az aranyerem, minden székletürités borzasztóan fáj, és ennek semmi értelme, nincs utána boldogság, esküszöm a szülés jobb volt!

Készülj úgy a szülésre, hogy izgatottan várod hogyan fog nálad lezajlani a folyamat, akard átélni a világra hozás csodáját! A segítőd pedig legyen erös, végig melletted álljon, és bátoritson a végéig. Ez sokat segit.

Ja és a szülés után ott a büszkeség, hogy egy új embernek adtál életet! A fogfájás, vagy a székrekedés nem tud ilyen boldogságot adni. Fel a fejjel!

2014. nov. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Sájszebészeten kötöttem ki a bölcsességfogam miatt. Borzalmas volt utána 2 hétig Flectoron éltem. Még sírtam is. A szülés jobb volt ott nem is sírtam. Inkább egy szülés mint sájszebészwt. De ez mindenkinél más. Pedig 4,5 kilós gyereket szültem.
2014. nov. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!