Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Új szabály jan 1-től a nem...

Új szabály jan 1-től a nem összeházasodott párok gyermekeinek anyakönyvi kivonatával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Eddig elég volt az apasági nyilatkozat, (ehhez is két másik irat kellett) most nem tudom, mit kell még beszerezni és pontosan honnan? Állítólag kell egy nemleges igazolás, hogy a fogantatás időpontjában nem voltam mással bejegyzett élettársi kapcsolatban... Tudtok erről valamit? 2-3 hét van szülésig és jó lenne elintéznem...
2010. jan. 31. 12:48
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

"2010. január 1-jétől mind az azonos, mind a különnemű párok kérhetik élettársi kapcsolatuk nyilvántartásba vételét a közjegyzőknél. A nyilvántartásba vétel az élettársi kapcsolathoz képést egy kivétellel új jogokat és kötelezettségeket nem keletkeztet, csak az élettársi kapcsolat fennállásának bizonyítását könnyíti meg. Az egyetlen különbség az élettársi kapcsolathoz képest, hogy az anya különnemű nyilvántartott élettársára vonatkozik az apasági vélelem, tehát nem kell külön apai elismerő nyilatkozatot tenni, az élettárs automatikusan a gyermek apjának minősül."

Tehát ha mással vagyok élettársi kapcsolatban, akkor automatikusan az az apa, azért kell bizonyítani, hogy mással nem voltál bejegyezve, hogy tudják, senki más nem lehet az apa jogilag, csak az a férfi, aki az apasági nyilatkozatban nyilatkozott.

elég nagy baromság.

2010. febr. 2. 17:02
 22/24 anonim ***** válasza:

És ez a rendszer azért is nagy baromság, mert bármelyik információs oldalon utánna nézve, 2010.01.01. elött szerintem csak azonos neműek köthettek bejegyzett élettársi kapcsolatot!?! Legalábbis a magyarország.hu és az anyakönyvezetők honlapján ez olvasható.

Akkor nekem miért kéne most igazolnom hogy korábban nem volt ilyen kapcsolatom???

Főleg hogy a 3. babámat várom ugyanattól a férfitól!!

Baromság ez az egész! 5 nappal a szülés után meg, külön élmény lesz ez ügyben intézkedni!

2010. febr. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Szerintem is, ráadásul van egy olyan rossz szájíze a dolognak, hogy mintha az, aki nem házasodott össze, össze-vissza csinálna gyereket mindenkivel, közben ez baromira nincs így.
2010. febr. 5. 04:20
 24/24 anonim ***** válasza:
Másrészről meg, ha megfordítjuk ezt a gondolatot... ha már ugye Nem vagyok házas! Mégis kinek mi köze hozzá, hogy kivel élek, ha egyébként a gyerek apja elismeri egy apasági nyilatkozattal, hogy ő az apa... Akkor miért nem mindegy?
2010. febr. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!