Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a 2. baba faros, császározzák?

Ha a 2. baba faros, császározzák?

Figyelt kérdés
Első sima szülés, nem faros.
2014. dec. 9. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Orvosa válogatja. Egy jó orvos emiatt nem császároz, legalább próbát tesz. Aki szeretne hazaérni minél előbb, az kapásból rá fogja vágni.
2014. dec. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Még befordulhat...

[link]

Hátha.

2014. dec. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

igazából félnék megpróbálni simán megszülni. olvasgattam róla, és hát nem véletlen vezették be, hogy már nem lehet, vagy csak kevés orvos vállalja. de hát nem neki kell megszülnie...

igazából a császártól is rettegek, sosem úgy gondoltam rá, hogy "egy könnyebb és gyorsabb megoldás", de a babám érdeke a lényeg.

nincs fogadott dokim, ezért nem tudom mi lesz.

39 hetes vagyok

2014. dec. 9. 14:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem a 32.hétig faros volt, nem volt fogadott dokim, de akihez jártam, mondta hogy úgy készüljek hogy ez császár lesz. A kórházban a szülésfelkészítőn is azt mondták, hogy császár.

Valami csoda folytán a 32. héten megfordult, így simán szülhettem.

2014. dec. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nemcsak orvosa, kórháza is válogatja. Nem osztom, hogy attól jó egy orvos, ha bevállalja a sima szülést faros gyereknél. Van az ismeretségi körömben olyan, aki kénytelen volt megszülni, mert abban az időben még nem volt divat császározni emiatt. Nincs túl jó véleménnyel az orvosról, aki hagyta szenvedni. Olyat is ismerek, akinek fejvégű, ám nagy gyereket hagytak megszülni (a közelmúltban). Soha többet nem megy annak az orvosnak és a kórháznak a közelébe.

A SOTE I-en pl. alapból császároznak, ha faros a baba.

2014. dec. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Baranka ***** válasza:
Nálam a kicsi volt farfekvéses. Doki szerint meglehet simán is szülni is csak komplikáltabb. Erre mondtam neki, hogy akkor legyen császár. Az egész osztály felbolydult a műtét miatt. Csak hát a kisasszony meg gondolta magát és elindult lefelé. Gondolhatod mennyire díjaztam ,hogy fájás közben próbálta forditani a doki és nem nyomhattam közben (végül nem sikerült neki). Farfekvéssel született meg. Utólag belegondolva örülök, hogy simán született meg. Szerintem orvosa válogatja. Én osztályvezető főorvosnál szültem, ergo nem fiatal doki. Állítólag a fiatalabb generációs orvosok lehet le sem tudnának vezetni ilyen szülést. Nekem legalábbis ezt mondták szülés után.
2014. dec. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk nem. Az első ha faros, császár. Azt mondta a doki, ha 2. babával lennék terhes, egy sima szülés után, semmi akadálya nem lenne, hogy simán szüljek. Így maradt a császár.
2014. dec. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!