Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jahn Ferenc Dél-Pesti kórház...

Jahn Ferenc Dél-Pesti kórház szülészetről nem túl régi tapasztalat?

Figyelt kérdés

Most várom az első gyerekemet, nem tudom, hogy hogyan is zajlanak a dolgok :/Nincs orvosom és szülésznőm, fontos választani, mennyire ajánlott? Úgy hallottam, hogy sok ott az indokolatlan császármetszés amitől azért is tartok mert az sztk-ban március 25-re irtak ki hiába mondtam, hogy nem lehet olyan idős, mi április elejére számoltuk és most Dr. Hajdu Kridztina meg is erősítette, de ezt sztk-ban gondozáson nem voltak hajlandóak figyelembe venni.

Továbbá a kórházban mikor és meddig lehet velem a párom? Tölthetünk szülés után egy kis időt a babával?

Mikor érdemes bemenni fájások tekintetében?

Még sohasem fürdettem babát, és keveset pelenkáztam, segítenek?

Milyen a szülőszoba es a gyermekágyas osztály, a párom hogyan látogathat?

és még sok-sok egyéb apróság ami az eszetekbe jut


2014. nov. 23. 09:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Csecsemősökről annyit, hogy hiába mondtam, hogy nemigazán van tejem, nem kapott pótlást a babám így 3. nap reggelére kiszáradás közeli állapotba került több mint 10%-ot vesztett a születési súlyából ami egyébként se volt sok, plusz 1 hetet ráhúztunk a bentlétre a PIC-en, inkubátorban is volt és antibiotikumot kapott. Pedig elvileg minden reggel mérik a babákat :/
2014. nov. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Páczai doktornőt viszont én is csak ajánlani tudom, hozzájártam magánrendelésre és nála is szültem.
2014. nov. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szia, én oktober vegen szültem a Délpestiben, így elég friss az elmeny és nagyon jó tapasztalatokkal tértem haza. Választott orvosom és szulesznom volt, vip szobat kertem. A csecsemosok igaz, hogy nem épp mezes mázasak, de ha segítseget kersz mindenben segítenek. Fegyelem van és tisztaság. Ha legkozelebb szulnék akkor is ezt a kórházat választanám.
2014. nov. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Szia,

Egy éve szültem. Szerintem először szülőként tele félelemmel érdemes legalább szülésznőt fogadni. Akkor is korrektül ellátnak ha nincs (én se fogadtam). De úgy láttam, a terhesgondozás alatt sok segítséget kapsz tőle. Nem kell várakozni CTG-re és felkészít mindenre, megbeszélhető vele, hogy hogy akarsz szülni és jó egy benti ismerős arc a finisben ( a két kísérőd mellett). Érdemes szülőszoba látogatásra menni. Ott bekukkanthatsz a szülőszobákba láthatod hol látják el a picit, elhangzik mikor érdemes bemenni a kórházba és mit hozz magaddal. Valamint tartanak a csecsemősök is oktatást szoptatásból és gyerekellátásból. Így talán könnyebb dönteni.

A szülőszobák szépek és barátságosak. Két alternatív szoba van, benne masszázskád, bordásfal, szülőszék. Ha jól vettem ki ezekben a szobákban bármit lehet csak megbeszélés kérdése. Ja a legjobb orvost csak akkor hívnak a szüléshez ha gond van, nálam is csak az ügyeletes szülésznő volt. A "lila szobában" szültem. Itt melletted látják el a picit végig láthatod. Apának és aki bejön még veled (2 felnőtt lehet)2000Ft-ért kék ruhát kell vennie. Apa vágta el a köldökzsinórt, utána a mellkasomra tették, aztán megtörölgették és visszakaptam kb. egy órára. Utána megvizsgálta a gyerekorvos és felöltöztetve még egy órát velünk volt a szülőszobán. Egyszerre vittek le minket a nyolcadikra. Fél óra múlva már a szobámban volt. Gyerekágy átlagos kórházi környezet vannak két és egy ágyas szobák ahova apa is bemehet. Az ötágyasba nem. Üvegajtón keresztül mutathatod meg a picit érdemes sapkát vinni neki. Szerencsém volt csupa többedszer szült nő közt voltam az ötágyasban így mindenki kérte éjszakára is a gyerekeket. Ilyenkor nem szabad becsukni a szoba ajtaját és az ágy feletti lámpáknak égniük kell, hogyha bejön a csecsemős lássa a kicsiket. Ha kérdezel mindent elmondanak, megmutatnak, segítenek szoptatni. A fürdetést csap alatt végzik, nincs kádjuk azt nem mutatják meg, de elmondják. Kapsz forralt vizet kispohárban, ha nincs tejed azzal itathatod, ha akarod.

Remélem tudtam segíteni.

2014. dec. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Dél-Pest tele van cigánnyal. Inkább előnyként kéne emlegetni a Jahnnál, hogy 2 órás látogatás van és nem mehetnek be a látogatók! Egy olyan cigánnyal teli környéken, akik bármikor tömegesen köthetnek ki a kórházban ennél jobbat ki se találhattak volna.
2015. márc. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!