Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Decemberi babavárók: kész van...

Decemberi babavárók: kész van már minden a babának? Bőrönd bepakolva? Mit pakoltok bele?

Figyelt kérdés
Van még valami hátra?: kivasalni való, venni való? Készen vagytok lelkileg is? Leírnátok mit pakoltatok a bőröndbe, miben viszitek haza a babát és hogy? Mennyi ruhácskát pakoltok? Minden kis részlet érdekel, például olyan is, hogy aki szoptatni szeretne és úgy döntött, hogy fej is, az visz már be fejőgépet a kórházba? Hány napig kell bennmaradnotok a kórházban? Én külföldön élek, ha minden jól megy, akkor csak egy napig kell.
2014. nov. 29. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!Ha minden igaz en a jovo heten szulok, szinten kulfoldon.Felhivtam a klinikat, azt mondtak,hogy vigyek 5 rugit, 5 bodyt, 5+ textilpelenkat, 2 kistakarot, 2 agynemut,kiskesztyut, kissapit,zoknit, 2 torolkozot a babanak.Nekem legyen egy haloing az elso napra, utana azt veszek fel amit akarok.Na meg persze amit meg viszek az 1 csomag Tena, es egy nagy csomag ejszakai betet, eldobhato bugyik,2 torolkozo szett, tusfurdo stb.,pelenka, cumisuveg, cumi, pizsama es ruha magamnak.

A picurnak viszek meg egy szett "hazahozos" ruhat (kisnaci, kispulcsi, kardigan, kiscipo, dzseki) aztan majd meglatom,hogy ezt adom ra, vagy marad a rugi+kardigan+dzseki+bundazsak verzio.Majd meglatjuk ebbol mennyi kell az idojaras fuggvenyeben.

Autos hordozoban fogjuk hazahozni, ehhez van kapucnis bundazsakunk is, es csatlakoztathato a babakocsi vazahoz,igy nem kell kezben cipelni amig az autohoz erunk.

Hogy hany napig maradok az itt mindenkinel egyedi eset, magan klinikan fogok szulni, ha jol erzem magam hamarabb hazaengednek, ha nem akkor 3-4 napot kell maradni altalaban.

Meg nehany textilpelenkat kell kivasalnom, mert abbol vettem meg a napokban pluszban, ettol eltekintve minden egy szekrenyben van osszekeszitve, max 5 perc amig beteszem oket a borondbe.Nem akartam hamarabb bepakolni, mert a borondben azert megsem szelloznek a dolgok.

Konnyu szulest kivanok neked!

2014. nov. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

December 17-re várjuk a kicsit.

A babának már minden készen, kivasalva,kimosva,elrámolva.Bőrönd bepakolva:) ( Remélem hamarabb érkezik) Neki is és persze nekem is.

Venni való nincs. Talán a babamérleg amiért el kell mennünk,de azt béreljük nem vesszük..

Én szoptatni szeretnék,van is egy kézi Avent mellszívóm. Én azt nem viszem be a kórházba. Ha nagyon kéne,akkor majd a párom utánam hozza. Elvileg ha minden rendben akkor 3 nap után hazaengednek. Nálunk a babának nem kell bevinni semmit.. Én mégis viszek neki: pelust,popsikrémet, popsitörlőt, takarót és pár body-t, rugit,sapit, kis kesztyűt, cumis üveget (hogy ne azt használja ami már egymillió babán végig ment) cumit. stb.

A hazajövetelhez is bepakoltam már a kicsinek a pelenkázó táskájába: Sapit,kesztyűt,sálat,harisnyát,zoknit,bundazsákot,rövid body-t,hosszút, 1 vékony rugit, 1 baromi vastag rugit. (Nem rugdalódzó a neve,csak nem tudom mi ezért hívom így):) Valami olyasmi csak nagyon vastag,plüss :) Bocsi első babám és kezdő vagyok:) De lényeg,hogy fázni nem fog. Tettem még be 2 textil pelust és egy vastag takarót is. Plusz természetesen a hordozója. De hát e nélkül haza sem engednek minket:)

Lelkileg egyik nap készen vagyok, a másik nap meg nem:)

Ha úgy érzem,hogy bátran,magabiztosan mennék szülni,holnap már be leszek tojva az egésztől:)

De összességében a babára készen állok lelkileg. Nagyon várom őt,nagyon szeretem:)

Nálad mi a helyzet?

2014. dec. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem,hogy nekem mi áll a kórházi pakkomban:)

Tettem be 2 elől gombolós hálóinget, köntöst, 1 rövid 1 hosszú pizsoma, 4pár zokni,5 bugyi 4 eldobható bugyi.

2 csomag Tena betét /normál/ 2 intim törlőkendő, wc papír,zsepi és tisztálkodó szerek. Evőeszköz,bögre, szalvéta, 2 törölköző, papucs 1 kis kéztörlő,szappan, Természetesen az irataink, apróságok, hajgumi,csatt, ( ne ott kelljen koldulni)fésű stb. Lehet hogy kihagytam valamit..

2014. dec. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Bocs, nem volt netem. A bőröndömet azt hiszem nagyjából bepakoltam. Nem sok mindent kell pakolnom, mert csak egy napra pakolok. Tettem be egy szülés utáni hálóinget, és holnap mosom ki a szülős hálóinget, ha nem sikerülne vízben szülnöm, mert itt szerencsére lehet vízben szülni és azt ki szeretném próbálni. Ha lesz szabad medence, akkor szülhetek medencében, már jeleztem a terhesgondozáson. Most voltam egyébként múlthét pénteken, 2 hét múlvára kaptam a következő időpontot, én meg megjegyeztem, hogy arra már remélem nem jövök, jót nevettünk ezen.:D Páromnak elejétől kezdve mondom, hogy én december 6.-án akarok szülni, ma hazajött a melóból és mondta, hogy főnökkel megbeszélték, hogy -mint általában-szombaton túlóra délig, utána mehetünk szülni:D Párom már készpénznek veszi, hogy szombaton megyünk szülni:D Nem azt mondom, egyszer bejött, bejöhet mégegyszer. (2. szülésem ez, elsővel is megvolt beszélve a pontos időpont, akkor reggelre rendeltük a szülést és be is jött)Bocs, hogy elkanyarodtam, de annyira vicces volt, ahogy párom előadta, hogy megbeszélték a főnökkel, aztán meg a haverral is megbeszélte, aki majd segít vigyázni a lányunkra, míg mi szülünk. Az, aki vigyáz rá, szombaton fél kettőig dolgozik, őt meg kell várnunk, utána mehetünk csak szülni. Persze vicc az egész, de akár be is jöhet, nem?:D

Egy pulcsit elpakoltam, meg egy gombnélküli pamutkardigánt, ha szülés után mikor már átvezettek a korterembe, akkor ha kimegyek pisilni, ki tudja, hogy milyen hideg lesz a folyósón. Itt mama és baba együtt vannak egy szobában, plusz még 3 anyuka a babájával---legalább is így volt lányommal, lehet vannak több ágyas szobák is. Lányom nyári baba volt, ez a lányom meg téli lesz.

Lelkileg nem is tudom, hogy készen állok e rá...de szerintem ezzel mindenki így van. Max MP3-at viszek be szerintem, mert ott lesz mellettem a babám, nem hiszem, hogy unatkoznék, és kéne a laptopom. El leszek én szerintem azzal, hogy nézem a babám:D Az elsővel olyan jó volt, szinte végig a mellkasomon pihent, én meg csak néztem és simogattam őt. Most meg ráadásul még lehet látogatóm is több lesz, jön majd a lányom, meg egy-két barát meg kollegák is lehet be tudnak jönni. Család ugye nem, mert külföldön lakunk (Anglia) és nem a szomszédban van. Másnap meg jön a doki, megvizsgál, aztán már jöhetek is haza.

Még a lányomnak a ruháit össze kell pakolnom, de már tisztálkodószeres cuccot összepakoltam neki. Tenát én is pakoltam magamnak, meg betétet meg bugyit-feketét, mondjuk már jártam úgy, hogy ki kellett szednem belőle olyan foltot és kijött, szóval nem gond. A minap felmentünk a padlásra és megpróbáltam megkeresni a nagy labdámat, de nem találtam:( szüléshez akartam használni. Pdig mindent átforgattunk.

A babának 1-2 napja fejeztem be a cuccait, már csak fertőtleníteni kell a fejőgépet meg a cumiját.

Lányomnak meg már előre vettünk feladatos könyveket, hogy míg mi szülünk, biztos ellegyen. Remélem nem kell majd csak pár órára felügyelet neki.

Ha sikerül medencébe szülnöm, akkor szerintem egy sportmelltartóban fogok. Ha ágyon szülök, nem veszek fel melltartót, csak a hálóinget, először se vettem fel, könnyebb volt utána szoptatni rögtön. Aztán, mikor lefürödtem vettem fel. Még valami vastag zoknit jó lenne beszerezni. Szopipárnán mindig gondolkodtam, de nem vettem, majd ha nem tudom úgy szoptatni, mint 1. lányom, akkor veszek egyet. Vele mindig feküdtünk, mert 1 órát volt mindig a cicin---remélem a második nem lesz ilyen kis lusta:D

Pelenkákat raktam, meg 4 váltás ruhát-2 lányos két unisex...az ember soha nem tudhatja, hallottam már egy-két sztorit arról, hogy a szülőágyon derült ki, hogy nem is olyan nemü a gyerek, mint amit mondtak. Mondjuk a mi családunkban fiút gyártani szinte lehetetlen.:D

Ti felkészültök arra, hogy mivan, ha mégsem olyan nemű lesz?

Azt hiszem ennyi.

2014. dec. 1. 19:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!Elso vagyok.En ma voltam a dokimnal, 2.5 cm futyit mert a kisfiunkon, ugyhogy nem hiszem, hogy kislanyra kellene keszulnunk, bar attol sem lennek elkeseredve :D Igazabol vegul 7 rugit tettem el + a hazahozos ruhat (sosem lehet tudni alapon) amibol van nehany feher, bezs es sarga darab is.

Pelust, cumisuveget, pospsitorlot nekem sem kellene vinni, azt mondtak kapok majd egy nagy csomagot amiben szinte minden lesz, de mivel nem tudom pontosan mit tartalmaz a csomag, inkabb viszek mindenbol :-)

Azota mar en is bepakoltam, magamnak kell meg tisztalkodo szereket eltenni.Lehet,hogy viszem a laptomomat is, mert egy agyas szobaban leszek.Bar valoszinuleg epp elegge le fog foglalni a babam, a latogatok, na meg biztos faradt is leszek.

2014. dec. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!