Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kell-e választott orvos/szülés...

Kell-e választott orvos/szülésznő vagy válasszuk az ügyeletet?

Figyelt kérdés
Margit kórház!
2010. jan. 29. 11:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én a Margitban szültem. Fogadott orvossal és szülésznővel. Csak javasolni tudom!
2010. jan. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Én két hete szültem a Margit kórházban. Volt fogadott orvosom, viszont szülésznőm nem. A szülésznő az ügyeletes volt. Utólag is áldom a jó sorsom érte. A második babánál is ő lesz. A szülés elejétől a végéig velem volt, mindenre odafigyelt (Bár mi az elején jeleztük egy borítékkal, hogy nem leszünk hálátlanok. Viszont pénzt csak a végén fogadott el). Ha előbb találkozunk homeopátiával könnyíthette volna szülésemet, illetve felkészített volna mindenre. Használ olajokat gátvédelem gyanánt, így nem kellett volna vágni. (A szomszéd szülőszobában egy hölgy végig vajúdta a napot egyedül. Mondjuk neki így volt jó) Én annyira meg voltam ijedve, hogy kellett a férjem mellé valaki aki néha ráncba szed :)

Szóval én mindenképpen ajánlom, hogy ne ismeretlenül vágj bele a dologba. Nem csak a baba miatt, hanem miattad is megéri azt a kb.20 ezer forintot, ráadásul a munka oroszlán részét a szülésznő végzi. Ha orvost nem is, szülésznőt mindenképpen megéri választani.

Az orvosokról annyit, hogy összesen 5 fizetett orvos dolgozik, a többi szerződéses. Az ott töltött 7 nap alatt, és a túlhordás miatti napi ctg során én találkoztam számomra unszimpatikus orvossal és szülésznővel is. Ami nem jelenti azt, hogy nem jó szakemberek, csak én nem szívesen kerültem volna a kezük közé. Én két orvost merek szívből ajánlani. Egyiknek sincs fix tarifája, annyit adsz amennyit tudsz. Ugyanis néhány orvos elég horror tarifával dolgozik. A "fogadott" orvos cserébe figyelemmel kíséri a vajúdásodat, a szülés végén aktívan közreműködik, lelkiismeretesen össze stoppol. Meglátogat benneteket naponta a kórházban. Szerintem megéri.Én nyugodtabb voltam. Ha esetleg kellenek nevek és telefonszámok, szívesen segítek.


Anikó

2010. jan. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


A mai 15:29-kor válaszolónak írnám, nem sajnálom, a kérdés arra vonatkozott, hogy érdemes-e, mert a Margitról tényleg azt hallottam, hogy mindenki jó!


Kedves Anikó!

Nagyon megköszönném, ha írnál neveket, a két orvosét és a szülésznőét is ha lehet! :-)

Köszi előre is!

2010. jan. 30. 21:50
 14/16 A kérdező kommentje:

Jajj, bocsánat!

Természetesen nagyon gratulálok a babához! Remélem, hogy minden rendben van vele! :-)

2010. jan. 30. 21:51
 15/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Az alábbi elérhetőségeket kérted:


[link]



Dr. Koniorczyk Katalin

Elérhetőség: 06 30 664 9143


Dr. Burik Zoltán

Elérhetőség: 06 1 388 8384 ill. 06 1 388 7760

(hétköznap 7:30-16:00 között)


Takács Betti

szülésznő

Elérhetőség: 06 20 498 86 86


Molnár Krisztina

Csecsemős nővér

Az elképesztően lepusztult körülmények ellenére, a mai napig meghat az a lelkiismereteség és odaadás ahogyan ez a lány dolgozik. Szülés után, ha bármilyen kérdésed van a csecsemőápolással kapcsolatban, és éppen nincs bolondok háza, ő teljes odaadással segít.


Köszönöm szépen érdeklődésed, most már minden rendben van. A gyerek sikeresen összeszedett egy bacit a szülés során, aztán besárgult. De már minden rendben:)


Ha bármiben tudok segíteni, vagy bármi kérdés felmerül szívesen válaszolok.


Anikó

2010. jan. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Szia!


Nagyon köszönöm a neveket és az elérhetőségeket!


Örülök, hogy nem volt nagyobb problémátok és remélem, hogy most már tényleg a boldog percek következnek és semmi további fertőzést nem szedtek össze! :-)

2010. jan. 31. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!