Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan győzzem le a félelmem?...

Hogyan győzzem le a félelmem? Van ötletetek?

Figyelt kérdés
Májusban fogok szülni, a szüléstől is félek, de ami utána vár rám attól még jobban. Páromnak akkor már javában tartani fog a munka, nem tud majd segíteni. Anyósom szintén dolgozni fog. Így senkire sem számíthatok. Mi lesz velem és a gyerekkel? Azt sem tudom hogy kell egy kicsi gyereket fogni, etetni stb.
2014. nov. 29. 18:42
1 2
 1/14 anonim válasza:
92%
Ugyan én nem szültem, és nem is fogok (férfi vagyok), de biztos vagyok benne, hogy vannak oktatások kismamáknak ahol mindenre választ kapsz. Ha a védőnőd, vagy az orvosod megkérdezed, hogy hol szerezhetnél ezekről infót biztos, hogy fog tudni segíteni.
2014. nov. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%
Miert nem akkor gondoltatok erre, amikor terveztetek a gyereket/megfogant? van meg fel eved, hogy osszeszedd magad.
2014. nov. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Szia, én is féltem a szüléstől, de feleslegesen mert könnyű volt, kevés fájdalommal. Viszont az hogy ne segítsen senki az első hetekben háát én ezt el sem tudom képzelni. Én nem tudta volna végig csinálni segítség nélkül.
2014. nov. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
89%
Szia! Én vagyok a példa, hogy igen lehetséges.. nekem sem volt semmi segítségem, első perctől egyedül gondoskodtam róla és sikerült minden helyzetet megoldanom. Akarni kell, úgy állj hozzá hogy menni fog, ne azt nézd hogy nehéz.
2014. nov. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem kár aggódni, főleg előre... :)

Több milliárd nő birkózott már meg ezzel a félelemmel. Nekem sem volt segítségem, csak a legelső nap.. úgy hozta a sors, hogy pont akkor nem tudtam számítani senkire a családból, de nem is igényeltem. Remekül elvoltunk a kislányommal, az első napok ugyan összefolytak az éjszakákkal, de már most sajnálom hogy vége... :)(mármint annak a korszaknak)

2014. nov. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem borzasztó fájdalmas szülésem volt..Az első legalábbis.A második is elég kemény volt..A harmadik viszont nagyon könnyű volt..Mindenkinek olyan szülést kívánok!A kórházban meg fogják mutatni h hogyan fogd/szoptasd a babát..utána pedig a védőnőtől is kérhetsz segítséget.Boldog babavárást!
2014. nov. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem még nem volt olyan nő a világon aki legalább egy kicsit ne félt volna a szüléstől és az utána kezdődő élettől.

Egyedül nehéz lesz ezt aláírom, de vannak felkészítő foglalkozások ahol megtanítják neked a dolgokat és vannak jól használható szakkönyvek. Nem kell pánikolni, az elején valószínűleg bénázni, fogsz ahogyan minden kezdő szülő, de bele fogsz jönni a dolgokba.

2014. nov. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Szakkönyvek szerint semmiképpen nem akarom nevelni a gyereket. Védőnő nem olyan, akitől segítséget lehetne kérni. A terhesgondozás is futószallagon megy nála.
2014. nov. 29. 19:11
 9/14 anonim ***** válasza:
A férjed csak kitud venni 1-2 hét szabadságot a szülés idejére... nehogy már ne.
2014. nov. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Mezőgazdaságban dolgozik, nekik télen van szabadság.
2014. nov. 29. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!