Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van ez a szabály, hogy...

Miért van ez a szabály, hogy kisgyereket nem lehet bevinni UH-ra, azért, hogy ne zavarja az orvosokat? Ez mindenhol így van vagy csak nálunk?

Figyelt kérdés

Ma voltam UH-n, 30 hetes vagyok, és vittem magammal a kislányomat is, lévén nem tudom kire rábízni. Rokonok barátok az ország másik végében, a férjem meg nem tudta megoldani a szabadnapot. Így is örültem, hogy kibírta, mert délben kezdődött, kb. fél 1-re végeztem, és nem volt semmi vergődés, nyűglődés, pedig ma elég korán ébredt. Csak épp az asszisztensnő beszólt (nem tudom máshogy értékelni a hangnem miatt), hogy legközelebb legyek szíves otthon hagyni a gyereket. Mondom jó, és egyedül? mert kire rábízni nem tudom. Hát ő nem tudja, de valahogy oldjam meg, nem lehet gyerekkel jönni.

Az orvos még normálisabb volt, mert ő normális hangon mondta, hogy nem azért mondják, hogy kényelmetlenséget okozzanak, hanem mert ez a szabály, ha jön valami vezetőség kh-látogatásra, és látják, hogy gyerek van benn ,az nekik fog kellemetlenséget okozni. Jó én ezt megértem, de minek ilyen szabály? tényleg csak azt tudom elképzelni, hogy azért, mert esetleg egy randalírozó hisztiző kisgyerek eltereli az orvos figyelmét, nem tud úgy koncetnrálni az UH-ra. de az én kislányom pont nem csinált semmit, csak bejött, és állt csendben a vizsgálóasztal mellett, amíg kész nem lett az UH. amúgy 2,5 éves. legközelebb amúgy szintén nem fogom tudni megoldani, ha a férjem nem tud szabinapot kivenni.....egyedül mégsem hagyhatom otthon??

bocs ha hosszú lett.


2011. jún. 28. 13:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nálunk ez az uh-t végző orvostól függ, van, akinél be lehet vinni, van, akinél nem...
2011. jún. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nálunk mindegyik orvosnál be lehet vinni a tesót.
2011. jún. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Na,én még ilyenről nem is hallottam!

Végig ott volt velem a nagyobbik gyerekem,az összes UH-n,soha nem szóltak érte,sőt már név szerint köszöntötték!

2011. jún. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem meg mindig mondta a doki, hogy nyugodtan jöhet bárki. Apa az összes UH-n ott volt, kivéve 1en, akkor a barátnőmmel mentem meg a kisfiával és mikor látta a oki hogy ott van, kiszaladt UH. közbe és hallom hogy kérdi a kisfiút, hogy akarsz kisbabát látni és bejöttek mindketten, a barátnöm is a kisfia is, aki akkor 2-3éves lehetett. És kedvesen magyarázta a kicsinek is, hogy ott a baba lába, meg a feje és válaszolt is neki, ha kérdezett.
2011. jún. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

De lehet,hogy más gyerek meg már rendezett ramazurit! Nemrég pont vártam a védőnőmre, anyuka meg hozta a nagyobbat fájásmérésre. A gyerekről már messziről látszott,hogy "jó", mert az összes székbe belerúgott. Bevitte magával, és utána mondta az ismerős asszisztens, hogy csak az ég tartotta,hogy nem vágta ki a doki. Leborított valamit, anyuka meg ugye folyton ráfigyelt, fegyelmezte, nem is hallott semmit abból,amit a doki mondott stb.

Nyilván nem ez az első eset volt és megértem,hogy nem szeretik,ha beviszik!

2011. jún. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nálunk sincs ilyen ostoba szabály. Sőt, ki van alakítva egy kis gyereksarok, vidám kis asztalokkal, székekkel, pár játékkal.
2011. jún. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
szóval akkor ez vmi helyi szabályozás. nagyszerű. de hát ha nem tudom megoldani, akkor nem, és sajnálom. nekem is jobb lenne, ha nem lenne ott, úgy azért nyugisabb, de mit csináljak. az az érdekes, hogy kinn itt is van gyereksarok, csak nem tudom hogy gondolják, hogy amíg benn vagyok, kinn hagyom az ilyen kicsi gyerekemet felügyelet nélkül, vagy hogy? .....
2011. jún. 28. 14:06
 8/13 anonim ***** válasza:
Meg szabad kérdezni, hogy melyik kórházról van szó? Egyébként mégis, hova tetted volna a 2 és fél évesedet? Felháborító!
2011. jún. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
ez a soproni kórházban történt.
2011. jún. 28. 14:43
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Én a szolnokira gondoltam. Ott is elég faragatlanok, de ezt nem feltételeztem volna róluk.
2011. jún. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!