Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kell-e választott orvos/szülés...

Kell-e választott orvos/szülésznő vagy válasszuk az ügyeletet?

Figyelt kérdés
Margit kórház!
2010. jan. 29. 11:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan nem a Margitban szültem, de első babánál bevállaltam az ügyeletes orvost, nem fogadtam, mondván kötelességük ellátni, és a pénz jól jön másra. De megmondtam a férjemnek, hogy ha akar második gyereket, akkor még egyszer nem csinálom így. Nekem kell orvos. 3 hete szültem, és szerencsém volt, mert hamarabb jött az orvos, mint kellett volna, rá se sz@rtak, akik nappal voltak, kivéve a szülésznőt, de annak meg is háláltuk, mert a műszakjára is ráhúzott egy órát miattam. Császárom lett a végén, mert a baba szívhangja leesett, és hál istennek, hogy hamarabb jött a doki. Ő foglalkozott velem egyedül. Míg a többi doki egyszer nézett rám reggel kilenctől délután 4-ig, addig a "jó" doki háromszor nézett fél órán belül. Mikor leeset a baba szívhangja, halkan mondta a szülésznőnek, "innentől lehetne magyarázkodni".
2010. jan. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, de ajánlott. Sajnos, ha nem fizetsz, nincs rá biztosíték, hogy normális ellátást kapsz. Elég felháborító, de ez van. Tudom, hogy sok embernek az a 30-40 ezer ft jól jönne másra, de szerintem a baba élete e legfontosabb a világon. Utólag sosem bocsátottam volna meg magamnak, ha valami baj lett volna emiatt.
2010. jan. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég,ha orvosod van,a szülésznők általában mind rendesek.
2010. jan. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én ügyelet párti vagyok, szerintem tök fölösleges fizetni a dokiért, szülésznőért. Azért kapja a fizuját, hogy elvégezze a dolgát. Mindkettőt ügyeleten szültem, no probléma...
2010. jan. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én is a Margitba fogok szülni, és ügyeletesnél. Ott minden doki nagyon jó!

A sogórnőm is ott szült volt fogadott dokija, de csak a végére ért oda, tehát mondhatni, hogy az ügyeletesnél szült meg. Na és persze akkor is ki kellett fizesse a fogadott dokit, pedig csak a végére ért oda.

És mikorra vagy kiírva? Én júnuis 11.

2010. jan. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

én kicsit előbb megyek, márciusban, ha minden igaz :-)

Bízom benne, hogy minden doki jó, mert én is azt hallottam, bár annyit mondtak, hogy 90%-uk kérdés nélkül vág, de gondolom ennek is megvan az oka, meg ezen nem nagyon változtatna, ha külön felkérek valakit.

2010. jan. 30. 08:48
 7/16 anonim ***** válasza:

Én az 1.babámat ügyeletesnél(rezidensnél)szültem,mondanom sem kell,mikor beértünk,mi ébresztettük.Éjféltől hajnali 3ig rám sem nézett,akkor burkot repesztett és utána 6ig semmi.Már tolók jöttek....de még csak a szívhang papírt sem nézték.nagy szerencsém,hogy 6kor műszakváltás volt,és lejött az osztályvezető főorvos,egyből azt mondta,szülünk!Szerintem neki köszönhetem,hogy semmi baj nem történt.

Most 23+5hetes vagyok,és jövő héten tervezem,hogy megkérem a dokim!Hajlandó leszek fizetni,mert még egyszer nem akarom ezt a bizonytalanságot!

2010. jan. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én már szültem, így le tudom írni a tapasztalatom. Nekem volt fogadott orvosom, akire szinte semmi szükség nem volt, mert minden rendben zajlott és így mindent a szülésznő csinált. Varrni sem kellett, uh a doki csak a hasamat nyomkodta szülés közben, de szerintem azt is csak azért, hogy ne érezze annyira feleslegesnek magát :-) Akkor jöttem rá, hogy inkább szülésznőt kellett volna fogadnom doki helyett, mert az sokkal olcsóbb és sokkal emberségesebb, türelmesebb.
2010. jan. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Születem ügyeletesnél is, és fogadott dokinál is. Mindkettő szülésnél egyforma figyelmet kaptam. Azt hozzáteszem, hogy szerintem a szülésznőn nagyon sok minden múlik, én mindkét alkalommal rendkívül jó szülésznőt "kaptam".
2010. jan. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem most már elindult egy nézőpontváltás a vágással kapcsolatban. Amikor én szültem volt fogadott orvosom. A védőnőm nagyon utálja, mindig szidja, bár igazán nem tudom miért, szerintem nagyon jó orvos. Na, ő azt mondta, hogy az én orvosom mindenképp vág, mert ha már fizetsz neki, akkor csináljon is valamit. Ez nem igaz, mert az utolsó pillanatig próbált tágítani, de nekem másfél óra volt az egész, és 4,2 kg a baba. Ilyenkor nincs mit tenni, nagy a baba, és túl gyors volt a szülés. Mondta is, hogyha fél kilóval kisebb lett volna, simán kifér.

2 szobatársam meg az ügyeletesnél szült, és nekik nem vágtak. szóval szerintem azért igyekeznek már elkerülni. Legalábbis nálam. Ennek ellenére a másodiknál is fogadok orvost. Nem a vágás miatt, de sajnos nem merem kockáztatni, hogy esetleg az ügyeletes nem figyel eléggé ránk. Mi csak 2 gyereket vállalunk, 2-szer ki lehet bírni. Mire költesz, ha erre sajnálod?

2010. jan. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!