Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Új szabály jan 1-től a nem...

Új szabály jan 1-től a nem összeházasodott párok gyermekeinek anyakönyvi kivonatával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Eddig elég volt az apasági nyilatkozat, (ehhez is két másik irat kellett) most nem tudom, mit kell még beszerezni és pontosan honnan? Állítólag kell egy nemleges igazolás, hogy a fogantatás időpontjában nem voltam mással bejegyzett élettársi kapcsolatban... Tudtok erről valamit? 2-3 hét van szülésig és jó lenne elintéznem...
2010. jan. 31. 12:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
szia én holnap felhivom őket és megtudom mert nekem 15én kiálitottáka apapirt de semmit nem mondtak erröl!egy háztartásba is élünk ugyhogy nemtom milesz!!
2010. jan. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
29%
nem lenne egyszerűbb ha felhívnád az anyakönyvvezetőt,minthogy itt kérdezősködsz?és annyi de annyi ilyen kérdés volt már...mért nem olvasod vissza őket?
2010. jan. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
20%

Ne keverd a házasságot az apasági nyilatkozattal. Ha házas vagy, kell a házassági anyakönyvi kivonat és kész, sőt úgy tudom, itt is eltörölték a 30-300 napos határidőt (melyik kórház melyiket kérte), be kell mutatni az eredetit és anyakönyvezik a férj nevére a babát.

Ha nem vagytok házasok, apasági nyilatkozat kell, erről többet nem tudok, engem nem érint.

De az tuti, hogy először a kórházat kérdezném, utána az illetékes szerveket, az a biztos.

2010. jan. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
66%

Sziasztok!


Bocs, de hogy a második és harmadik válasznak mi volt az értelme, azt nem tudom. Egyrészt nem kevert össze semmit a kérdező, konkrétan az apaságira vonatkozik ez a dolog, ill. azokra, akik nincsenek összeházasodva. Valóban van egy ilyen új szabályozás, a TV-ben is volt róla szó és sokan kerültek már kellemetlen helyzetbe! Aki meg itt azzal válaszol, hogy minek itt teszi fel a kérdést... hát, miről szól szerinte ez az oldal? (bocs, ezzel most én sem segítettem, csak annyira felhúztam magam ezen!)


Minket is érint a kérdés, bár még egy kicsit több időnk van hátra és sajnos én sem tudom pontosan, hogy lehet-e már egyátalán ezt az igazolást kérni. Úgy hallottam, hogy közjegyzőnél kell, de közülük sem mindenki tudott róla (a riport szerint).

Ha esetleg az első válaszoló valóban meg tudná kérdezni és ide leírná majd a választ holnap, azt én is nagyon megköszönném!


Üdv, és további boldog babavárást!

2010. jan. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
elmesélem a mi történetünket habár nem hiszem h többet fogtok megtudni belöle mert nekem sem sikerült.szoval pénteken elmentünk egy közjegyzőhöz fogalma sem volt arrol h miert mentünk sőtt arrol sem h mit keresünk ott.hosszas tépelődés utan mondta h beszéljünk az illetékessel vagyis egy anyakönyvezetővel.ez meg is történt mire ő azt mondta h ha megszületik a baba és ott a helyi önkormányzathoz kell elvileg bemenni ahol született az anyakönyvi kivonatért ott fogja lekérdezni az anyakönyvezető h voltam-e házas éltem-e élettársi kapcsolatban stb.nekem ez sem kerek teljesen.még 3 hetünk van szülésig remélem addig vmit közölnek az okosok akik ezt kitalálták.de azert még én is érdeklödöm majd.37 h kismama
2010. jan. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok.

Nekem az egészben az nem tiszta, hogy miért a baba születése UTÁN kell tisztázni 100%-osan, hogy ki az apa??? Miért nem lehet ezt előtte elintézni? Mikor lesz egyátalán neve, ha nem lehet csak utólag intézni ezt az egész kérdést?

Hát, nekem még van 6-8 hetem, de kezdek aggódni!

2010. jan. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszi az okoskodó hozzászólásokat. Azért kérdezem itt (is), mert a közjegyzővel csak ma délután fogom tudni megbeszélni, hogy mire jutott, ui. neki kell kiállítania az igazolást.. addig is, gondoltam más is van ilyen helyzetben, hátha nekik már van infójuk.

Remélem, hogy akik okos tanácsokat adtak pedig ezek szerint nyilván nem érinti őket elmondom, hogy bazi nehéz az utolsó hetekben ilyet elintézni, ráadásul hülyeség, mert nem értem mi garantálja egy házasságban is, hogy az apukáé a gyerek... nekik csak egy papírt kell bemutatni, mi pedig heteket járkálunk utána.

Arról nem beszélve, hogy a január 1 óta született ilyen gyerekeknek nincsen anyakönyvi kivonatuk, biztos nekik is csak el kéne menni az anyakönyvvezetőhöz, ez a titok nyitja? Tuti.

A többieknek köszi a választ, délután remélem én is többet fogok tudni, majd megírom. Hátha a közjegyző előbb ad igazolást, mint hogy az anyakönyvvezető kérje ki tőle az iratokat... és már felkészülten tudunk majd anyakönyvet kérni tőle.

2010. febr. 1. 08:45
 8/24 A kérdező kommentje:

tegnap 15:27


Hol volt erről sok kérdés? Én rákerestem, mielőtt feltettem volna, de nemigen találtam semmit. Légyszi ha van linked küldd el.

2010. febr. 1. 08:49
 9/24 anonim ***** válasza:
2010. febr. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Független vagyok a válaszolótól de az előző linket én tettem fel és én is kérdeztem,az a helyzet azóta én se jutottam előrébb annyi hogy beszéltem a jegyzővel és várni kell 2-3 hetet mert késnek a formanyomtatványok amit ki kell tölteni.A kórházat még nem kérdeztem meg egyáltalán nekik van hozzá közük??Szeretném ha közölnéd te mire jutottál ez ügyben.Köszi
2010. febr. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!