Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az első vagy a második szülés...

Az első vagy a második szülés fájt jobban?

Figyelt kérdés
Tervezünk kistesót, de a szülés ami visszatart.NAgyon hosszú volt és fájdalmas az első. Neked melyk volt a nehezebb,a rosszabb es hosszabb szülés? Persze érdekel a többedik (3,4) szülés is.
2014. dec. 1. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Első szülésem 3 óra volt, az első fájástól az utolsóig, oxival, így elég kemény fájások voltak, nagyon fájt de a rövidsége miatt szerencsém volt.

Második szülésem, szülés előtt 3 napig otthon kínlódtam, eleinte csak enyhe fájásokkal, majd a 3. napon már olyan erősek voltak mint szülés alatt, bementünk a kórházba, oxitocin adás után 40 perc múlva megszültem. Szerintem a második jobban fájt, viszont ez meg extra rövid volt. Nekem nagyon szerencsém volt mindkettővel. Ráadásul a 2.nál nem is vágtak.

Szülés előtt én is nézelődtem hogy rosszabb-e a második szülés, sokat olvastam a témában és nagyrészt mindenki azt írta hogy inkább az első volt a nehezebb, a második már könnyebb volt, de soha nem tudhatod hogy a második neked milyen lesz.

2014. dec. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A három szülésből az első volt az ami brutál volt. A többi ahhoz képest lepkefing volt.
2014. dec. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első nagyon kemény volt, 10 óra brutál szenvedés. Második is nagyon fájt, de az másfél óra volt tokkal vonóval, így az elsőhöz képest az semmi nem volt.
2014. dec. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az első indított volt, 10 óra oxi infúzión lógva. A végén már a perceket számoltam. A második spontán indult, 5 perces fájásokkal még semmi bajom nem volt, kórházba érkezés után 2,5 órával később megszületett, gátvédelemmel. Ha nem lett volna a csípőmben egy brutál idegbecsípődésem a kicsinél, alig vettem volna észre.
2014. dec. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első!!
2014. dec. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az első indított szülés, oxi bekötéstől 5 óra 40 perc végig fekve, másfél óra tolófájással.

A második az első kicsi görcsöcske amire ébredtem, utána 5 óra 40 perc (ismét) mire megszületett. 7 órára értem a kórházba, mire megvizsgáltak, elfoglaltam a helyem, felvették az adatokat, beöntés, majd zuhany. Zuhany alatt már furcsa volt, hogy még mindig tisztulok, mire beugrott, hogy ez már a tolófájás. Innen azonnal szülőágy és 9 re kész is voltam.

Mindkettő fájt, de teljesen más volt, hogy végig mozogtam és nem kellett feküdnöm.

Az elsőnél nem tudtam mire számítsak, a másodiknál pedig mindenre figyeltem tudatosan, éreztem a baba "akaratát".

Igazándiból sajnálom, hogy még egyszer nem élhetem át, amit a másodiknál (elvileg nem akarunk többet).

2014. dec. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindkettő 6 óra volt. Első indított oxival, második magától startolt. Különbséget nem éreztem közöttük, rohadtul fájt mindegyik.
2014. dec. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mindkettő ugyanúgy fájt,de a második 2 óra alatt megvolt, és abból a nagyon erős fájásokat max 20 percig kellett kibírnom, mert utána már rögtön jött a kitolás, úgyhogy még egy ilyen szülést akár fél lábon is kibírnék. Egyébként pont úgy voltam vele, mint most te, hogy nem akarok többet szülni, de legyőztem ezt a félelmemet.
2014. dec. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!