Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki császár után természetes úton szült?

Figyelt kérdés
Nem voltak komplikaciók? A hegnek nem lett baja? Mennyi idő telt el a 2 szüles között?
2014. nov. 25. 19:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mivel én is erre készülök, megkerestem azokat a csoportokat, ahol hasonló édesanyák vannak. A facebook-on van egy VBAC (vaginal birth after cesarean) csoport, tele magyar anyukákkal, akik már megcsinálták, vagy épp most tervezik. Beszélgetünk, tapasztalatokat, információkat cserélünk. Nekem nagyon hasznos volt a csatlakozás, téged is bíztatlak! Naponta jönnek a hírek, hogy kinek-hol-milyen segítőkkel sikerült. Nagyon gyakori, egyáltalán nem ritkaság, de nagyban függ a siker attól, hogy milyen orvost és melyik kórházat választod! Az orvos nekem 18-24 hónapot mondott a két szülés között.
2014. nov. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Koszonom! meg csak 4 hos a fiam, kb 3-4 ev mulva szeretnenk masik babat, csak tudni akartam hogy remenykedhetek e abban, hogy a kovetkezot termeszetes uton hozhatom vilagra :)
2014. nov. 25. 19:55
 3/11 anonim ***** válasza:
Persze. Most beszéltem múlt héten az orvosommal (új, nemrég váltotttam mások tanácsára), és ő azt mondta, hogy ha az előző szülés fejben a helyére került (testileg-lelkileg feldolgozásra került), és nincs eü akadálya (maradandó károsodás a korábbi szülés miatt), akkor kb. 80% esély van a sikeres, hüvelyi szülésre. Csak keresd meg a megfelelő környezetet és segítőket, akik tudják, min mentél keresztül, mire vágysz most és korrektül tudnak benne segíteni! :)
2014. nov. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ott kezdtem, h olyan orvost kerestem, aki ebben benne volt.O annyit mondott,h max 10 kilót hizhatok, addig "engedi", h megprobaljam (cukros lettem, nem volt nehéz teljesíteni. ..) semmi komplikacio nm volt, betapintashoz sem altattak, egyáltalán nem volt vészes. Közel 3év van a két gyerek kközött
2014. nov. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Barátnőm.

Nagyobbik császáros, 2 éves volt, mikor természetes úton született a tesó.

2014. nov. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
de jo :) koszonom!
2014. nov. 25. 21:31
 7/11 anonim ***** válasza:

Kíváncsiság, bocsánat a félig off-ért:

A túlsúly egész pontosan miben és hogyan befolyásolja a vbac sikerességét? Mit mondott konkrétan az orvosod erről? Mivel magyarázta a max. plusz 10kg-t?

2014. nov. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Két barátnőm is császár után szült, ráadásul az egyik elég hamar. Semmiféle komplikáció nem volt.
2014. nov. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én is itt vagyok, bár én nem ragaszkodtam a természetes szüléshez, és inkább császárra készültem. 2012.10.31.-én született a kislányom császárral(a köldökzsinór a nyakára volt tekeredve) és most szeptember 19.-én született meg a kisfiam hüvelyi úton, 2 óra 15 perc alatt. :-) Még két év sem telt el a két szülés között. mikor 19.-én mentem vizsgálatra már 2 ujjnyira nyitva voltam és mondta a doki hogy meg lesz simán. Váratlanul ért a dolog. :-)
2014. nov. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
gratulalok a kisfiadhoz! :))
2014. nov. 26. 11:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!