Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Új szabály jan 1-től a nem...

Új szabály jan 1-től a nem összeházasodott párok gyermekeinek anyakönyvi kivonatával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Eddig elég volt az apasági nyilatkozat, (ehhez is két másik irat kellett) most nem tudom, mit kell még beszerezni és pontosan honnan? Állítólag kell egy nemleges igazolás, hogy a fogantatás időpontjában nem voltam mással bejegyzett élettársi kapcsolatban... Tudtok erről valamit? 2-3 hét van szülésig és jó lenne elintéznem...
2010. jan. 31. 12:48
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
ez annyira durva feb 8ra vagyokkiirva és még mindig nemtudnka az idióták semmit akor mi aki nem hivatalba dolgozunk honnan tudjuk!!39hetes mami
2010. febr. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Szia, oda jutottam egyelőre, hogy felhívtam a volt cégem közjegyzőjét és azt mondta, hogy nekik van hozzáférésük ehhez a rendszerhez, ahol nyilvántartják a regisztrált élettársi kapcsolatokat és már adtak is ki ilyen tanúsítványt. Mivel 2 hét van hátra szerintem holnap megcsináltatom, adott időpontot. Persze, ki tudja mit fognak nyomtatványilag kitalálni, de ez hivatalos közjegyzői okirat, csak nem kötnek bele és ez alapján kiadják az anyakönyvet.

Ha holnap a közjegyző még mond valamit akkor jövök a hírekkel.

2010. febr. 1. 14:51
 13/24 anonim ***** válasza:

Én elég sok helyre telefonáltam,úgyhogy leírom az egészet, mit tudtam meg.

Újpesten lakom és a mávban fogok szülni(remélhetőleg a héten).

Röviden tömören ezt az infót kaptam 2 anyakönyvezetőtől és egy közjegyzőtől.:

1. Megszületik a baba erről a kórházban adnak zárójelentést.

2. A baba születése UTÁN(hogy miért csak utánna lehet intézni arra nem sikerült választ kapnom) lehet menni egy, a lakhely szerint illetékes KÖZjegyzőhöz (nem a jegyzőhöz!) hogy kiadja a tanusítványt. ( a 6.ker anyakönyvezető szerint már a közjegyzők többségének /országszerte/ adtak tájékoztatást a múlthéten a szükséges irat tartalmáról és elérhetőségeiről!!!)

3. ezzel az irattal és az apasági nyilatkozattal, be kell fáradni abba a születési anyakönyvi hivatalba ahol a !!gyermek született!!. (Az én esetemben a 6. kerületi fogja kiadni a szül.any.kivonatot és nem az újpesti.)

2010. febr. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Hát, ezt baromi jól kitalálták!

Egyedülálló vagyok (leszek). Van apaságink, de a gyerek születése után mégis hogyan rohangásszak a papírokkal közjegyzőtől anyakönyvvezetőig, amikor még ki sem fogok tudni mozdulni a gyerekkel???

2010. febr. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
igen én is igy tudom mint a 10:51-es válaszoló.nagyon örülök neki h pár napos babával ezutan kell mászkálni mert ugye ezt a párom nem tudja elintézni én kellek hozzá.csak adja Isten h egyszerüen menjen ez az egész ha már kitalálták...
2010. febr. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Ez nevetséges! Egyszerűen nem várhatják el, hogy pár napos kisbabával és műtéti sebekkel rohangásszanak a kismamák a papírok után! Kell, hogy legyen ennek valami egyszerűbb módja is, csak még nincs rá gyakorlat!
2010. febr. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Hát ez jó.Ma érdeklődtem (vidéki vagyok és a helyi önkormányzatnál)jövőhéten bemehetek és adnak egy papírt miszerint élettársak vagyunk kell hozzá a lakcímkártya másolata,aláírás mindkettőnktől és kész.Ezzel a papírral és az apaságival mehetek intézkedni majd a szülés után.
2010. febr. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
NNah, most jövök a közjegyzőtől, kaptam igazolást, hogy a mai napig nem szerepelek a bejegyzett élettársi kapcsolatok rendszerében, pecsét aláírás közjegyzőtől. Remélem elég lesz.
2010. febr. 2. 16:12
 19/24 anonim ***** válasza:
Tehát arról kaptál papírt hogy akkoriban nem voltál senkivel,de most élettársi kapcsolatban élsz??Nekem ez elég zavaros,megint azért van hogy minnél késöbb és kevesebb pénzt kapjunk.
2010. febr. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Szió, nem, arról kaptam papírt, hogy sosem voltam bejegyzett élettársi kapcsolatban.
2010. febr. 2. 16:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!