Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik kb 20 hónap különbséggel...

Akik kb 20 hónap különbséggel szültek természetes úton, azoknak milyen volt a második az elsőhöz képest?

Figyelt kérdés
2014. nov. 28. 15:41
 1/6 Kitti85 ***** válasza:

19 hónap van a fiaim között. Az elsőnél kb. 10 óra volt, fájásgyenge lettem, kaptam oxit és a végén úgy kellett kinyomni belőlem a babát. Burokrepesztés is volt. Vágtak és repedtem is belül. Ülve aztán fekve forogva vajúdtam rossz volt és rosszul csináltam.

Másodiknál kibìrható fájásokkal indult elvoltam itthon. Hirtelen a 15 perces fájások után 2 percesek lettek ekkor gyorsan taxit hìvtunk. 4 ujjnyira ki voltam tágulva. Kb. 45 perc múlva meglett a fiam. Kirúgta a burkot, elfolyt a víz és már nyomhattam is. Nem volt vágás. Igazából brutál fájás az volt csak amikor kirúgta a burkot a többi abszolút kibìrható volt.

Ami nekem bevállt hogy nem küzdöttem ösztönösen a fájdalom ellen hanem hagytam szétáradni, mélyeket lélegeztem és folyamatosan sétáltam. Szeretnék mégegyszer szülni remélem az is ilyen lesz:) Most 3 éves a nagy és 1.5 a kicsi.

Könnyű szülést!

2014. nov. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vaklármával egy bementünk, csak haza nem engedtek a lányzónál. este 9 volt egy "fájás", utána 10kor aztán éjfélkor olvasás közben az tűnt fel, hogy 3.jára olvasok egy sort, mert talán fájok. Szóltam a szülésznőnek, hogy talán esetleg végre beindult a szülés és nem csak szórakozik a kicsi. Mehettem egy szülőszobába, vígan elsétafikáltam, altatót dúdoltam a bátyusnak(19hónapos volt akkor) haza, beszéltem a csajszival, hogy legyen kedves mindkettőnkért ügyesen előbújni(most itt a fájás szépen helyezkedjen csak, most szusszanjon, hogy várom már) fél kettő körül szólt a szülésznő, hogy rám néz, túl virgonc vagyok, hol is tartok, azonnal mehettem is az ágyra, mert csak a burok tartotta a kicsit bent, utána nem éreztem a tolófájásokat az kicsit hosszú lett, így lett 2:05kor a hasamon a lányzó.

Szerencse, hogy bent fogtak, nem érek be a szülészetre ha itthon vagyok, ugyanis a fájások 10-5-3-2-jajajaj és szünet majd erősebben elölről... simán vaklármának vettem volna, annyira finoman indult be.

Az első egy 18órás maraton volt....

2014. nov. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Második rövidebb volt és hamarabb összeszedtem magam. Első szülés után tolókocsival vittek az osztályra mert szédültem, a másodiknál már lesétáltam. Viszont a másodiknál szoptatáskor a méhösszehúzódások nagyon kemények voltak.
2014. nov. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

18 hónap van köztük, az első fájásokkal indult, teljesen normál lefolyású, annyi, hogy oxit kaptam, ami durván felerősített mindent. A második szintén fájásokkal indult, csak sokkal intenzívebb, gyorsabb volt. 3 óra alatt meglett volna, de a köldökzsinór beszorult a tolófájások előtt, így a vége császár lett. Oxit nem kaptam, meg ott már kb. semmit (kúp, stb.), nem is fájt annyira, a férjemmel még az egypercesek szünetében azon nevetgéltük, hogy ha kimegy a szülésznő, adjak Neki a kéjgázból:) Az elsőnél meg ilyenkor már azt sem tudtam, hol vagyok, annyira fájt.

A felépülés kb. ugyanannyi volt, viszont ahogy előttem is írták, a szoptatás közbeni összehúzódások durvábbak voltak.

2014. nov. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

20 hónap van a kisfiam és a kislányom között. Az első szülésem is oxival volt, a második is, az első 3 óra volt oxi után (előtte semmi bajom nem volt), a második 40 perc oxi után (szülés előtt már 2 napja fájásaim voltak). A második mintha jobban fájt volna, erősebbek voltak a fájások szerintem. A második azért volt picit nehezebb még mert vágás nélkül akarta a szülészorvos, aminek amúgy örültem, csak akkor brutál kemény volt elpihegni a fájásokat... Első szülésem nagyon megviselt, a gyerkőc sem volt se jó alvó, se nyugodt baba, a második szülésem után picit gyengének éreztem magam de a kórházból hazafelé azt ecseteltem a férjemnek hogy mintha nem is szültem volna.

Nagyon szerencsés vagyok szerintem.

Második szülésem után 1 héttel úgy éreztem magam mintha már fél éve szültem volna, csak a vastag betét a bugyimban emlékeztetett mindig arra hogy nem rég szültem.

2014. dec. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
17 hónap, egy óra alatt meglett, majdnem 4 kg. Brutálisan fájt, sokkal jobban, mint az első, de egy rövid intenzív szülés sokkal kevésbé kimerítő, mint egy kevésbé fájdalmas, de elhúzódó.
2014. dec. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!